Zarabiamy na pieczeniu tortów

Środa
19.06.2024
Chcesz zarabiać na pieczeniu tortów? Dowiedz się, w jaki sposób zacząć, jak zdobywać klientów i skutecznie promować swoje wypieki. Obejrzyj film z Joanną Surowiec, właścicielką pracowni tortów Sweet SugArt, i przekuj swoją pasję w biznes.
 

Joanna Surowiec prowadzi pracownię tortów od 2021 roku w Brwinowie, niewielkim miasteczku położonym w pobliżu Warszawy. Zaczynała od robienia tortów w domu, po roku zdecydowała się na wynajęcie lokalu na pracownię. 

– Szybko zdałam sobie sprawę, że pieczenie tortów na zamówienie w domu, kiedy mieszka nas w nim pięcioro, jest po prostu trudne. Poza tym pojawiał się problem: czy ja jestem w danej chwili w pracy, czy w domu? Bardzo często pracowałam po nocy, bo wtedy miałam spokój, nikt mi nie przeszkadzał. Dlatego szybko z mężem doszliśmy do wniosku, że tak dłużej być nie może i trzeba po prostu poszukać lokalu, w którym będę miała swoją pracownię – wspomina Joanna Surowiec

Cukierniczy biznes

Jednak dobrze jest zacząć od pieczenia tortów w domowej kuchni, zanim zdobędzie się klientów i wyrobi sobie markę. Właścicielka Sweet SugArt twierdzi, że nie jest trudno zdobyć zgodę Sanepidu na pieczenie tortów w domu, ale oczywiście trzeba spełnić wszelkie wymagania.

– Przede wszystkim musiałam podzielić kuchnię na pół i część rzeczy była przeznaczona na potrzeby firmy, a część na potrzeby domowe. Szafki były opisane, miski były oddzielne, punkty wodne też. Podział czasu mojej pracy również, czyli po prostu nie można było gotować obiadków w tym czasie, kiedy ja robiłam torty. Najpierw jedliśmy obiad, potem było sprzątanie, dezynfekcja i potem robiłam torty. Oczywiście musiałam mieć oddzielnie lodówki, małą na produkty, kolejną na wyrób gotowy, zamrażalnik oddzielny. Mój stół do pracy również był oddzielny, nikt na nim nie jadł, służył wyłącznie do mojej pracy – mówi Joanna Surowiec.

Z programu "Firma" dowiecie się:

  • Jakie trzeba spełnić wymagania, żeby móc piec w domu torty na sprzedaż
  • Kiedy warto rozważyć wynajęcie lokalu na pracownię
  • Czy trudno jest spełnić wymagania Sanepidu
  • Ile trzeba mieć pieniędzy na start
  • Jak nauczyć się piec tortów
  • Ile kosztuje tort artystyczny i z czego wynika jego cena
  • Jak się prowadzi marketing pracowni tortów
  • Czy są sprawdzone sposoby pozyskiwania pierwszych klientów

Kilka razy w miesiącu publikujemy nowe odcinki programu "Firma", w których omawiamy różne pomysły na zarabianie pieniędzy. Subskrybuj nasz kanał Franchising-PL, aby nie przegapić żadnych sposobów na pomnożenie swojego majątku i zwiększenie dochodów. Oglądaj nasze filmy, aby dowiedzieć się więcej o franczyzie i inwestycjach.


Agnieszka Turska