Rośnie popyt na biznes rozwodowy

Odpowiednie nastawienie / Partnerkami marki Kobieta i rozwód zostają osoby nastawione na pokonywanie przeszkód i rozwiązywanie problemów.
Czwartek
06.06.2024
Przybywa chętnych, którzy chcą otwierać biznes pod szyldem Kobieta i Rozwód. Co jest przyczyną?
 

Marka Kobieta i Rozwód w ostatnim czasie odnotowała ruch w interesie.

– Po pandemii widać było stagnację, jeśli chodzi o otwieranie naszych oddziałów. Jednak nie można w nieskończoność odkładać decyzji o rozwoju – pewnie dlatego w ostatnich miesiącach zainteresowanie naszym konceptem znacznie wzrosło – mówi Krystyna Rek, właścicielka marki Kobieta i Rozwód.

Ważne relacje

Niedawno otworzył się oddział w Legnicy. Lada chwila mogą też ruszyć placówki w Lublinie, Wrocławiu i Olsztynie.

– Trudno jednak powiedzieć, czy na 100 proc. dojdą one do skutku, ponieważ nie każdy, kto chce z nami współpracować, może otworzyć taki biznes – zwraca uwagę Krystyna Rek.

Kobieta i rozwód oferuje pomoc osobom, które przechodzą przez proces rozwodu. Jej klientami są głównie kobiety, a partnerkami – wyłącznie panie.

– Nasza firma jest kobieca i relacje są dla nas bardzo ważne. Bardzo o to dbam i zwracam na to uwagę. Dlatego, zanim potencjalna partnerka do nas dołączy, spędzam z nią dwa dni i upewniam się, że jest to osoba, która poradzi sobie z tym biznesem i na pewno chce to robić – mówi Krystyna Rek.

Partnerkami muszą być osoby nastawione na pokonywanie przeszkód i rozwiązywanie problemów.

– Dość szybko można stwierdzić, czy ktoś generuje problemy, czy jest nastawiony na ich rozwiązywanie – mówi Krystyna Rek.

Nie jest warunkiem koniecznym posiadanie doświadczenia rozwodu, choć jest to mile widziane.

– Wiele naszych franczyzobiorczyń ma za sobą takie doświadczenie i dlatego decyduje się na współpracę z nami. Ale mamy też partnerki, które nie są po rozwodzie i świetnie sobie radzą – mówi Krystyna Rek.

Firma dla kobiet

Właścicielka marki Kobieta i Rozwód sama założyła firmę po burzliwym rozwodzie z mężem. To wydarzenie uświadomiło jej, że brakuje na rynku firmy, która kompleksowo wspierałaby kobiety w tym trudnym czasie.

– Jesteśmy po to, żeby pomóc kobiecie przez to przejść zarówno pod kątem psychicznym, jak i prawnym. Wspieramy panie na każdym etapie, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, podejmowaniu decyzji. Jeżeli jest potrzeba kontaktu ze specjalistą, to dobieramy go zgodnie z potrzebami. Czasem jest to psycholog, albo psychiatra – mówi Krystyna Rek.

Umowa z Kobietą i rozwód jest podpisywana na pięć lat z możliwością jej przedłużenia. Można wybrać opcję masterfranczyzy na duże miasto, albo otwierać przedstawicielstwa. W przypadku masterfranczyzy inwestycja to koszt rzędu 39 tys. zł netto. W tej kwocie zawierają się materiały reklamowe, szkolenia, zakładki na stronie, mail i cały system centralnej obsługi klientów.

– Pomagamy w przygotowaniu wszystkiego poza biurem – mówi Krystyna Rek.

Natomiast przedstawicielstwo to koszt rzędu 28 tys. zł.

Potencjał rozwoju biznesu wydaje się spory, biorąc pod uwagę fakt, że już co drugie małżeństwo się rozwodzi.

– A klienci lubią rozwodzić się z naszym wsparciem, dlatego, że chcą porozmawiać z kimś, kto nie jest prawnikiem. Do prawnika idziemy już zdecydowani. U nas jest inaczej. Klientki przychodzą porozmawiać, dowiedzieć się, jakie mają prawa i obowiązki. Zdarza się też, że odradzam im rozwód – mówi Krystyna Rek.

WIZYTÓWKA MARKI KOBIETA I ROZWÓD

Firma, która wspiera kobiety w procesie rozwodowym.

  • Opłata franczyzowa 39 tys. zł netto w przypadku masterfranczyzy i 28 tys. zł w przypadku przedstawicielstwa
  • Miesięczna opłata – 700 zł po sześciu miesiącach, 3,5 proc. od obrotu
  • Fundusz promocyjny – po sześciu miesiącach 300 zł miesięcznie, 1,5 proc. od przychodu

 


Krystyna Rek, właścicielka marki Kobieta i Rozwód / "Nasza firma jest kobieca i relacje są dla nas bardzo ważne. Bardzo o to dbam i zwracam na to uwagę".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

74 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Broker Kurierski

Do Koszałka Można coś więcej o ship center

6 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2022
Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

74 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

74 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

74 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021