Wynalazek z patentem / Kabina dezynfekcyjna Proteger Gate jest wynalazkiem chronionym patentem wydanym przez Urząd Patentowy RP.
Środa
26.05.2021
Zadaniem partnerów Protegercov jest pozyskiwanie klientów na zakup albo wynajem produktów bakteriobójczych i wirusobójczych. Co im oferuje franczyzodawca?
 

W czasie pandemii wzrósł popyt na różnego rodzaju sprzęt do dezynfekcji. Na tym rynku działa Protegercov, marka oferująca m.in. polskiej produkcji kabiny dezynfekcyjne.

Urządzenia z patentem

Krzysztof Sajewski, prezes Protegercov tłumaczy, że firmę wyróżniają na rynku innowacyjne rozwiązania. Jako jedyna wykorzystuje w swoich produktach lampy przepływowe UV-C stosowane na co dzień na blokach operacyjnych do dezynfekcji powietrza, człowieka oraz wszelkich powierzchni.

– Nasza kabina dezynfekcyjna Proteger Gate jest wynalazkiem chronionym patentem wydanym przez Urząd Patentowy RP. Stworzona przez nas technologia jest całkowicie bezpieczna dla oczu i górnych dróg oddechowych, ponieważ w procesie dezynfekcji nie wykorzystujemy żadnych płynów – mówi Krzysztof Sajewski, prezes zarządu Protegercov.

Dodaje, że kabiny mokre, czyli takie, w których dezynfekowane osoby są spryskiwane różnego rodzaju preparatami biobójczymi, to urządzenia, które nie zostały dopuszczone do użytkowania na rynku.

Generalnie Protegercov sprzedaje zaawansowane technologicznie urządzenia, które są wykorzystywane do dezynfekcji ciała, narzędzi ochronnych, przedmiotów codziennego użytku, powietrza oraz pomieszczeń. Produkty oferowane pod marką tej firmy są stworzone przez nią, albo na jej zlecenie, zgodnie z jej wskazówkami bądź na podstawie wynalazków i wzorów przemysłowych, które są jej własnością.

– Zapewniamy kompleksową dezynfekcję i ochronę przy zastosowaniu nowoczesnej technologii oraz bezpiecznych, atestowanych, certyfikowanych oraz ekologicznych produktów biobójczych do walki z bakteriami, grzybami i wirusami w tym również koronawirusem SARS-CoV-2 – mówi Krzysztof Sajewski.
Aktualnie firma ma dziewięć jednostek własnych (w tym w Austrii, Francji i Niemczech) oraz jedenaście franczyzowych.

– Zależy nam na współpracy z osobami, które będą gotowe profesjonalnie i z zaangażowaniem wspierać rozwój naszej marki. Dlatego potencjalnych partnerów do współpracy poszukujemy w organizacjach zrzeszających przedsiębiorców, do których należymy, podczas specjalistycznych targów oraz poprzez osobiste polecenia – mówi Krzysztof Sajewski.

Niewielka inwestycja

Zadaniem partnerów, którzy zdecydują się na współpracę z Protegercov, jest pozyskiwanie klientów na zakup albo wynajem produktów bakteriobójczych i wirusobójczych.

– Proponowany przez nas model biznesu ma postać umowy pośrednictwa, w której franczyzobiorca oferuje w naszym imieniu produkty potencjalnym klientom. Za ich sprzedaż dostaje on wynagrodzenie w postaci prowizji, obliczanej jako procentowy udział wartości sprzedaży – mówi Krzysztof Sajewski.

Partnerzy dostają prowizje od sprzedanych produktów oraz specjalne bonusy w przypadku ponadprzeciętnych wyników. Do tego franczyzodawca pozostawia im niezależność i możliwość elastycznego działania. Nie ma ograniczeń geograficznych i branżowych na terenie Polskim, chyba że franczyzodawca zrobi takie zatrzeżenie. Umowa jest zawierana na czas nieokreślony z okresem wypowiedzenia wynoszącym trzy miesiące. Można łączyć działalność w ramach Protegrecov z innym rodzajem pracy. Ponadto partnerzy nie są obciążeni odpowiedzialnością finansową ani osobistą, za produkty, które sprzedają.

