Idzie nowe / Sieć BTL stale pracuje nad nowymi rozwiązaniami. Niedawno firma połączyła się z grupą LEW, oferującą rozwiązania terminalowe.
Środa
13.12.2023
Firma nie podnosi stawek, tylko nadrabia niższe marże większym obrotem. Czy to dobry sposób?
 

Marce Kurier BTL przybywa zarówno klientów, jak i franczyzobiorców.

– Co miesiąc dołącza do nas około dziesięciu punktów paczkowych. W sumie w sieci działa ich już prawie 300 – mówi Ireneusz Koniecko, prezes Kurier BTL Franczyza.

Firmie nie brakuje też jednak wyzwań. Przewoźnicy podnoszą ceny i rośnie opłata paliwowa. To wpływa na ceny przesyłek, których dostarczanie opiera się przecież o transport. Znacząco wzrosły też koszty zatrudnienia pracowników.

– Pomimo tego staramy się nie podnosić stawek i nadrabiać niższe marże obrotem. Nie chcemy, żeby nasi klienci odchodzili od wysyłania paczek punktem kurierskim i szukali alternatyw ze względu na wysokie ceny – mówi Ireneusz Koniecko.

Dodaje, że klienci wciąż chętnie korzystają z punktów paczkowych, ponieważ w przeciwieństwie do paczkomatów skupiają one wszystkich kurierów a dodatkowo pracownicy pomogą odpowiednio zapakować i zabezpieczyć paczkę.

– Takie punkty są dobrym rozwiązaniem dla osób, dla których wciąż ważny jest czynnik ludzki. Nasi pracownicy doradzą i pomogą odpowiednio nadać każdą przesyłkę – mówi Ireneusz Koniecko.

Jednak konkurencja na rynku kurierskim jest coraz większa. Na szczęście liczba przesyłek też dynamicznie rośnie.

– Wysyłamy coraz więcej i  już niemal wszystko. Wciąż taniej jest nadać przesyłkę kurierem niż wieźć cokolwiek samodzielnie – mówi Ireneusz Koniecko.

Sieć BTL stale pracuje też nad nowymi rozwiązaniami. Niedawno firma połączyła się z grupą LEW, oferującą rozwiązania terminalowe.

– Dzięki temu  klient przychodząc do naszego punktu może zapłacić wszystkie rachunki – podkreśla Ireneusz Koniecko.

Pomocny partner

Aby nawiązać współpracę z Kurierem BTL Franczyza wystarczy mieć lokal, komputer z dostęp do internetu, wagę, drukarkę i miarkę. Nie ma żadnej opłaty za przystąpienie do sieci. Franczyzobiorcy płacą miesięczny abonament w wysokości 500 zł.

Trzy lata temu na współpracę  z Kurierem BTL zdecydowała się Anna Kobyłecka. Prowadzi ona swój punkt w Lipnie.

– Przekonały mnie do tego zakupy online. Sama dużo zamawiam przez internet, podobnie moi znajomi – mówi Anna Kobyłecka.

To jej pierwszy biznes. Wcześniej zajmowała się wychowywaniem dzieci. Ze współpracy z BTL jest bardzo zadowolona.

– Franczyzodawca jest pomocny. Sporym wyzwaniem jest pozyskanie klientów, ale tu też pomogła firma BTL, robiąc szkolenia z marketingu – mówi Anna Kobyłecka.

Jej zdaniem branża kurierska rozwija się i będzie się rozwijać. W jej punkcie liczba przesyłek cały czas rośnie.

– Szkolenia, które oferuje firma, pozwalają uzyskać niezbędną wiedzę do prowadzenia tego typu działalności. Mam pomoc na każdym kroku, od momentu założenia działalności do teraz. Zawsze mogę zadzwonić po radę – podkreśla Anna Kobyłecka.

Dodaje, że chce dalej rozwijać biznes. Do pracy szuka kolejnego już pracownika, a do tego planuje zakup auta, co umożliwi jej odbieranie przesyłek od klientów.

WIZYTÓWKA SIECI KURIER BTL FRANCZYZA

Sieć oferująca usługi kurierskie

  • 300 punktów
  • Brak opłat za przystąpienie do sieci
  • Miesięczny abonament w wysokości 500 zł

Ireneusz Koniecko, prezes Kurier BTL Franczyza / "Co miesiąc dołącza do nas około dziesięciu punktów paczkowych. W sumie w sieci działa ich już prawie 300".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

74 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Broker Kurierski

Do Koszałka Można coś więcej o ship center

6 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2022
Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

74 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

74 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021