Sieć rośnie w trudnych czasach
Polska Sieć Handlowa Lewiatan jest jedną z największych sieci franczyzowych w Polsce. Dzisiaj liczy 3 220 sklepów i ponad 2100 przedsiębiorców, którzy generują obrót ponad 13,3 mld zł. oraz zatrudniają około 30 tys. pracowników. W ubiegłym roku otworzyły się 204 sklepy pod szyldem Lewiatana.
Warunki współpracy
Najważniejsze warunki nawiązania współpracy z siecią PSH Lewiatan, to posiadanie własnego punktu handlowego w odpowiedniej lokalizacji, dobra opinia w środowisku kupieckim, stabilna sytuacja finansowa oraz gotowość do realizacji przyjętej strategii działania.
– Zapraszamy do współpracy przedsiębiorców, właścicieli samoobsługowych sklepów spożywczych, osoby zaradne i ambitne, dla których ważne jest bycie częścią silnej organizacji, a jednocześnie zachowanie autonomii – mówi Robert Rękas, prezes PSH Lewiatan.
Dodaje, że franczyzobiorcy mogą liczyć na wiele korzyści finansowych. Wynikają one przede wszystkim z kontraktów centralnych i regionalnych oraz wypłat, które przedsiębiorcy otrzymują z tego tytułu. Ważnym aspektem są też oszczędności wynikające z umów okołobiznesowych, które negocjowane na poziomie centralnym oznaczają dla pojedynczego przedsiębiorcy zdecydowanie lepsze warunki finansowe – niemożliwie do osiągnięcia w pojedynkę.
– Zrzeszanym franczyzobiorcom Lewiatan daje możliwość współtworzenia, współdecydowania i współodpowiedzialności za rozwój sieci, oferując najlepsze warunki i rozwiązania, aby mogli aktywnie rozwijać swój biznes – mówi Robert Rękas.
Ireneusz Wróbel, franczyzobiorca, ceni sobie w Lewiatanie to, że jest to polska franczyza. Reprezentują ją lokalni właściciele sklepów rodzinnych.
– Jest to franczyza, która posiada jeden z najwyższych realnych wskaźników retro netto. W tej chwili Lewiatan jest na trzecim miejscu w rankingu franczyz dotyczącym rynku tradycyjnego. Dodatkowo franczyzobiorcy dostają duże wsparcie operacyjne w postaci gazetek, doradcy klienta, doradcy do spraw produktów świeżych, reklamy radiowej i telewizyjnej, marki własnej z ponad 500 indeksami, szkoleń – mówi Ireneusz Wróbel.
Trudny rok
Współpracę z siecią PSH Lewiatan w 1997 roku rozpoczął jego tata. Był jednym z założycieli spółki regionalnej Lewiatan Podkarpacie.
– Wtedy mieliśmy jeden sklep o powierzchni 50 m2. Była to nowa franczyza na terenie południowej Polski. Już wtedy Lewiatan wyróżniał się potężną liczbą kontraktów centralnych i najniższymi kosztami franczyzy. Od samego początku współpraca układała się zadowalająco, co pozwoliło nam otwierać kolejne sklepy w sieci Lewiatan – mówi Ireneusz Wróbel.
Wszystkie jego sklepy znajdują się na terenie województwa podkarpackiego w promieniu 30 km od Dębicy. Są to sklepy o powierzchni ponad 250 m2 każdy. Zatrudnienie w nich wynosi 120 osób.
Miniony rok był trudny dla Ireneusza Wróbla.
– To był kolejny słaby rok pod względem obrotów na sklepach. Nadeszła nowa era zakupów, klienci mają dzisiaj inne przyzwyczajenia. Ważna jest dla nich jakość, ale przede wszystkim cena – mówi Ireneusz Wróbel.
W minionym roku rosła też inflacja, koszty prądu i gazu oraz utylizacji śmieci.
– To wszystko negatywnie wpływa na nasz biznes. Ceny prądu wzrosły o 100 proc, a gazu o 300 proc. To dla nas armagedon – mówi Ireneusz Wróbel.
Bieżący rok jest jedną wielką niewiadomą. Duże wyzwanie stanowi Polski Ład.
– Podejrzewam, że wiele słabiej zarządzanych biznesów w tym roku wyda swoje ostatnie tchnienie – mówi Ireneusz Wróbel.
WIZYTÓWKA SIECI PSH LEWIATAN
Sieć sklepów spożywczych
- liczba placówek - 3220
- liczba otwarć w 2021 roku – 204
- kwota inwestycji – ustalana indywidualnie
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Produkty spożywcze sprzedają się bez względu na sytuację gospodarczą. Jak otworzyć i prowadzić sklep, który je oferuje?
Nowy numer miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" już w sprzedaży! Sprawdź, jakie pomysły na biznes przeanalizowaliśmy w marcowym wydaniu magazynu.
– Tak ciężko w branży spożywczej jeszcze nie było. Dobija nas ogrom kosztów, wymagań i nowe przepisy – mówi Ireneusz Wróbel, franczyzobiorca PSH Lewiatan.
Widmo powstania ustawy regulującej franczyzę, uruchomienie studiów Zarządzanie Franczyzą, powiększenie grona sygnatariuszy Kodeksu Dobrych Praktyk to zaledwie kilka z ważnych wydarzeń dla rynku franczyzy w Polsce w 2022 r.
Planujesz otworzyć własną firmę ale nie masz pomysłu na biznes? Kup lutowy numer "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, w który biznes najbardziej opłaca się zainwestować.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam. ja w tym roku podpisałem umowę na 5 punktów 2 mam już zrealizowane niestety pozostałe trzy jeszcze nie, niewiem kiedy to nastapi bo pojawia się coraz więcej...
Carrefour Express - supermarket na licencji
Dzień dobry. Szukam chętnych prowadzących sklepy Carrefour do podjęcia współpracy w zakresie umieszczenia na terenie sklepu małego automatu paczkowego. Może być w...
sklepy spożywcze
Pozycjonowanie lokalne to kluczowa strategia dla firm pragnących zwiększyć swoją widoczność wśród lokalnej społeczności. Proces ten skupia się na optymalizacji...
Franczyzodawca otwarty na osoby z niepełnosprawnościami
Jestem osobą niepełnosprawną ostatnio umiarkowanym czy jest szansa żebym mogła wejść we franczyznę i jako osoba niepełnosprawna
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator
Witam, Czy ktoś może zdecydował się na współpracę z zOdido w ramach Odido Elevator i może podzielić się doświadczeniami? Chodzi o twardszą franczyzę / wyposażenie...
Nagrodzeni franczyzobiorcy
Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....
sklepy spożywcze
Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.
Jubileuszowy sklep
Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów