Piątek
19.09.2003
- Złożyliśmy wniosek o wszczęcie postępowania układowego z wierzycielami - poinformował nas Mariusz Ostrowski, prezes Multisofu. Multisoft zarządzał dwiema sieciami franchisingowymi - Max & Max i U szewczyka.
 

Jeszcze w 2002 roku firma Multisoft odnosiła spektakularne sukcesy - w ciągu roku udało jej się otworzyć ponad 20 supermarketów obuwniczych Max & Max. Potem w wyniku błędów w zatowarowaniu i koncepcji finansowania firmy nadszedł kryzys. (O kłopotach firmy szerzej pisaliśmy w 3 numerze magazynu Franchising Info).
- Jeżeli nie porozumiemy się z wierzycielami, będziemy musieli ogłosić upadłość – poinformował nas teraz Mariusz Ostrowski.

- Zarządzający firmą Multisoft popełnili istotne błędy w rozwoju sieci – uważa Michał Wiśniewski, dyrektor analiz PROFIT system. – Utworzenie sieci MAX & MAX przy braku doświadczenia w zarządzaniu sklepami wielkopowierzchniowymi ujawniło słabości firmy (sklepy U szewczyka były małymi sklepami miejskimi). Multisoft nie był w stanie zapewnić odpowiednio dużo atrakcyjnego asortymentu, aby utrzymać sklep o powierzchni 1000 metrów.

Zapraszamy czytelników do dyskusji, czy kłopoty Multisoftu są wyjątkowe i wynikają z błędów firmy, czy też mogą się powtórzyć w przypadku kolejnych sieci. Prosimy o zamieszczanie komentarzy na forum lub o przesyłanie wypowiedzi na mail redakcja@franchising.pl. Najciekawsze opublikujemy.


doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Sklep Z odzieżą używaną

Dzień dobry. Chodzi mi po głowie otwarcie sklepu z odzieżą używaną o powierzchni około 500 metrów kwadratowych. Czynsz wydaje się niewygórowany, około 13 tys zł...

1 wypowiedzi
ostatnia 12.12.2021
Greenpoint we franczyzie- jak to działa naprawdę?

Czy masz sklep na warunkach Greenpoint? Jak wygląda współpraca? Podobno ta marka się dobrze rozwija. Może znacie więcej szczegółów współpracy poza tymi ogólnymi,...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Myślę, że jest to dobry pomysł na biznes, ale trzeba się czymś wyróżnić. Nie ma sensu sprzedawać ciuchów takich, jakie są w każdym innym sklepie.

37 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

A chciałabyś sprowadzać odzież czy raczej coś swojego produkować?

37 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Ja myślę, że warto :)

37 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Jeśli czujesz się w tym dobrze, masz sprecyzowany plan i wiesz, jak to zrobić — dlaczego nie! Jeśli natomiast nie do końca wiesz, a z pytań wnioskuję, że chyba tak...

37 wypowiedzi
ostatnia 27.07.2020
Sklep Medicine oraz ich okropne zachowanie względem klienta

Nie spotkałam się nigdy z takim postępowaniem. Co konkretnie było przyczyną odmowy?

4 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2020
Cropp Town w katalogu franczyz i systemów partnerskich

Podbijam pytanie i czy to dobry moment zeby wchodzic w taki biznes czy lepiej w gastronimie na przyklad, bo ludzie czescie jedza niz ciuchy kupują?

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020