Jeśli chodzi o warunki finansowe, to wstępna opłata franczyzowa wynosi 10 tys. zł. Może być ona zwrócona w 50 proc., jeśli franczyzobiorca w czasie trzech miesięcy od jej zawarcia, wypowie umowę franczyzy. Bieżąca, miesięczna opłata franczyzowa to 500 zł. Jest ona pobierana dopiero od momentu uzyskania przez franczyzobiorcę pierwszej prowizji.

– Poza relatywnie niską opłatą franczyzową, zaletą wykorzystywanego przez nas modelu franczyzy jest fakt, że franczyzobiorca nie jest zobligowany do zakupu naszych produktów. Oferowane przez nas urządzenia do dezynfekcji są produkowane na indywidualne zamówienie i sprzedawane bezpośrednio klientowi. Po stronie franczyzobiorcy nie ma więc dodatkowych kosztów, w tym konieczności posiadania lokalu – mówi Krzysztof Sajewski. .
Czas zwrotu z inwestycji jest uzależniony od zaangażowania i skuteczności danego franczyzobiorcy. Koszty poniesione w związku ze wstępną opłatą franczyzową zwracają się po osiągnięciu wyników sprzedaży na poziomie 70 tys. zł.

Guma do żucia zwalczy koronawirusa?

Protegercov wciąż pracuje nad nowymi rozwiązaniami.

– Stale poprawiamy jakość i funkcjonalność naszych produktów. Potrzeby i sugestie, które przekazują nam klienci znajdują rzeczywiste odzwierciedlenie w kolejnych wersjach urządzeń produkowanych pod naszą marką – mówi Krzysztof Sajewski.
Obecnie firma jest w trakcie prac badawczych, które mają na celu wprowadzenie produktu wspomagającego układ odpornościowy w walce z bakteriami i wirusami, w tym koronawirusem SARS-CoV-2. Będzie on produkowany w postaci gum do żucia.

– Chcemy w ten sposób stworzyć suplement diety o unikalnym składzie oraz właściwościach biobójczych pochodzących z naturalnych ekstraktów roślinnych, który będzie dostępny dla szerokiego grona odbiorców – zapowiada Krzysztof Sajewski.

 

WIZYTÓWKA FIRMY PROTEGERCOV

Firma oferująca sprzęt do dezynfekcji.

  • Liczba placówek – 9 własnych i 11 franczyzowych
  • Opłata wstępna – 10 tys. zł
  • Miesięczna opłata – 500 zł

Krzysztof Sajewski, prezes Protegercov / „Oferujemy zaawansowane technologicznie urządzenia, które są wykorzystywane do dezynfekcji ciała, narzędzi ochronnych, przedmiotów codziennego użytku, powietrza oraz pomieszczeń”.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Copywriting sprzedażowy

A jak zamierzasz weryfikować wzrost sprzedaży dzięki Twoim tekstom?!

2 wypowiedzi
ostatnia 02.03.2022
Copywriting sprzedażowy

Co sądzicie o tym, by jako copywriter sprzedażowy zastosować model zysku polegający na pobieraniu np. 10-15% zysku klienta w zamian za spełnienie danych warunków np....

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2022
Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2021
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.

77 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Agencja marketingowa - czy warto?

Oczywiście, że warto, jeśli ktoś ma opcję skorzystania z pomocy agencji mieszczącej się w stolicy, to serdecznie polecam firmę z którą współpracuje - Agencję 4...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Księgowość we własnej firmie

U nas również postawilismy na system do zarządzania zasobami ludzkimi z modułami do fakturowania.

35 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2020
Szkolenia sprzedażowe

Dzień dobry, czy wie ktoś z Państwa kto prowadzi szkolenia sprzedażowe czy szkolenia dla handlowców?

1 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2019
Agencja marketingowa - czy warto?

Moim zdaniem warto. W takich agencjach pracują przeważnie doświadczeni specjaliści, którzy starają się zadbać o klienta oraz zapewnić mu możliwie profesjonalną i...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2019