Jak zostać agentem ubezpieczeniowym

Biuro w standardzie / Agenci PZU mogą prowadzić biura w kilku różnych standardach.
Wtorek
10.05.2022
Agenci PZU mogą liczyć na duże wsparcie ze strony centrali. A ile zarobią?
 

PZU ma w całej Polsce sieć agencyjną, liczącą niemal 1,5 tys. biur.

– Biura agentów otwieramy zarówno w małych, jak i dużych miejscowościach. Mamy listę tak zwanych białych plam, gdzie potencjał na biznes ubezpieczeniowy jest bardzo duży. Nie znaczy to jednak, że tam, gdzie już istnieje nasza placówka, nie można otworzyć kolejnej. Mamy wiele przykładów świetnie funkcjonujących biur w jednej, nawet niewielkiej miejscowości i każdy z agentów ma tam swój przysłowiowy kawałek tortu – mówi Jakub Gorayski, kierownik Zespołu Rozwoju Sieci
 PZU.


Standard dla agenta

Kandydat na agenta ubezpieczeniowego powinien mieć wykształcenie przynajmniej średnie 
i legitymować się zaświadczeniem o niekaralności. Są to wymogi ustawowe. Agenci PZU mogą prowadzić biura w kilku różnych standardach.

– Biurom w standardzie Agent 2.0 i Agent 3.0 zapewniamy bezpłatne umeblowanie, profesjonalną aranżację i wizualizację lokalu, oznakowanie wewnętrzne i zewnętrzne biura – wyjaśnia Jakub Gorayski. – Biura w najwyższym standardzie, dedykowane dużym miastom, otrzymują od nas zestaw wypoczynkowy do poczekalni, specjalne elementy dekoracyjne czy ekspres do kawy. Wszystkim zapewniamy materiały marketingowe, szkolenia i wsparcie merytoryczne. Wspieramy obecność agentów w internecie zapewniając im wystandaryzowane i profesjonalne wizytówki Google, strony www oraz fanpage na Facebooku. Każdy nowy adept jest obejmowany również tzw. pasem startowym, czyli dodatkowym systemem motywacji finansowej, zapewniającym wsparcie w pierwszych 2-3 latach współpracy.

Franczyzodawca pomaga uzyskać odpowiednie, ustawowe uprawnienia, przygotowuje agentów do egzaminu zawodowego KNF.

– Wielu właścicieli biur agenta PZU zatrudnia swoich pracowników, a my pomagamy ich wdrożyć i przeszkolić. Mamy też takich, którzy pracują sami – dodaje Jakub Gorayski.

Ile zarobisz?

Agenci oferują ubezpieczenia PZU i otrzymują za ich sprzedaż wynagrodzenie prowizyjne. Zarobki są mocno zróżnicowane i zależą z jednej strony od zaangażowania i poświęcanego na pozyskiwanie klientów czasu, a z drugiej od posiadanej bazy klientów. Jak podaje franczyzodawca, dobrze rokujący agenci, ale nie posiadający bazy klientów mogą zarabiać w okolicach 3-5 tys. zł miesięcznie w pierwszym roku współpracy. Ci, którzy posiadają duże bazy potencjalnych klientów są w stanie zarabiać odpowiednio więcej.

– Po 3 latach przy sukcesywnie zbudowanej bazie klientów, agenci zarabiają regularnie 5-cyfrowe kwoty – zapewnia Jakub Gorayski. – Mówimy tu o wynagrodzeniu z tytułu ubezpieczeń majątkowych. Agenci chcący zapewniać swoim klientom kompleksową ofertę, mogą również doradzać przy produktach ubezpieczeń na zdrowie i życie, co przy skutecznej sprzedaży wiążę się z dużym dodatkowym wynagrodzeniem.


 

WIZYTÓWKA PZU

Sieć agencji ubezpieczeniowych.

  • blisko 1,5 tys. biur
  • wymagane min. średnie wykształcenie

Jakub Gorayski, kierownik Zespołu Rozwoju Sieci
 PZU: / "Wielu właścicieli biur agenta PZU zatrudnia swoich pracowników, a my pomagamy ich wdrożyć i przeszkolić."