Szybki trening / Trening EMS to idealna odpowiedź na trendy w branży fitness – rosnące tempo życia sprawia, że coraz więcej osób nie ma czasu na kilkugodzinne treningi
Sobota
13.01.2024
Wojciech Bychawski po 20 latach pracy w korporacji przeszedł na swoje. Zdecydował się na franczyzę Studia In.Time. Jak mu idzie?
 

Wojciech Bychawski szukał inspiracji na własny biznes i przypadkowo, przez znajomego trafił na trening EMS.

– Pomyślałem, że to może być ciekawy pomysł na biznes. Spotkałem się z kilkoma osobami znającymi branżę i polecili mi porozmawiać z właścicielami sieci in.Time – wspomina Wojciech Bychawski.

Innowacyjny biznes

Studio EMS było dla niego idealnym połączeniem miłości do sportu i poszukiwania innowacyjnego pomysłu na biznes.

– Po 20 latach pracy w korporacji miałem ochotę zrobić krok naprzód i założyć swój biznes. Wiedziałem, że chcę działać w branży fitness, ale w inny sposób, mniej tradycyjny, bardziej nowoczesny i lokalny – mówi Wojciech Bychawski.

Całą swoją zawodową karierę spędził podróżując i miał dosyć. Właściciele in.Time, Michał i Kamil Krawczyk, zachęcająco opowiadali o swojej sieci i perspektywach rozwoju. Dzięki temu szybko przekonał się, że dla nich to nie jest tylko biznes, ale także pasja.

– Zarazili mnie tym podejściem i bardzo się z tego cieszę. Przedstawili mi swój pomysł na franczyzę, a ja podzieliłem się swoją koncepcją mniejszych, lokalnych studiów EMS. Już podczas tego spotkania wiedziałem, że chcę być pierwszym franczyzobiorcą. Ostatecznie otworzyłem zarówno pierwsze, jak i drugie studio franczyzowe sieci In.Time – opowiada Wojciech Bychawski.

Docenia, że właściciele sieci In.Time mają duże doświadczenie w branży, ponieważ działają w niej od samego początku.

– Nie brak im też dobrej intuicji biznesowej. Te elementy przekładają się na know-how, które jest niezwykle cenne w drodze do osiągnięcia sukcesu – mówi Wojciech Bychawski.

W ramach umowy franczyzowej in.Time przekazuje kompletną wiedzę dotyczącą zarówno zarządzania studiem treningowym, jak i samego treningu EMS. Nie trzeba więc mieć specjalistycznej wiedzy, aby myśleć nad otwarciem własnego studia.

Młody sektor

Zdaniem franczyzobiorcy Studia In.Time, branża treningu EMS w Polsce wciąż jest stosunkowo młoda i rozwija się bardzo dynamicznie.

– Trening EMS to idealna odpowiedź na trendy w branży fitness, rosnące tempo życia sprawia, że coraz więcej osób nie ma czasu na kilkugodzinne treningi, dlatego obserwujemy ciągły wzrost popularności tego typu treningu – mówi Wojciech Bychawski.

Pierwsze studio In.Time otworzył na początku 2021 roku w Bolechowicach. Lokal już po paru miesiącach zaczął na siebie zarabiać, a inwestycja zwracała się zgodnie z założonym biznesplanem.

– W efekcie szybko zacząłem rozglądać się za lokalizacja drugiego studia i kilka miesięcy później otworzyłem studio w Wieliczce, które również okazało się trafioną inwestycją – mówi Wojciech Bychawski.

Obecnie w sieci In.Time działa siedem placówek własnych (pięć w Krakowie i dwie w Warszawie) oraz dziewięć franczyzowych (trzy we Wrocławiu, a pozostałe w Bolechowicach, Wielicce, Tarnowie, Skawini, Niepołomicach i Myślenicach). W przypadku studia jednostanowiskowego koszt inwestycji wynosi 110-130 tys. zł, natomiast dla studia dwustanowiskowego jest to 230-260 tys. zł. Suma opłat to 7,9 proc. przychodu. Składają się na nią opłata franczyzowa (6.4 proc.) oraz opłata marketingowa (1,5 proc.)

 

WIZYTÓWKA STUDIO IN.TIME

  • Kwota inwestycji: 110-130 tys. zł dla studia jednostanowiskowego i 230-260 tys. zł dla studia dwustanowiskowego
  • liczba placówek: 7 własnych i 9 franczyzowych
  • opłaty: 7,9 proc. przychodu studia

Wojciech Bychawski (w środku), franczyzobiorca Studia In.Time / "Po 20 latach pracy w korporacji miałem ochotę zrobić krok naprzód i założyć swój biznes. Wiedziałem, że chcę działać w branży fitness".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Otwieramy park trampolin

Koszt inwestycji to około 1mln zł. "Na zwrot z inwestycji trzeba czekać około roku. Spodziewane przychody w tym biznesie zależą od lokalizacji, przestrzeni, liczby...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.03.2024
Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019