Otwieramy salon kosmetyczny

Sandra Bujnowska, franczyzodawczyni SensualSpa: / "Przeprowadziliśmy badania i zauważyliśmy w tym sektorze brak franczyz o tak wysokich standardach, jak nasze."
Poniedziałek
30.10.2023
SensualSpa ma kilkanaście salonów partnerskich w Wielkiej Brytanii, ale korzenie marki są polskie. I w Polsce chce się teraz rozwijać.
 

Sandra Bujnowska w 2010 roku otworzyła w Białymstoku salon kosmetyczny SensualSpa. Trzy lata później wyjechała do Anglii, pozostawiając salon pod dobrą opieką. Ale z branżą kosmetyczną się nie rozstała. W W 2015 roku otworzyła w w Sheffield SensualSpa Institute of Beauty.

– Później powstało centrum szkoleniowe, zajęliśmy się też dystrybucją maszyn, produkcją kosmetyków – opowiada Sandra Bujnowska. – Aż w końcu pomyslałam, że warto rozwinąć sieć salonów we franczyzie.

Na pierwszy ogień poszedł rynek brytyjski. W Wielkiej Brytanii koncept ma obecnie 15 salonów partnerskich – działają pod własnymi szyldami, ale korzystają z maszyn, kosmetyków i ustandaryzowanych zabiegów SensualSpa. Teraz franczyzodawca chce zbudować sieć w Polsce.

– Potencjał polskiego rynku beauty jest bardzo duży – uważa Sandra Bujnowska. – Przeprowadziliśmy badania i zauważyliśmy w tym sektorze brak franczyz o tak wysokich standardach, jak nasze. Korzystamy z nowoczesnych urządzeń, najnowszych technologii. We franczyzie nie mamy w Polsce konkurencji.

Pakiet do wyboru

Salony SensualSpa oferują zabiegi na twarz i ciało. Franczyzobiorca może wybrać pakiet usług, jaki zaoferuje w swojej placówce. Od tego będzie też zależeć wysokość inwestycji, z jaką musi się liczyć. Pakiet podstawowy zawiera głównie zabiegi na twarz. Inwestycja startowa to 80 tys. zł, a opłata miesięczna 5 tys. zł. W pakiet platinum jest bogatszy o zabiegi laserowe na całe ciało. W tym przypadku inwestycja wynosi 215 tys. zł, a opłata miesięczna 8 tys. zł. Najwyższy pakiet zawiera komplet usług (m.in. wszystkie zabiegi na twarz i ciało, lasery, makijaż permanentny). Wydatki na starcie to 350 tys. zł, opłata miesięczna 9 tys. zł.

– Ale przy najwyższym pakiecie osiągniemy najszybszy zwrot z inwestycji – zapewnia Sandra Bujnowska. - Dzięki temu, że w ofercie mamy tez najdroższe zabiegi.

Minimalna powierzchnia lokalu to 40 m2 – tak, aby zmieściły się w nim dwa gabinety. Franczyzobiorca musi wyremontować lokal, przygotować recepcję, łazienki. Natomiast franczyzodawca przygotuje biznesplan, dostarczy cały niezbędny sprzęt, pomoże zaaranżować wnętrza, dostarczy cenniki, materiały reklamowe, kosmetyki do zabiegów i sprzedaży, zapewni stronę internetową, profile w social mediach, pomoże w rekrutacji i szkoleniu pracowników. Salony franczyzowe beda działać pod szyldem Sensualspa. Salony partnerskie mogą zachować własne logo, natomiast korzystają z maszyn i kosmetyków od franczyzodawcy oraz pracują na pakiecie takich samych usług, jak placówki franczyzowe.

Zgodnie z założeniami konceptu, na miasto będzie przypadał jeden salon SensualSpa (wyjątkiem będą największe miasta, jak np. Warszawa).

– Nie chcemy, aby biznesy franczyzobiorców się kanbalizowały. Minimalna odległość od jednego salonu do drugiego musi wynosić w linii prostej 30 km – wyjaśnia Sandra Bujnowska.

 

WIZYTÓWKA SENSUAL SPA

1 własny salon w Polsce, 15 partnerskich w wielkiej Brytanii

3 pakiety franczyzowe

minimlana inwestycja 80 tys.


Salony SensualSpa oferują zabiegi na twarz i ciało.

POPULARNE NA FORUM

Otwieramy park trampolin

Koszt inwestycji to około 1mln zł. "Na zwrot z inwestycji trzeba czekać około roku. Spodziewane przychody w tym biznesie zależą od lokalizacji, przestrzeni, liczby...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.03.2024
Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019