Franczyzodawca wprowadza zmiany

Pożądane lokalizacje / Polska Konfederacja FDS najchętniej nawiąże współpracę z nowymi partnerami na terenie województwa śląskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.
Piątek
06.05.2022
Franczyzodawca Socatots i Brazylijskich Szkółek Piłkarskich (BSS) szykuje się do zmiany modelu współpracy. Na czym będzie on polegał?
 

Polska Konfederacja FDS, prowadząca na naszym rynku dwa koncepty: Socatots i Brazylijskie Szkółki Piłkarskie, przygotowuje się do zmiany modelu współpracy na polskim rynku. Zmiana to efekt doświadczeń firmy w ostatnich latach. Pojawi się ona w najbliższym roku.

 Firma chce odejść od udostępniania franczyzobiorcom dużych rynków na wyłączność.

– Ponad dekada doświadczenia pokazuje, że znacznie łatwiej i efektywniej zarządza się mniejszym biznesem, gdzie sam franczyzobiorca może być osobiście zaangażowany zarówno w obsługę klientów, jak i prowadzenie zajęć. Według nas taka formuła jest najlepszym sposobem na osiąganie sukcesu. Szczególnie, gdy angażujemy się i współpracujemy ze swoją siecią w zakresie większości podejmowanych w jej ramach, poważnych i kluczowych decyzji – mówi Dorota Uciechowska, prezes FDS.  

Socatots to koncept oferujący zajęcia ogólnorozwojowe skierowane do dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat a BSS – Brazylijskie Szkółki Piłkarskie, to zajęcia piłkarskie dla pięciolatków.

– Każdy z programów może funkcjonować samodzielnie, ponieważ inna jest specyfika i forma zajęć. Połączone razem, stanowią jednak najdłuższy i najbardziej kompletny program piłkarski w Polsce – mówi Dorota Uciechowska.

Dodaje, że najważniejsze, co jest potrzebne do prowadzenia Socatots to kochać dzieci i rozumieć, jak ważna i odpowiedzialna jest praca nad ich rozwojem.

– Stale udoskonalamy nasz program zajęć tak, aby dodawać kolejne elementy ale i ułatwiać i urozmaicać naszym trenerom ich codzienną pracę. I dzieci to nam oddają. Zarówno w osiąganych rezultatach, jak i radości i miłości, którą obdarzają każdego, zaangażowanego i cieszącego się pracą z nimi trenera – mówi Dorota Uciechowska.  

Inwestycja we własny oddział Socatots, to wydatek na poziomie min. 5,5 tys. zł. Oddziały franczyzowe, prowadzące zajęcia znajdują się dziś w blisko 40 miastach Polski, z czego pięć to placówki własne. Nowych franczyzobiorców firma szuka na terenie całej Polski.

– Najchętniej nawiążemy współpracę z nowymi partnerami na terenie województwa śląskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego, a z dużych miast uwolnił się nam ponownie Kraków. Tym razem jednak myślimy o podzielaniu tego miasta na mniejsze i łatwiejsze do pracy oddziały – mówi Dorota Uciechowska.

Lokalizacja i ludzie

Socatots i Brazylijskie Szkółki Piłkarskie w czasie lockdownów miały spory problem, ponieważ zajęcia wirtualne w ich przypadku się nie sprawdziły.

– Nie udało nam się w pełni przenieść zajęć Socatots do online, być może dlatego nasi klienci po wznowieniu możliwości prowadzenia ich stacjonarnie, tak chętnie do nas wracali – mówi Dorota Uciechowska. Pomimo trudności, z jakimi zmagała się firma w czasie pandemii, nie przetrwały jej tylko dwa oddziały.

– W przypadku jednego z nich, sama pandemia, była w zasadzie kropką nad i w procesie decyzyjnym.
W tym samym jednak czasie, właśnie w drugim roku pandemii, powróciło do nas miasto, w którym nie prowadziliśmy zajęć przez blisko trzy lata, ponieważ okazało się, że inwestycja w infrastrukturę sportową, tak potrzebna i oczekiwana właśnie po długim okresie siedzenia w domu, naturalnie spowodowała duże zainteresowanie zajęciami sportowymi i wśród rodziców i dzieci – mówi Dorota Uciechowska.

Dodaje, że obecnie największym wzywaniem jest odpowiednia lokalizacja oraz ludzie.

– Potrzeba przestrzeni wygodnej, przestronnej i z komfortowym dojazdem. Dyrektorzy placówek edukacyjnych do dzisiaj mają wiele obaw przed udostępnianiem szkół dla zajęć pozaszkolnych – mówi Dorota Uciechowska.

Ponadto niełatwo w ostatnim czasie znaleźć odpowiedzialnych i chętnych do pracy trenerów.

WIZYTÓWKA SOCATOTS

Sieć szkółek piłkarskich, prowadząca zajęcia ogólnorozwojowe dzieci

  • liczba placówek – 40
  • kwota inwestycji – od 5,5 tys. zł
  • opłaty – 15 proc. od przychodów z tytułu prowadzenia zajęć

Dorota Uciechowska, prezes FDS / "Chcemy odejść od udostępniania franczyzobiorcom dużych rynków na wyłączność".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Praca licencjacja - franczyza McDonald's

Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2021
Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018