Biznes się obronił

Sklep w małym mieście / Sklepy Pako Jeans działają głównie w centrach małych miasteczek. Od kilku miesięcy firma notuje spore wzrosty obrotów, sięgające nawet 100 proc.
Poniedziałek
25.10.2021
Sieć chce mieć 50 lokali w Polsce. W czasie koronawirusa przybyło ich trzynaście, a tylko trzy się zamknęły.
 

Izabela Stodolny od kilku lat jestem menedżerem działu odzieżowego Galerii Bocheńskiej. Pod opieką ma kilkanaście firm, z którymi współpracuje między innymi na zasadzie franchisingu. Pod koniec  2020 r., a więc chwilę przed wybuchem pandemii, zdecydowała się na współpracę z Pako Jeans.

– Uznałam, że ta marka dobrze wkomponuje się w naszą ofertę i spodoba się klientom – mówi Izabela Stodolny.

Ubrania dla facetów

Pako Jeans swoją ofertę kieruje do  mężczyzn w różnym wieku.

– Casualowa stylistyka i inspiracje czerpane z głównych nurtów mody przeplatają się z dobrą jakością i atrakcyjną ceną.  Szeroki asortyment zarówno odzieży, jak i dodatków pozwala na kreowanie niepowtarzalnego stylu niezależnie od tego jaką drogą zawodową dany mężczyzna podąża i czym się interesuje. Ponadto Pako Jeans ma również szeroki wachlarz akcesoriów, których często brakuje w popularnych sieciówkach, a jak są, to nie spełniają kryteriów dojrzalszego pokolenia – mówi Izabela Stodolny.

Dodaje, że od samego początku współpraca z Pako Jeans była bezproblemowa, a franczyzodawca – otwarty i zaangażowany.

W czasie pandemii sklep Pako Jeans w Galerii Bocheńskiej, podobnie jak inne sklepy odzieżowe, był zamknięty.

– Uratowało nas jednak to, że należymy do dużej firmy Igloo, produkującej urządzenia chłodnicze. Dzięki temu wszyscy nasi pracownicy na czas zamknięcia galerii mogli zostać przesunięci do innych działów – mówi Izabela Stodolny.

Dzisiaj, pomimo, że czasy są trudne i niepewne, jest ona pełna optymizmu.
– Jeśli ktoś chce się rozwijać i pracować zawsze znajdzie zajęcie, które da mu satysfakcję. Galeria Bocheńska, jak każda inna placówka tego typu, potrzebuje czasu, aby wrócić do stanu sprzed pandemii, ale jesteśmy na dobrej drodze – mówi Izabela Stodolny.

Nowa strategia

Wojciech Fudali, dyrektor Pako Jeans, przyznaje, że w czasie pandemii kilka punktów franczyzowych zakończyło swoją działalność.

– Ogólnie jednak jesteśmy na plusie. Przybyło nam 13 lokali, a tylko trzy się zamknęły – mówi Wojciech Fudali.

Przede wszystkim otwierają się obecnie lokale marki w działających już sklepach odzieżowych.

– Generalnie na rynku sklepów odzieżowych raczej ubywa niż przybywa, więc otwieranie Pako Jeans w działających już sklepach, jako kolejny brand, zarówno dla nas, jak i dla franczyzobiorców jest bezpiecznym rozwiązaniem. My wchodzimy w działający już sklep, a franczyzobiorca zyskuje szeroki asortyment – mówi Wojciech Fudali.

Sklepy marki działają głównie w centrach małych miasteczek. Od kilku miesięcy firma notuje spore wzrosty obrotów, sięgające nawet 100 proc.

Jedyna inwestycja we współpracę z Pako Jeans to kaucja rzędu 5 tys. zł. Franczyzodawca wymaga też odpowiedniej ekspozycji towaru oraz lokalizacji sklepu. Celem firmy jest osiągnięcie 50 lokali franczyzowych w Polsce. W tej chwili ma ich 15.

WIZYTÓWKA PAKO JEANS

  • liczba placówek franczyzowych – 15
  • kwota inwestycji – kaucja 5 tys. zł

Ubrania dla mężczyzn / Pako Jeans swoją ofertę kieruje do mężczyzn w różnym wieku.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Klienci patrzą na metkę

dzieki za info za ostrzeżenie. Teraz zwróce uwagę na typa na przyszłośc by sie nie dać nabrać. Fajnie ze ostrzegasz ludzi. Na pewno pomożesz wielu ludziom. Szacunek

2 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2024
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

ja bym obstawiał dla niemowlaków to zawsze schodi a młode mamusie mają swira na punkcie wyglądu dziecka

38 wypowiedzi
ostatnia 19.01.2023
Jak założyć stronę Online z luksusową odzieżą?

Sama strona z takimi rzeczami, to koszt od3 do 10 tys, ale drugie to koszt pozycjonowania i reklamy to juz worek bez dna

4 wypowiedzi
ostatnia 19.01.2023
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Chciałabym się dowiedzieć coś więcej na temat współpracy z frmą Esotiq, Bardzo proszę o kontakt osób które prowadziły , bądź prowadzą franczyzę...

27 wypowiedzi
ostatnia 19.12.2022
Klienci patrzą na metkę

Ten człowiek to zwykły oszust. Prowadząc firmę wyłudził duże środki od wielu osób. Przegrał sprawy Sądowe, komornik siedzi mu na głowie od wielu lat. Na hipotece...

2 wypowiedzi
ostatnia 18.10.2022
Sklep Z odzieżą używaną

Dzień dobry. Chodzi mi po głowie otwarcie sklepu z odzieżą używaną o powierzchni około 500 metrów kwadratowych. Czynsz wydaje się niewygórowany, około 13 tys zł...

1 wypowiedzi
ostatnia 12.12.2021
Greenpoint we franczyzie- jak to działa naprawdę?

Czy masz sklep na warunkach Greenpoint? Jak wygląda współpraca? Podobno ta marka się dobrze rozwija. Może znacie więcej szczegółów współpracy poza tymi ogólnymi,...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Myślę, że jest to dobry pomysł na biznes, ale trzeba się czymś wyróżnić. Nie ma sensu sprzedawać ciuchów takich, jakie są w każdym innym sklepie.

38 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2021