Franczyzodawca z własną produkcją kosmetyków

Kawa do kosmetyków / Kofeinowe kosmetyki zostały opracowane na bazie ziaren robusty, gatunku kawy charakteryzującego się najwyższą zawartością kofeiny.
Piątek
29.03.2024
Palarnia Zdrowych Kaw oraz linia kosmetyków i peelingów kofeinowych dr Martyny Buchalskiej to nowość w salonach Orient Massage i Thai Organic.
 

Formuła kosmetyków kofeinowych dostępnych w salonach Orient Massage i Thai organic, została opracowana według autorskiej receptury dr Martyny Buchalskiej. Kofeina to aktywny składnik, o wielu korzystnych dla skory właściwościach. Stymuluje mikrokrążenie, co może pomóc w redukcji cellulitu i poprawie jędrności skóry.-  Dodatkowo, kofeina ma działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające, co może pomóc w zwalczaniu zmian skórnych i opóźnianiu procesów starzenia – podkreśla Piotr Buchalski, który wraz z dr Martyną Buchalską jest właścicielem salonów Orient Massage i Thai Organic.

Kremy kofeinowe i peelingi zostały opracowane na bazie ziaren robusty, gatunku kawy charakteryzującego się najwyższą zawartością kofeiny. To robusta właśnie lepiej sprawdza się w kosmetykach. Z kolei arabica, uznawana za bardziej szlachetną odmianę kawy, jest serwowana do picia w salonach Orient Massage i Thai Organic. – Od niedawna w salonach Orient Massage i Thai Organic można raczyć się najwyższej jakości kawą, z właściwościami prozdrowotnymi. Wszystkie serwowane u nas kawy zostały przygotowane zgodnie ze światowymi standardami – zapewnia Piotr Buchalski.

Kawa dobrze wypalona

Jak mówi franczyzodawca, o prozdrowotnych właściwościach kawy decydują dwa kluczowe czynniki. Pierwszy to jej mikrośrodowisko, tzw. Terroir, czyli warunki uprawy, jakość gleby, temperatura, zacienienie, opady, środki ochrony roślin, pestycydy itd. Drugim istotnym czynnikiem jest sposób wypalania ziaren. Kawa, serwowana w salonach masażu, jest przygotowywana przez Palarnię Zdrowych Kaw, która także należy do franczyzodawców Orient Massage i Thai Organic. W procesie wypalania stosuje się niskie temperatury, aby zachować maksymalną ilość prozdrowotnych składników.

– Poszukujemy kaw o konkretnej zawartości polifenoli oraz kwasu chlorogenowego, przywiązując przy tym ogromną wagę do sposobu wypalania ziaren, co też wpływa na zachowanie prozdrowotnych składników – dodaje Piotr Buchalski. – Każda partia kawy ma zindywidualizowany profil wypalania.

Kawy należące do Palarni Zdrowych Kaw pochodzą z Brazylii, z wyselekcjonowanych lokalnych plantacji. Kawa dojrzewa tam w naturalnym mikrośrodowisku bez stosowania sztucznej ochrony roślin.

W kolekcji salonów Orient Massage i Thai Organic jest Yellow Burbon z grupy kaw specialty.

– Z kawą jest trochę jak z winem. Są gatunki win z tych samych regionów, ale różnej jakości. Tak samo jest z kawą. Jest konkretny rodzaj kawy, który różnie wypalany i różnie uprawiany może finalnie inaczej smakować i zawierać inne natężenie składników. Nasze kawy pochodzą z Brazylii i mają 100 proc. arabiki – mówi Piotr Buchalski.

Własny salon masażu

Salony Orient Massage i Thai Organic czerpią z idei Dalekiego Wschodu i sztuki masażu wyspecjalizowanych masażystek z Bali, które – jak twierdzi Piotr Buchalski – uchodzą za najlepsze na świecie. Ich doświadczenie i wiedza z zakresu anatomii człowieka pozwalają dopasować technikę masażu do indywidualnych potrzeb klientów. Personel salonów składa się z masażystek wyłącznie z udokumentowaną wiedzą, certyfikatami i świadectwem ukończenia szkół masażu na Bali i w Tajlandii. W ofercie salonów do wyboru są także klasyczne masaże i zabiegi anti-agingowe, regenerujące i relaksujące oraz bardziej zaawansowane zabiegi z elementami pasywnej jogi i rozciągania, a także rytualnymi kąpielami.

Otwarcie salonu poprzedza szkolenie wstępne i bieżące, które obejmuje zarządzanie biznesem oraz personelem, a także z zakresu wiedzy o produktach, czyli kosmetykach oraz ziołach. Dodatkowo, w trakcie prowadzenia działalności partnerzy mają bieżące wsparcie menedżerów sieci.

Według danych firmy miesięczny przychód pojedynczego salonu Orient Massage i Thai Organic wynosi od 30 tys. zł do 100 tys. zł. Koszt inwestycji franczyzodawca określa na 250-450 tys. zł – jej wysokość zależy głównie od powierzchni i stanu lokalu.

 

WIZYTÓWKA ORIENT MASSAGE I THAI ORGANIC

Sieć salonów masażu, w których pracują certyfikowane masażystki z Bali.

  • inwestycja 250-450 tys.
  • miesięczny przychód salonu 30-100 tys.

 


Autorska receptura / Formuła kosmetyków kofeinowych dostępnych w salonach Orient Massage i Thai organic, została opracowana według autorskiej receptury dr Martyny Buchalskiej.
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Otwieramy park trampolin

Koszt inwestycji to około 1mln zł. "Na zwrot z inwestycji trzeba czekać około roku. Spodziewane przychody w tym biznesie zależą od lokalizacji, przestrzeni, liczby...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.03.2024
Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019