Zmiana formy prawnej / Galileusz w ostatnim czasie przekształcił się z jednoosobowej działalności w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Piątek
26.01.2024
Galileusz nawiąże współpracę z inwestorem, którzy pomoże firmę urosnąć. Co to oznacza dla franczyzobiorców?
 

Galileusz prowadzi usługi w zakresie kursów maturalnych, ósmoklasisty, korepetycji oraz warsztatów naukowych dla dzieci. W sieci działają obecnie 43 placówki. Leszek Lewandowski, właściciel sieci, przyznaje, że gdyby nie pandemia, byłoby ich zdecydowanie więcej.

Cała naprzód

Jego zdaniem, firma przeżywa właśnie kryzys spółki średniej wielkości.

– Od kilku lat praktycznie stoimy w miejscu. Jesteśmy za mali, żeby iść dalej i za duzi, żeby się ograniczać. Chcielibyśmy zrobić krok do przody i szukamy odpowiedniego partnera, który nam w tym pomoże – mówi Leszek Lewandowski.

Uważa, że mozliwości rozwoju są duże Jednak taki rozwój byłby możliwy dzięki wsparciu kogoś, kto odpowiednio w Galileusza zainwestuje i wesprze swoim know-how. Firma w ostatnim czasie przekształciła się nawet z jednoosobowej działalności w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

– Kiedy prowadziłem jednoosobową działalność, dzwoniło do mnie sporo potencjalnych partnerów, którzy chcieliby nawiązać współpracę. Forma działalności to uniemożliwiała. Dzisiaj jest łatwiej – mówi Leszek Lewandowski.

Jego zdaniem niewielkie zainteresowanie otwieraniem placówek pod szyldem Galileusz wynika z faktu, że firmie coraz trudniej konkurować z prywatnymi korepetytorami. Koszty prowadzenia działalności rosną, a takie osoby nie płacą podatków i w zasadzie działają bezkosztowo. Trudno w takich warunkach zaproponować uczniom konkurencyjne ceny.

– W czasie pandemii dostaliśmy po głowie, a teraz dobijają nas wysokie ceny energii, koszty utrzymania lokalu, a także konkurencja z szarą strefą – przyznaje Leszek Lewandowski.

Jest potencjał

Potencjał podobnych zajęć jest jednak duży, bo w szkołach panuje duży bałagan i ciągłe zmiany. Do tego dzieci, otoczone nowymi technologiami, mają coraz większy problem z koncentracją.

– Pracuję w branży już 35 lat i czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Dzieci naprawdę nie potrafią się skupić. To efekt nowych technologii, które wszystko podają na tacy. Skróciliśmy nasze zajęcia do godziny, ponieważ trudniej utrzymać uwagę i zainteresowanie uczniów – mówi Leszek Lewandowski.

Pomimo trudnej sytuacji Galileusz uczy ok. 100 tys. dzieci.

– Wielu z nich dzięki nam rozsądnie zdaje maturę. Na pewno nie jest to zasługa szkół publicznych – mówi Leszek Lewandowski.

Opłata za licencje Galileusza wynosi od 8 tys. zł do 13 tys. zł, a miesięczne opłaty 500 zł.

Klientami Galileusza są dzieci od sześciu lat, młodzież w wieku szkolnym oraz studenci. Firma zapewnia im korepetycje indywidualne, kusy przygotowujące do matury i egzaminu w ósmej klasie, czy zajęcia przyrodnicze, matematyczne, informatyczne i językowe.

 

WIZYTÓWKA GALILEUSZA

Sieć placówek edukacyjnych.

  • liczba placówek – 1 własna i 43 franczyzowe
  • opłata za licencję – od 8 tys. zł do 13 tys. 
  • miesięczne opłaty – 500 

 


Leszek Lewandowski, właściciel Galileusza / "Chcielibyśmy zrobić krok do przody i szukamy odpowiedniego partnera, który nam w tym pomoże".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Żłobek

Hej! Chciałabym otworzyć żłobek- macie doświadczenia z jakąś franczyzą? Może jest tutaj jakis właściciel, który zechciałby ze mną porozmawiać nt. opłacalności...

1 wypowiedzi
ostatnia 11.03.2024
Praca licencjacja - franczyza McDonald's

Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2021
Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018