Księgowy w biurze / Franczyzobiorca Tax Safe musi albo sam znać się na księgowości, albo zatrudniać księgową czy księgowego.
Wtorek
22.11.2022
Tax Safe w 2022 roku otworzył trzy nowe placówki, a do końca roku w planach ma jeszcze trzy kolejne.
 

Koniec roku to – zdaniem franczyzodawcy Tax Safe – najlepszy moment na otwarcie biura księgowego.

– Wielu klientów od nowego roku obrachunkowego, czyli najpóźniej od lutego, zmieni biuro rachunkowe. Dlatego właśnie końcówka roku to dobry moment na start tego typu działalności – wyjaśnia Daniel Gawryczuk, franczyzodawca Tax Safe.

Tax Safe rozwija sieć biur księgowych, która obecnie liczy trzy placówki własne i 16 franczyzowych. W tym roku powstały trzy biura: w Bielsku Białej, Siedlcach i w Lublinie, a jeszcze do końca roku przybędą kolejne trzy: w Zielonej Górze, Świebodzinie oraz czwarty oddział sieci w Warszawie.

– Także w tym roku udało nam się wprowadzić nowości do oferty, np. automatyczne rozczytywanie wyciągów bankowych, oprogramowanie dla klientów w języku ukraińskim. Poza tym oczywiście mamy też oprogramowanie w języku angielskim i niemieckim. Już ponad 30 proc. naszych klientów to klienci zagraniczni – informuje Daniel Gawryczuk. – W związku z dużą liczbą oddziałów oraz rozbudowanej sieci poleceń i reklamy, przyjmujemy miesięcznie od 20 do 40 klientów. W związku z tym nasze cały czas oddziały poszukują nowych księgowych, a my nowych franczyzobiorców.

Nowoczesna księgowość

Franczyzobiorca Tax Safe musi albo sam znać się na księgowości, albo zatrudniać księgową czy księgowego.

– Nie muszą to być osoby z dużym doświadczeniem, ponieważ zapewniamy wsparcie naszych księgowych z centrali lub innych oddziałów – podkreśla Daniel Gawryczuk.

W związku z tym, że wielu klientów jest obsługiwanych online, lokalizacja biur ma w obecnych czasach mniejsze znaczenie. Tax Safe otwiera placówki zarówno w mniejszych, jak i większych miastach. Marka chce mieć przynajmniej 3 – 4 biura w każdym województwie.

– Naszym franczyzobiorcom oferujemy pełne oprogramowanie księgowe, oprogramowanie umożliwiające księgowanie zbiorcze faktur sprzedażowych i kosztowych, automatyczne rozliczanie rozrachunków – wylicza Daniel Gawryczuk. – Nasza firma stawia mocno na nowoczesne rozwiązania i automatyzacje wszelkich procesów, co pozwala na zaoszczędzenie czasu, który księgowi mogą przeznaczyć na doradztwo i konsultacje z klientami. Dodatkowo zapewniamy stałe wsparcie księgowe, doradcy podatkowego, jak również firm informatycznych, które rozwiązują bieżące problemy i czuwają nad aktualizacją oprogramowania. 
Jednorazowa opłata za przystąpienie do sieci wynosi 6 tys. zł netto. Opłata miesięczna, za aktualizację oprogramowania, to 300 zł netto.

Franczyzobiorcy zarabiają oczywiście na usługach księgowych – przy czym nie mamy różnic w rozliczeniach, niezależnie od tego czy klient był pozyskany przez oddział czy przez centralę. Dodatkowe możliwości przychodu zapewni też zakładanie spółek, wynajem wirtualnego adresu oraz usługi leasingowe (franczyzodawca Tax Safe prowadzi też ogólnopolską sieć placówek brokerskich DG-Inwest).

 

WIZYTÓWKA TAX SAFE

Sieć biur rachunkowych.

  • 16 placówek franczyzowych, 3 własne
  • opłata wstępna 6 tys. zł netto
  • opłata miesięczna 300 zł netto

Daniel Gawryczuk, franczyzodawca Tax Safe: / "Wielu klientów od nowego roku obrachunkowego, czyli najpóźniej od lutego, zmieni biuro rachunkowe. Dlatego właśnie końcówka roku to dobry moment na otwarcie biura księgowego."