Zamiast etatu – biuro nieruchomości

Sprawdzony biznes kosztuje / 8 proc. swojego przychodu franczyzobiorcy Investor Nieruchomości co miesiąc płacą na rzecz franczyzodawcy.
Poniedziałek
23.11.2020
Investor Nieruchomości chce, aby w przyszłym roku jego sieć franczyzowa liczyła 80 oddziałów. Ile trzeba mieć pieniędzy, żeby móc otworzyć biuro nieruchomości?
 

Investor Nieruchomości działa na rynku od 19 lat. Firma ma 56 oddziałów franczyzowych w 45 miastach. Pracuje w nich w sumie 192 doradców.

W przyszłym roku chcemy mieć 80 oddziałów – mówi Anna Bralczyk, dyrektor ds. franczyzy w Investor Nieruchomości.

To realne założenia, biorąc pod uwagę fakt, że rynek nieruchomości przeszedł suchą stopą przez pandemię.

Bezpieczna lokata kapitału

Popyt na nieruchomości nie słabnie, a coraz więcej osób traktuje zakup mieszkania jako bezpieczną lokatę kapitału. Obserwujemy również większe zainteresowanie domami oraz działkami, ponieważ lockdown uświadomił ludziom potrzebę posiadania własnego ogródka. Dodatkowym czynnikiem są rekordowo niskie stopy procentowe, które powodują, że kredyty hipoteczne są nisko oprocentowane a lokaty bankowe nieopłacalne – mówi Anna Bralczyk.

Nieruchomości pomysłem na własny biznes

Co więcej, rośnie liczba chętnych do otwierania biur nieruchomości. Decydują się na to coraz częściej osoby pracujące w branżach, które zostały szczególnie dotknięte przez pandemię.

 Zwykle są to ludzie, którzy już wcześniej interesowali się branżą pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, ale pracowały na etacie w dużych korporacjach i nie miały odwagi zrealizować swoich planów. Pandemia i związane z nią redukcje etatów przyspieszyły ich decyzje o zmianie branży. Ponadto coraz więcej doradców finansowych chce przystąpić do naszej sieci, rozszerzając swoją działalność o usługę pośrednictwa w obrocie nieruchomości – mówi Anna Bralczyk.

Wstępna opłata franczyzowa w przypadku Investor Nieruchomości wynosi 3,8 tys. zł netto. W jej ramach franczyzobiorcy uczestniczą w szkoleniu, obejmującym podstawowe zagadnienia prawne związane z rynkiem nieruchomości oraz w warsztatach technologicznych, dzięki którym uczą się wykorzystywać narzędzia, które udostępnia im franczyzodawca. Poznają też procedury obowiązujące w sieci i zapoznają z dokumentami, które są używane w pracy. Potem od razu mogą zacząć sprzedawać nieruchomości. Nie muszą na starcie inwestować w placówkę.

 Na organizację biura przewidujemy trzy miesiące. W tym czasie przedstawiamy wytyczne, które pozwolą wyposażyć je zgodnie ze standardami sieci – mówi Anna Bralczyk.

Koszt wyposażenia biura wynosi ok. 20-25 tys. zł netto i powinien się zwrócić w pierwszych miesiącach prowadzenia działalności. Lokal najlepiej jeśli będzie znajdował się w ruchliwym ciągu komunikacyjnym i miał min. 40 m2 powierzchni i dwa pomieszczenia.

W trakcie współpracy franczyzobiorców obowiązuje miesięczna opłata w wysokości 8 proc. od przychodu.

Małe miasta mile widziane

Investor Nieruchomości oczekuje od partnerów wiedzy i znajomości lokalnego rynku nieruchomości oraz osobistego zaangażowania w prowadzeniu biura.

Firma chce otwierać kolejne placówki w miastach z liczbą mieszkańców powyżej 30 tys., w których jeszcze nie ma jej oddziału. W największych miastach np. Warszawa, Wrocław, Gdańsk, chce mieć po kilka franczyzowych placówek.

WIZYTÓWKA SIECI INVESTOR NIERUCHOMOŚCI

  • liczba placówek franczyzowych – 56
  • wstępna opłata franczyzowa – 3,8 tys. zł netto
  • koszt wyposażenia biura – 20-25 tys. zł

Anna Bralczyk, dyrektor ds. franczyzy w Investor Nieruchomości / "Na otwarcie biura nieruchomości decydują się na to coraz częściej osoby pracujące w branżach, które zostały szczególnie dotknięte przez pandemię".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Nowa franczyza w nieruchomościach

Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof

1 wypowiedzi
ostatnia 06.05.2022
Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018