Ważne wsparcie / Lokalny pośrednik nieruchomości przystępując do sieci Investor Nieruchomości uzyskuje dostęp do ok. 4 tys. ofert nieruchomości w całej Polsce.
Poniedziałek
07.09.2020
– Coraz więcej osób zajmujących się pośrednictwem finansowym, chce rozszerzyć działalność o pośrednictwo w obrocie nieruchomościami – mówi Marcin Tauber z Investor Nieruchomości.
 

Nowe wyzwania przed panem.

I tak i nie. Rynek nieruchomości jest dla mnie nowy, wciąż się go uczę, natomiast rynek franczyzy jest mi dobrze znany. Firma Investor Nieruchomości jest znanym na rynku franczyzodawcą. To dojrzały koncept, z poukładanymi procesami. Prezes firmy, Piotr Ociepa zaproponował mi współpracę, a ja na nią chętnie przystałem. Moim zadaniem jest dalszy rozwój sieci franczyzowej. Wierzę, że moje dotychczasowe doświadczenie w tym zakresie okaże się pomocne.

Czy mimo pandemii, uda się zrealizować plany rozwoju na 2020 rok?

Investor Nieruchomości to uznana na rynku marka. Firma od wielu lat z powodzeniem wdraża swoich partnerów na rynku pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Koncept franczyzowy proponowany przez nas cieszy się dużym zainteresowaniem. Zakładana na koniec 2020 roku liczba oddziałów zostanie osiągnięta już we wrześniu. Zapraszamy do współpracy zarówno osoby, które mają doświadczenie w pośrednictwie, jak i osoby, które chcą zmienić branżę. Obserwujemy, że coraz więcej partnerów zajmujących się pośrednictwem finansowym chce rozszerzyć swoją działalność o pośrednictwo w obrocie nieruchomościami. Przez co dywersyfikują swoją dotychczasową działalność. Investor Nieruchomości ma przygotowane wszelkie aspekty współpracy z nowym franczyzobiorcą. Jesteśmy w stanie przeprowadzić przyszłego partnera przez wszystkie procesy, począwszy od pozyskania powierzchni biurowej, jej wyposażenie, przez szkolenia aż do operacyjnego otwarcia oddziału i jego bieżącą działalność.

Branża nieruchomości przechodzi przez czas pandemii bez większych strat?

Rzeczywiście, branża pośrednictwa bardzo szybko adaptowała się do nowych warunków i przez to jest jedną z branż, które nie poniosły ogromnych strat. Warto wspomnieć o postępującej konsolidacji branży pośredników co również przekłada się na duże zainteresowanie naszym modelem franczyzowym. Lokalni pośrednicy nieruchomości rozumieją, że będąc w dużej grupie korzystają z jej możliwości, chociażby takich jak masowe zakupy materiałów marketingowych czy maksymalne rabaty publikacji swoich ofert na portalach internetowych. Przede wszystkim lokalny pośrednik nieruchomości przystępując do naszej „rodziny” uzyskuje dostęp do ok. 4 tys. ofert nieruchomości w całej Polsce, co nie byłoby wykonalne w wydaniu pojedynczego biura nieruchomości. Dochodzi do tego możliwość współpracy z ponad 50 biurami nieruchomości rozsianymi po całym kraju. Argumentów za byciem w grupie franczyzobiorców jest bardzo dużo. Te, które przytoczyłem są w mojej ocenie bardzo ważne.

Jak pan ocenia obecną sytuację na rynku nieruchomości i jaka przyszłość czeka tę branżę?

Ceny nie spadają, jednakże widać lekkie spowolnienie na rynku nieruchomości, który jest nierozerwalnie połączony z możliwościami kredytowymi klientów. Ogólnie wiadomo, że banki bardzo zaostrzyły wymagania co do przyszłych kredytobiorców hipotecznych. Coraz trudniej o transakcję w wykorzystaniem wspomnianego kredytu. I tu, paradoksalnie, właśnie potrzebny jest dobry pośrednik nieruchomości, który współpracuje w sprawie hipoteki z instytucją finansową. I ta sytuacja również sprzyja rozwojowi sieci franczyzowej Investor Nieruchomości. Uczymy, jak być skutecznym i dobry pośrednikiem, przekazujemy jak możemy pomóc klientom w takich sytuacjach.

Dodatkowo możliwe spowolnienie na rynku nowych nieruchomości, predysponuje naszych franczyzobiorców do nawiązania ścisłej współpracy z lokalnymi deweloperami, którzy budują mieszkania w obszarze działania naszych biur. Obecna sytuacja wymaga wykwalifikowanych działań, które zajmą się stricte sprzedażą nowych nieruchomości a deweloperzy nie będą dzielić czasu pomiędzy sprzedażą a uzgodnieniami projektowymi, pilnowaniem ekip budowlanych czy ciągłości dostaw materiałów. Pośrednicy nieruchomości mają możliwość odciążyć deweloperów od czasochłonnego procesu sprzedaży na rynku pierwotnym.

Z Marcinem Tauberem, dyrektorem ds. franczyzy z firmy Investor Nieruchomości rozmawiała Anna Smolińska, redaktor Franchising.pl


Marcin Tauber, dyrektor ds. franczyzy Investor Nieruchomości / "Branża pośrednictwa bardzo szybko adaptowała się do nowych warunków i przez to jest jedną z branż, które nie poniosły ogromnych strat mimo pandemii".

POPULARNE NA FORUM

Nowa franczyza w nieruchomościach

Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof

1 wypowiedzi
ostatnia 06.05.2022
Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018