Duża sieć / Polska Sieć Handlowa Lewiatan jest jedną z największych sieci franczyzowych w Polsce.
Czwartek
03.03.2022
W ubiegłym roku otworzyły się 204 sklepy pod szyldem Lewiatana. Jak sobie radzą franczyzobiorcy marki?
 

Polska Sieć Handlowa Lewiatan jest jedną z największych sieci franczyzowych w Polsce. Dzisiaj liczy 3 220 sklepów i ponad 2100 przedsiębiorców, którzy generują obrót ponad 13,3 mld zł. oraz zatrudniają około 30 tys. pracowników.  W ubiegłym roku otworzyły się 204 sklepy pod szyldem Lewiatana.

Warunki współpracy

Najważniejsze warunki nawiązania współpracy z siecią PSH Lewiatan, to posiadanie własnego punktu handlowego w odpowiedniej lokalizacji, dobra opinia w środowisku kupieckim, stabilna sytuacja finansowa oraz gotowość do realizacji przyjętej strategii działania.  

– Zapraszamy do współpracy przedsiębiorców, właścicieli samoobsługowych sklepów spożywczych, osoby zaradne i ambitne, dla których ważne jest bycie częścią silnej organizacji, a jednocześnie zachowanie autonomii – mówi Robert Rękas, prezes PSH Lewiatan.

Dodaje, że franczyzobiorcy mogą liczyć na wiele korzyści finansowych. Wynikają one przede wszystkim z kontraktów centralnych i regionalnych oraz wypłat, które przedsiębiorcy otrzymują z tego tytułu. Ważnym aspektem są też oszczędności wynikające z umów okołobiznesowych, które negocjowane na poziomie centralnym oznaczają dla pojedynczego przedsiębiorcy zdecydowanie lepsze warunki finansowe – niemożliwie do osiągnięcia w pojedynkę. 

– Zrzeszanym franczyzobiorcom Lewiatan daje możliwość współtworzenia, współdecydowania i współodpowiedzialności za rozwój sieci, oferując najlepsze warunki i rozwiązania, aby mogli aktywnie rozwijać swój biznes – mówi Robert Rękas.  

Ireneusz Wróbel, franczyzobiorca, ceni sobie w Lewiatanie to, że jest to polska franczyza. Reprezentują ją lokalni właściciele sklepów rodzinnych.

– Jest to franczyza, która posiada jeden z najwyższych realnych wskaźników retro netto. W tej chwili Lewiatan jest na trzecim miejscu w rankingu franczyz dotyczącym rynku tradycyjnego. Dodatkowo franczyzobiorcy dostają duże wsparcie operacyjne w postaci gazetek, doradcy klienta, doradcy do spraw produktów świeżych, reklamy radiowej i telewizyjnej, marki własnej z ponad 500 indeksami, szkoleń – mówi Ireneusz Wróbel.

Trudny rok

Współpracę z siecią PSH Lewiatan w 1997 roku rozpoczął jego tata. Był jednym z założycieli spółki regionalnej Lewiatan Podkarpacie.

– Wtedy mieliśmy jeden sklep o powierzchni 50 m2. Była to nowa franczyza na terenie południowej Polski. Już wtedy Lewiatan wyróżniał się potężną liczbą kontraktów centralnych i najniższymi kosztami franczyzy. Od samego początku współpraca układała się zadowalająco, co pozwoliło nam otwierać kolejne sklepy w sieci Lewiatan – mówi Ireneusz Wróbel.

Wszystkie jego sklepy znajdują się na terenie województwa podkarpackiego w promieniu 30 km od Dębicy. Są to sklepy o powierzchni ponad 250 m2 każdy. Zatrudnienie w nich wynosi 120 osób.

Miniony rok był trudny dla Ireneusza Wróbla.

– To był kolejny słaby rok pod względem obrotów na sklepach. Nadeszła nowa era zakupów, klienci mają dzisiaj inne przyzwyczajenia. Ważna jest dla nich jakość, ale przede wszystkim cena – mówi Ireneusz Wróbel.

W minionym roku rosła też inflacja, koszty prądu i gazu oraz utylizacji śmieci.

– To wszystko negatywnie wpływa na nasz biznes. Ceny prądu wzrosły o 100 proc, a gazu o 300 proc. To dla nas armagedon – mówi Ireneusz Wróbel.

Bieżący rok jest jedną wielką niewiadomą. Duże wyzwanie stanowi Polski Ład.

– Podejrzewam, że wiele słabiej zarządzanych biznesów w tym roku wyda swoje ostatnie tchnienie – mówi Ireneusz Wróbel.

WIZYTÓWKA SIECI PSH LEWIATAN

Sieć sklepów spożywczych

  • liczba placówek - 3220
  • liczba otwarć w 2021 roku – 204
  • kwota inwestycji – ustalana indywidualnie

Ireneusz Wróbel, franczyzobiorca PSH Lewiatan / "Miniony rok był trudny dla naszych sklepów. Bieżący też będzie sporym wyzwaniem".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

sklepy spożywcze

Pozycjonowanie lokalne to kluczowa strategia dla firm pragnących zwiększyć swoją widoczność wśród lokalnej społeczności. Proces ten skupia się na optymalizacji...

7 wypowiedzi
ostatnia 25.03.2024
Franczyzodawca otwarty na osoby z niepełnosprawnościami

Jestem osobą niepełnosprawną ostatnio umiarkowanym czy jest szansa żebym mogła wejść we franczyznę i jako osoba niepełnosprawna

1 wypowiedzi
ostatnia 24.03.2024
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator

Witam, Czy ktoś może zdecydował się na współpracę z zOdido w ramach Odido Elevator i może podzielić się doświadczeniami? Chodzi o twardszą franczyzę / wyposażenie...

1 wypowiedzi
ostatnia 30.09.2023
Nagrodzeni franczyzobiorcy

Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....

1 wypowiedzi
ostatnia 03.02.2023
sklepy spożywcze

Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.

7 wypowiedzi
ostatnia 29.03.2022
Jubileuszowy sklep

Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów

1 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Nowe warunki współpracy dla franczyzobiorców

Widzę ,że przestępczość zorganizowana od nowego roku w natarciu na Franchising.pl:)

1 wypowiedzi
ostatnia 27.01.2022
Franczyza, która daje niezależność

No no i tutaj polecę jutrzejszy program Anity Gargas. Redakcjo opamiętajcie się i przestańcie promować reklama i tekstami natywnymi przestępczość zorganizowana....

1 wypowiedzi
ostatnia 26.01.2022