Popyt na tłumaczenia nie spada

Setka na horyzoncie / W tym roku Agencjatlumaczen.pl chce przekroczyć liczbę 100 punktów w Polsce. Wprowadza też nowe programy w celu szybszej oraz bardziej sprawnej komunikacji pomiędzy punktami a centralą.
Poniedziałek
12.09.2022
Coraz więcej punktów finansowo-ubezpieczeniowych dołącza do sieci Agencjatlumaczen.pl. Jak się współpracuje z tą firmą?
 

Agencjatlumaczen.pl w ostatnim czasie otworzyła kilkadziesiąt nowych punktów, dzięki współpracy z firmą Market ubezpieczeń z Lublina. W sumie w Polsce działa już 80 punktów franczyzowych sieci oraz jeden własny.

Im więcej usług, tym lepiej

Plany firmy na ten rok są ambitne.

– Chcemy przekroczyć liczbę 100 punktów w Polsce. Wprowadzamy też nowe programy w celu szybszej oraz bardziej sprawnej komunikacji pomiędzy naszymi punktami a centralą – mówi Paweł Wasiak, właściciel marki Agencjatlumaczen.pl.

Agencjatlumaczen.pl działa na rynku od 2006 r. Zajmuje się tłumaczeniami różnego typu, od prostych dowodów księgowych po rozbudowane plany, umowy, a kończąc na dokumentacjach medycznych. Tłumaczy w stu językach całego świata. Obsługuje osoby indywidualne oraz przedsiębiorstwa ze wszystkich gałęzi przemysłu. Ponadto pomaga w rozliczeniach podatkowych krajów Unii Europejskiej.

Podstawą nawiązania współpracy z Agencjatlumaczen.pl jest posiadanie lokalu. Tej działalności nie można prowadzić z domu. Lokal powinien się mieścić na parterze, w okolicach centrum miasta. Ponadto nie powinien on oferować wyłącznie tłumaczeń. Partner musi mieć także inne usługi, które nie są konkurencyjne dla Agencjatlumaczen.pl.

– Najczęściej otwieramy nasze placówki w lokalach finansowo-ubezpieczeniowych. Ale możliwych usług, do których można dołączyć tłumaczenia, jest znacznie więcej. Wychodzę z założenia, że im więcej usług w danym miejscu, tym bardziej atrakcyjny jest punkt – mówi Paweł Wasiak.

Przy tym partnerzy nie muszą znać języków obcych. Punkt franczyzobiorcy zajmuje się wyłącznie przyjmowaniem i wydawaniem zleceń. Sam tłumaczenia są przesyłane do centrali firmy.

Kilka tysięcy złotych

Agencjatlumaczen.pl nie narzeka na brak zleceń.

– Od dobrych kilku lat nie zauważamy spadku zainteresowania naszymi usługami. Polacy i firmy cały czas przemieszczają się po świecie, szukają nowych rynków i potrzebują tłumaczeń – mówi Paweł Wasiak.

Firmie nie straszny też nadchodzący kryzys gospodarczy.

– W ostatnim czasie nie zwalniamy. Wręcz przeciwnie – zauważamy duży wzrost zainteresowania naszą agencją – zapewnia Paweł Wasiak.

Jednorazowa opłata za przystąpienie do konceptu wynosi 800 zł. Do inwestycji należy doliczyć koszty reklamy zewnętrznej. Franczyzodawca organizuje szkolenia, na których licencjobiorcy dowiadują się m. in. jak pozyskiwać klientów, wyceniać dokumenty do tłumaczenia oraz w jaki sposób przyjmować papiery do rozliczenia podatków. 

Zyski z takiego biznesu mogą wynieść kilka tysięcy złotych miesięcznie.

– Mamy franczyzobiorców, którzy bardzo dobrze zrozumieli metodę naszego działania i zarabiają kilka tysięcy złotych miesięcznie przy bardzo małym nakładzie pracy. Nie zapominajmy, że nasze punkty jedynie przyjmują i wydają zlecenia. Ale mamy też takie punkty, które generują niewielkie obroty. Na szczęście tych jest bardzo mało i sukcesywnie są przez nas zamykane – tłumaczy Paweł Wasiak.

Jego zdaniem na rynku tłumaczeń trudno dostrzec tendencje spadkowe.

– To bardzo duży rynek. Konkurencja też jest spora, ale nasz model biznesowy jest tak skonstruowany, że nie odczuwamy jej działań – mówi Paweł Wasiak.

WIZYTÓWKA AGENCJATLUMACZEN.PL

Sieć biur tłumaczeń.

  • około 80 placówek franczyzowych i jedna własna
  • opłata wstępna 800 

Paweł Wasiak, właściciel marki Agencjatlumaczen.pl. / Najczęściej otwieramy nasze placówki w lokalach finansowo-ubezpieczeniowych. Ale możliwych usług, do których można dołączyć tłumaczenia, jest znacznie więcej.
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Księgowość we własnej firmie

Planujesz założenie firmy w Polsce? Zdecydowanie polecam usługi Kancelarii Semper Paratus. Ich pomoc w procesie rejestracji była nieoceniona. Dowiedz się więcej na:...

36 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2024
Gadżety reklamowe - co zamówić?

TINI GADGETS to miejsce, gdzie technologia łączy się z pomysłowością, tworząc szeroki asortyment produktów, które ułatwią Wasze życie codzienne i sprawią, że...

93 wypowiedzi
ostatnia 23.03.2024
Rośnie franczyza spedycyjna

Mój znajomy starał się o franczyzę spedycyjna i po rozmowie mogę powiedzieć że odradzam się pchać w ten biznes 1 weksel na dość sporą kasę mimo że firma nic ci...

1 wypowiedzi
ostatnia 27.03.2023
Copywriting sprzedażowy

A jak zamierzasz weryfikować wzrost sprzedaży dzięki Twoim tekstom?!

2 wypowiedzi
ostatnia 02.03.2022
Copywriting sprzedażowy

Co sądzicie o tym, by jako copywriter sprzedażowy zastosować model zysku polegający na pobieraniu np. 10-15% zysku klienta w zamian za spełnienie danych warunków np....

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2022
Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2021
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.

77 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Agencja marketingowa - czy warto?

Oczywiście, że warto, jeśli ktoś ma opcję skorzystania z pomocy agencji mieszczącej się w stolicy, to serdecznie polecam firmę z którą współpracuje - Agencję 4...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020