Certyfikowani pośrednicy
Od początku maja br. u pierwszych pośredników finansowych prowadzących agencje bankowe oraz w punktach przyjmujących opłaty zawisną certyfikaty Polskiej Izby Gospodarczej Pośredników Finansowych.
– Podstawowym zadaniem naszej Izby jest uregulowanie rynku pośrednictwa finansowego. Chcemy, aby każdy podmiot gospodarczy prowadzący działalność gospodarczą mógł rozwijać się bez obaw, że jakiś nieuczciwy pośrednik swoimi nieodpowiedzialnymi działaniami podważy zaufanie do całej branży – wyjaśnia Krzysztof Sadowski, prezes PIGPF. - Certyfikat jest znakiem jakości gwarantującym klientom, że ich pieniądze, wpłacone u pośrednika dotrą do odbiorcy.
Certyfikat mogą otrzymać wszystkie osoby prowadzące punkty kasowe, które zadeklarują chęć przystąpienia do Izby oraz spełnią określone standardy. Certyfikowany punkt musi spełniać rygorystyczne warunki w zakresie zabezpieczenia, ubezpieczenia oraz właściwych procedur reklamacyjnych.
Izba została utworzona w Warszawie 21 listopada 2004r. Od tego czasu nad kryteriami upoważniającymi do otrzymania certyfikatu pracowała kilkunastoosobowa komisja wyłoniona przez środowisko. W tej chwili właściciele punktów, którzy przystąpili do Izby wdrażają te standardy w swoich punktach. Na przełomie kwietnia i maja b.r rozpocznie się weryfikacja tych punktów pod względem zgodności ze standardami.
– Teraz poczta nie będzie mogła twierdzić, że tylko tam i w banku można bezpiecznie płacić za abonament RTV – mówi Dagmara Bednarek prowadząca 3 punkty kasowo-kredytowe w Łodzi. – Poprzez certyfikaty wiarygodność zyskała swój znak. Musimy teraz nagłośnić naszą akcję, aby klienci wiedzieli, które punkty są absolutnie bezpieczne.
W PIGPF zrzeszeni są właściciele punktów kasowych działający w ramach sieci franczyzowych oraz niezależni pośrednicy finansowi - agenci PKO BP, agenci ubezpieczeniowi oraz firmy zajmujące się pośrednictwem kredytowym. Obecnie w Polsce działa ok. 2 tys. agencji PKO BP, ok. 1 tys. punktów kasowych (w tym ok. 800 zrzeszonych w ramach sieci franczyzowych) oraz kilkanaście tysięcy agentów ubezpieczeniowych i pośredników kredytowych.
Dzięki pośrednikom finansowym w Europie Zachodniej konsumenci częściej korzystają z produktów finansowych niż w Polsce, a także mają ułatwiony dostęp do nich i niższe ceny. Na rynku hiszpańskim udział pośredników w sprzedaży produktów finansowych wynosi nawet ponad 70%.
Izba wydaje przy współpracy z Polską Agencją Finansową bezpłatny miesięcznik Twój Budżet opisujący prostym językiem świat finansów. W maju ukaże się już trzeci numer pisma. Miesięcznik jest rozdawany u pośredników należących do Izby.
Info: PIGPF
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
To już ostatnia okazja w tym roku, aby spotkać się z setką franczyzodawców pod jednym dachem! Przyjdź jeszcze dziś na Targi Franczyza do Pałacu Kultury i Nauki!
24-26 października w Pałacu Kultury i Nauki możesz poznać 100 sprawdzonych pomysłów na biznes we franczyzie. Przeczytaj relację z targów i przyjdź wybrać franczyzę dla siebie!
Od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki można poznać 100 najciekawszych franczyz w Polsce. Przyjdź i wybierz biznes dla siebie. Śledź relację z targów na żywo.
Już w czwartek zaczynają się jesienne Targi Franczyza! Przyjdź i wybierz biznes dla siebie! Franczyzodawcy czekają od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki.
Już w najbliższy czwartek rozpoczynają się Targi Franczyza 2024. Od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki przedstawiciele 100 marek franczyzowych będą dzielić się swoimi sprawdzonymi pomysłami na firmę.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
POPULARNE NA FORUM
Co sądzicie o Oskrobie?
Witam, Z calego serca odradzam jakąkolwiek wspolprace z ta firma. Okolo 2 miesiące temu zglosilam sie do Oscroby bedac zainteresowana franczyza ich sieci. Wyslalam do nich...
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?
Najlepiej zacząć od kupna gotowej spółki . Zakup gotowej spółki daje pewność, że firma istnieje i ma już zarejestrowany kapitał zakładowy, co może być ważne z...
Oszukani przez franczyzodawcę
Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?
Ja kupuję na hurtowni stradimoda.pl od jakiegoś roku nie zawiodłam się doradzą zawsze dobrze dbają o klienta a uwierzcie mi jest dużo hurtowni które chcą tylko...
piszę pracę na temat franchisingu :)
hej, tez poszukuję danych, znalazłaś coś może oprócz ilości placówek i marek franczyzowych?
Sukcesja w Intermarché i Bricomarché
przeciez to złodzieje
piszę pracę na temat franchisingu :)
Szukam szcegółowego raporty na temat franczyzy w latach przed pandemią i po. Rozumiem że osttani raport opublikowany był za rok 2010 ale niestety jego również nię mogę...
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu
Witam, Jestem studentką III roku Finansów i Rachunkowości na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Obecnie prowadzę badania w ramach seminarium dyplomowego. Poniższa ankieta...