Fotowoltaika nie odchodzi do lamusa

Zgodnie ze standardami / Salony 4 ECO brandowane są według standardów przyjętych przez firmę i tak też wyposażane.
Środa
22.06.2022
Franczyzobiorcy 4 ECO będą budować własny zespół sprzedażowy. Czy fotowoltaika to nadal opłacalna branża?
 

4 ECO to firma z branży odnawialnych źródeł energii. W swojej ofercie ma zarówno m.in. instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła dla każdego profilu klienta, klimatyzację, rekuperacje, jak i wszystko, co związane jest z termomodernizacją budynków.

– Jako jedyni w Polsce oferujemy klientom mikrosfery, czyli strukturę izolacyjną do ocieplania w sektorze nieruchomości, przemyśle i innych branżach. Powłoka grubości 1 mm zastępuje 10 cm styropianu – mówi Tomasz Słowik, supervisor ds. sprzedaży i rozwoju salonów 4 ECO. – To szwedzki wynalazek, produkowany w Polsce.

Komunikatywny franczyzobiorca

Obecnie 4 ECO uruchamia sieć salonów franczyzowych. Oferuje dwa modele współpracy: stacjonarny i modułowy. Pierwszy zakłada otwarcie salonu sprzedaży w lokalu stacjonarnym. Natomiast format modułowy to zwykle kontener biurowy, który można ustawić w dowolnym miejscu – np. przy galerii handlowej, czy powstającym dużym osiedlu domów jednorodzinnych – i w razie potrzeby przenieść go w inne, atrakcyjniejsze miejsce.

– Kontener doskonale sprawdzi się w miejscach, gdzie nie ma możliwości otwarcia salonu stacjonarnego – dodaje Tomasz Słowik.

Salony 4 ECO brandowane są według standardów przyjętych przez firmę i tak też wyposażane. Na inwestycję początkową franczyzobiorcy potrzebują od 9 do 45 tys. zł, w zależności od wybranego modelu współpracy.

– Od kandydatów na franczyzobiorców nie oczekujemy doświadczenia w branży OZE. Powinni mieć jednak doświadczenie sprzedażowe oraz handlowe oraz umieć budować relacje z klientem – informuje Tomasz Słowik. – Ważne są również umiejętności komunikacyjne i kierownicze, ponieważ franczyzobiorcy będą tworzyć i poszerzać własny zespół handlowców oraz menedżerów. Każdy franczyzobiorca jest natomiast super menedżerem, który zajmuje się zarówno sprzedażą, jak i zarządzaniem.

Franczyzodawca podkreśla, że tego biznesu nie da się prowadzić w pojedynkę.

–  Każdy salon na początek potrzebuje minimum dwóch aktywne działających osób – zauważa Tomasz Słowik. – Ze swojej strony pomagamy franczyzobiorcy zarówno w rekrutacji, jak i w gruntownym przygotowaniu przyszłych pracowników, poprzez szereg szkoleń produktowych. Szkolenie przechodzą też oczywiście sami franczyzobiorcy.

W kontakcie z klientem

Na franczyzobiorcy spoczywać będą takie obowiązki, jak reprezentowanie firmy w kontaktach z klientami, aktywne pozyskiwanie nowych klientów, a także ich obsługa, polegająca na wykonaniu audytu i wizji lokalnej na miejscu przyszłego montażu – co jest niezbędne, aby właściwe dobrać parametry instalacji do potrzeb klienta. Wszystkie zebrane dane przekazywane będą do centrali, a na ich podstawie zostanie przygotowana kompleksowa oferta i projekt.

– Po podpisaniu umowy z klientem, realizacją zamówienia (montażem) zajmuje się już ekipa monterów 4 ECO. Natomiast franczyzobiorca pozostaje w kontakcie z klientem, zajmuje się obsługą posprzedażową, serwisową odpowiadając na wszelkie jego potrzeby – dodaje Tomasz Słowik.

4 ECO obsługuje zarówno klientów indywidualnych jak i biznesowych, zajmuje się również dużymi projektami, jak kompleksowa budowa farm fotowoltaicznych czy komercyjna wentylacja i ogrzewanie.
Franczyzobiorcy zarabiają na marży od sprzedaży. Licencjodawca przyznaje, że w momencie gdy w życie weszły zmiany w przepisach dotyczących rozliczania energii uzyskanej z fotowoltaiki (od początku kwietnia br.), zainteresowanie nią chwilowo znacząco spadło.

– Ale miesiąca na miesiąc zaczyna się znów odradzać a wręcz rozpędzać – zauważa Tomasz Słowik. – Z pewnością przyczyną są stale rosnące ceny prądu oraz ceny komponentów i paliw. Dlatego w obecnej chwili każdy szuka oszczędności. Klientom 4 ECO oferujemy także specjalny program Prosument 2.0, dzięki któremu nie stracą na wyprodukowanej energii i będą mogli korzystać z warunków podobnych do tych, które obowiązywały przed zmianą z kwietnia tego roku.

WIZYTÓWKA 4 ECO

Firma z branży odnawialnych źródeł energii.

  • 2 modele współpracy
  • kwota inwestycji od 9 do 45 tys. zł

Dwa warianty / 4 ECO oferuje dwa modele współpracy: stacjonarny i modułowy.

POPULARNE NA FORUM

Copywriting sprzedażowy

A jak zamierzasz weryfikować wzrost sprzedaży dzięki Twoim tekstom?!

2 wypowiedzi
ostatnia 02.03.2022
Copywriting sprzedażowy

Co sądzicie o tym, by jako copywriter sprzedażowy zastosować model zysku polegający na pobieraniu np. 10-15% zysku klienta w zamian za spełnienie danych warunków np....

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2022
Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2021
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.

77 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Agencja marketingowa - czy warto?

Oczywiście, że warto, jeśli ktoś ma opcję skorzystania z pomocy agencji mieszczącej się w stolicy, to serdecznie polecam firmę z którą współpracuje - Agencję 4...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Księgowość we własnej firmie

U nas również postawilismy na system do zarządzania zasobami ludzkimi z modułami do fakturowania.

35 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2020
Szkolenia sprzedażowe

Dzień dobry, czy wie ktoś z Państwa kto prowadzi szkolenia sprzedażowe czy szkolenia dla handlowców?

1 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2019
Agencja marketingowa - czy warto?

Moim zdaniem warto. W takich agencjach pracują przeważnie doświadczeni specjaliści, którzy starają się zadbać o klienta oraz zapewnić mu możliwie profesjonalną i...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2019