Początki firmy / Dzikie Pląsy działają od 2019 roku. Obecnie firma ma dwie placówki własne. Pierwsza funkcjonuje już ponad 4 lata, a druga zaledwie od kilku miesięcy
Piątek
05.01.2024
Druga placówka Dzikich Pląsów już w pierwszym miesiącu działania osiągnęła wynik zaplanowany na pół roku. Co marka oferuje franczyzobiorcom?
 

Dorota Kurkowska przez dwanaście lat pracowała w marketingu, zanim postanowiła otworzyć własny biznes. Chciała zacząć kreować swoją markę i mieć więcej czasu dla rodziny. Otworzyła salę zabaw.

Wolność i swoboda

Zależało jej na tym, żeby Dzikie Pląsy nie były salą, jakich wiele. Ich właścicielka zapewnia, że mają one duszę i charakter.

– Naszą ideą jest wspieranie rozwoju najmłodszych w zgodzie z naturalnym rytmem oraz niczym nieskrępowaną beztroską. Propagujemy wyrażanie siebie bez krępacji, sztywnych ram i konwenansów. Promujemy wolność wyrazu, kreatywne myślenie i zrównoważony rozwój. Szanujemy każdy pogląd i zdanie. Zachęcamy do dyskusji i czerpiemy radość z nawet najbardziej stanowczego argumentu w wydaniu dziecięcych umysłów – przekonuje Dorota Kurkowska.

Jej zdaniem sale zabaw mają w Polsce przyszłość. Generalnie obszar dziecięcej rozrywki i edukacji rozwija się niezwykle dynamicznie. Na rynku pojawia się coraz więcej podmiotów typu klubokawiarnie oraz warsztatownie.

– Świadomość rodziców w zakresie potrzeby rozwoju kluczowych kompetencji pociech jest coraz większa. W efekcie szukają oni placówek, które wesprą rozwój dzieci od najmłodszych lat – tłumaczy Dorota Kurkowska.

Przy tym na znaczeniu coraz bardziej zyskuje rodzicielstwo bliskości oraz integracja społeczna.

– Rodzice doceniają przemyślane placówki, dzięki którym w przyjaznym otoczeniu ich dzieci mogą realizować swoje potrzeby rozwojowe. Nie bez znaczenia w rozwoju branży są też rosnące wartości programów wsparcia dla rodzin, z których to środki najczęściej wydawane są na zajęcia dla dzieci oraz ich rozrywkę – zapewnia Dorota Kurkowska.

Dobry start

Dzikie Pląsy działają od 2019 roku. Obecnie firma ma dwie placówki własne. Pierwsza funkcjonuje już ponad 4 lata, a druga zaledwie od kilku miesięcy. Właścicielka zwraca uwagę, że ekspresowy sukcesu startu drugiej placówki przerósł jej oczekiwania.

– Już w pierwszym miesiącu jej funkcjonowania osiągnęliśmy wyniki sprzedażowe, które planowaliśmy uzyskać po pół roku działalności – mówi Dorota Kurowska.

Obie placówki działają na obrzeżach Gdańska – jedna w miejscowości Borkowo, a druga w dzielnicy Osowa.

Od niedawna firma proponuje też franczyzę.

– Ta forma rozwoju biznesu chodziła nam po głowie od jakiegoś czasu. A wszystko to za sprawą bogatego doświadczenia biznesowego w kreacji marek oraz dzięki odnoszonym sukcesom w zarządzaniu projektami od strony agencji reklamowych – mówi Dorota Kurkowska.

Pomysł rozwoju Dzikich Pląsów we franczyzie zarekomendowała też firma doradcza, która przeanalizowała dotychczasowe wyniki i potencjał rozwojowy spółki, zarówno na rynku polskim jak i międzynarodowym.

– Obecnie szukamy partnerów przede wszystkim z okolic Gdyni, Warszawy, Łodzi i Krakowa – mówi Dorota Kurkowska.

Generalnie placówki pod szyldem Dzikie Pląsy najlepiej sprawdzą się na obrzeżach aglomeracji w miejscowościach powyżej 100 tys. mieszkańców. Mile widziane są dynamicznie rosnące dzielnice, w których główną siłę nabywczą stanowią osoby w wieku 20-45 lat. Nie bez znaczenia jest też bliska lokalizacja żłobków i przedszkoli.

Wymagania i warunki

Aby otworzyć salę zabaw pod szyldem Dzikie Pląsy, potrzeba minimum 150 tys. zł. Partnerzy muszą też uiścić 19,5 tys. zł opłaty wstępnej. Umowa jest zawierana na pięć lat z możliwością przedłużenia. Każdy partner dostaje wyłączność terytorialną. Franczyzodawca wymaga, żeby był zorientowany na wyniki oraz dostarczał wysokiej jakości usługi, prowadzonych zgodnie z podręcznikiem operacyjnym marki. W pierwszej fazie działalności franczyzobiorca powinien też być osobiście zaangażowany w biznes i mieszkać w niedużej odległości od placówki. Może to być maksymalnie do 50 km.

Nie jest jednak wymagane doświadczenie w prowadzeniu biznesu. Wsparcie ze strony franczyzodawcy odnośnie startu biznesu i później jego prowadzenia jest dosyć szerokie.

Możliwości zarobku też jest wiele. To nie tylko zabawa na sali, która jest czynna siedem dni w tygodniu, ale także m.in. organizacja przyjęć urodzinowych dla dzieci, warsztatów i zajęć edukacyjnych oraz półkolonii, nocowanek i różnego rodzaju tematycznych imprez. Dodatkowy dochód zapewniają także zajęcia dla maluchów w wieku 1-3 lata, sprzedawanie kawy, herbaty, napojów i przekąsek oraz obrandowanych produktów dodatkowych.

WIZYTÓWKA SIECI DZIKIE PLĄSY

Sieć sal zabaw dla dzieci.

  • 2 placówki własne
  • opłata wstępna 19,5 tys. 
  • kwota inwestycji – od 150 tys. zł

Dorota Kurkowska, właścicielka sali zabaw Dzikie Pląsy / "Naszą ideą jest wspieranie rozwoju najmłodszych w zgodzie z naturalnym rytmem oraz niczym nieskrępowaną beztroską".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

74 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Broker Kurierski

Do Koszałka Można coś więcej o ship center

6 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2022
Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

74 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

74 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021