Biznes się obronił

Sklep w małym mieście / Sklepy Pako Jeans działają głównie w centrach małych miasteczek. Od kilku miesięcy firma notuje spore wzrosty obrotów, sięgające nawet 100 proc.
Poniedziałek
25.10.2021
Sieć chce mieć 50 lokali w Polsce. W czasie koronawirusa przybyło ich trzynaście, a tylko trzy się zamknęły.
 

Izabela Stodolny od kilku lat jestem menedżerem działu odzieżowego Galerii Bocheńskiej. Pod opieką ma kilkanaście firm, z którymi współpracuje między innymi na zasadzie franchisingu. Pod koniec  2020 r., a więc chwilę przed wybuchem pandemii, zdecydowała się na współpracę z Pako Jeans.

– Uznałam, że ta marka dobrze wkomponuje się w naszą ofertę i spodoba się klientom – mówi Izabela Stodolny.

Ubrania dla facetów

Pako Jeans swoją ofertę kieruje do  mężczyzn w różnym wieku.

– Casualowa stylistyka i inspiracje czerpane z głównych nurtów mody przeplatają się z dobrą jakością i atrakcyjną ceną.  Szeroki asortyment zarówno odzieży, jak i dodatków pozwala na kreowanie niepowtarzalnego stylu niezależnie od tego jaką drogą zawodową dany mężczyzna podąża i czym się interesuje. Ponadto Pako Jeans ma również szeroki wachlarz akcesoriów, których często brakuje w popularnych sieciówkach, a jak są, to nie spełniają kryteriów dojrzalszego pokolenia – mówi Izabela Stodolny.

Dodaje, że od samego początku współpraca z Pako Jeans była bezproblemowa, a franczyzodawca – otwarty i zaangażowany.

W czasie pandemii sklep Pako Jeans w Galerii Bocheńskiej, podobnie jak inne sklepy odzieżowe, był zamknięty.

– Uratowało nas jednak to, że należymy do dużej firmy Igloo, produkującej urządzenia chłodnicze. Dzięki temu wszyscy nasi pracownicy na czas zamknięcia galerii mogli zostać przesunięci do innych działów – mówi Izabela Stodolny.

Dzisiaj, pomimo, że czasy są trudne i niepewne, jest ona pełna optymizmu.
– Jeśli ktoś chce się rozwijać i pracować zawsze znajdzie zajęcie, które da mu satysfakcję. Galeria Bocheńska, jak każda inna placówka tego typu, potrzebuje czasu, aby wrócić do stanu sprzed pandemii, ale jesteśmy na dobrej drodze – mówi Izabela Stodolny.

Nowa strategia

Wojciech Fudali, dyrektor Pako Jeans, przyznaje, że w czasie pandemii kilka punktów franczyzowych zakończyło swoją działalność.

– Ogólnie jednak jesteśmy na plusie. Przybyło nam 13 lokali, a tylko trzy się zamknęły – mówi Wojciech Fudali.

Przede wszystkim otwierają się obecnie lokale marki w działających już sklepach odzieżowych.

– Generalnie na rynku sklepów odzieżowych raczej ubywa niż przybywa, więc otwieranie Pako Jeans w działających już sklepach, jako kolejny brand, zarówno dla nas, jak i dla franczyzobiorców jest bezpiecznym rozwiązaniem. My wchodzimy w działający już sklep, a franczyzobiorca zyskuje szeroki asortyment – mówi Wojciech Fudali.

Sklepy marki działają głównie w centrach małych miasteczek. Od kilku miesięcy firma notuje spore wzrosty obrotów, sięgające nawet 100 proc.

Jedyna inwestycja we współpracę z Pako Jeans to kaucja rzędu 5 tys. zł. Franczyzodawca wymaga też odpowiedniej ekspozycji towaru oraz lokalizacji sklepu. Celem firmy jest osiągnięcie 50 lokali franczyzowych w Polsce. W tej chwili ma ich 15.

WIZYTÓWKA PAKO JEANS

  • liczba placówek franczyzowych – 15
  • kwota inwestycji – kaucja 5 tys. zł

Ubrania dla mężczyzn / Pako Jeans swoją ofertę kieruje do mężczyzn w różnym wieku.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Sklep Z odzieżą używaną

Dzień dobry. Chodzi mi po głowie otwarcie sklepu z odzieżą używaną o powierzchni około 500 metrów kwadratowych. Czynsz wydaje się niewygórowany, około 13 tys zł...

1 wypowiedzi
ostatnia 12.12.2021
Greenpoint we franczyzie- jak to działa naprawdę?

Czy masz sklep na warunkach Greenpoint? Jak wygląda współpraca? Podobno ta marka się dobrze rozwija. Może znacie więcej szczegółów współpracy poza tymi ogólnymi,...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Myślę, że jest to dobry pomysł na biznes, ale trzeba się czymś wyróżnić. Nie ma sensu sprzedawać ciuchów takich, jakie są w każdym innym sklepie.

37 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

A chciałabyś sprowadzać odzież czy raczej coś swojego produkować?

37 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Ja myślę, że warto :)

37 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Jeśli czujesz się w tym dobrze, masz sprecyzowany plan i wiesz, jak to zrobić — dlaczego nie! Jeśli natomiast nie do końca wiesz, a z pytań wnioskuję, że chyba tak...

37 wypowiedzi
ostatnia 27.07.2020
Sklep Medicine oraz ich okropne zachowanie względem klienta

Nie spotkałam się nigdy z takim postępowaniem. Co konkretnie było przyczyną odmowy?

4 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2020
Cropp Town w katalogu franczyz i systemów partnerskich

Podbijam pytanie i czy to dobry moment zeby wchodzic w taki biznes czy lepiej w gastronimie na przyklad, bo ludzie czescie jedza niz ciuchy kupują?

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020