Przedstawiamy franczyzy, które z powodzeniem można otworzyć w mieście. Magda Gessler opowiada o swoim nowym pomyśle na biznes we franczyzie. W numerze bilet na Targi Franczyza gratis!
 

W wydaniu 5/2020 (183)

POMYSŁY NA FIRMĘ

Franczyzocentryczność – nowy wymiar współpracy biznesowej

Co to jest franczyzocentryczność? Żabka odpowiada, że to jej filozofia funkcjonowania, która stawia franczyzobiorcę w centrum uwagi wszelkich podejmowanych działań.

Zarabiaj na pieczeniu tortów

Zazwyczaj zaczyna się od wypiekania tortów we własnej kuchni, w wolnej chwili, żeby dorobić sobie do pensji. Gdy klientów przybywa, własna firma zastępuje etat, a profesjonalna pracownia cukiernicza – kuchnię.

Czy opłaca się uprawiać zioła?

Uprawa ziół może być intratnym biznesem, pod warunkiem że w sprzedaży ma się te niedostępne nigdzie indziej.

Studio Synergy kontra COVID-19

Franczyzodawca Studio Synergy przewiduje, że rozwój kameralnych klubów fitness, wyspecjalizowanych w treningach EMS będzie szybszy niż przed pandemią.

Bafra Kebab gastrobiznes dla każdego

Bafra Kebab to sieć punktów sprzedaży street food, należąca do firmy Sweet Gallery. Marka mimo pandemii zanotowała wzrost sprzedaży o 20 proc. w stosunku do ubiegłego roku.

AAAUTOKOMIS bez kolizji

Najważniejszą rzeczą, której trzeba się nauczyć w handlu autami używanymi,
jest jego nieprzewidywalność.

RAPORT SPECJALNY

Pomysły na biznes w mieście 

Przedstawiamy franczyzy, które z powodzeniem można otworzyć w mieście – zarówno dużym, jak i małym.

TARGI FRANCZYZA

Wybierz biznes dla siebie

Prawie wszyscy kandydaci na franczyzobiorców (86 proc.) odwiedzają targi franczyzowe, zanim wybiorą pomysł na biznes. To bardzo dobry nawyk! Przed nami październikowe Targi Franczyza w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. 

STAŁO SIĘ

Uważaj, co mówisz

Jak coś obiecasz, to dotrzymaj słowa – ta zasada obowiązuje też, a może zwłaszcza w biznesie. Jak raz stracisz dobre imię, możesz go już nigdy nie odzyskać.

SUPERTEMAT

Firma za małe pieniądze

Nie trzeba mieć dużych oszczędności, żeby otworzyć firmę usługową. Przedstawiamy 10 konceptów franczyzowych z kwotą inwestycji do 50 tys. zł.

E-FIRMA

Przedszkole w smartfonie

Rodzice dwójki przedszkolaków stworzyli aplikację ułatwiającą zarządzanie przedszkolem. Na czym polega jej fenomen?

Kozetka w internecie

Coraz więcej usług przenosi się do internetu, więc pora, żeby znalazły się tam także usługi psychoterapeutyczne – uznały twórczynie platformy Avigon.pl.

SONDA

Co COVID da franczyzie?

Nagła sytuacja kryzysowa, jaką było zamrożenie gospodarki, dla wielu przedsiębiorców stała się sprawdzianem, z którego powinni wyciągnąć wnioski na przyszłość. Czy i jak COVID-19 może wpłynąć
na systemy franczyzowe?

MÓJ FRANCHISING

Z rodziną w biznesie

Lidia i Joanna Brzozowskie od kilkunastu lat prowadzą biznes w bankowej franczyzie – od kilku miesięcy działają w barwach Banku Millennium.

WŁASNY BIZNES

Zrób biznes z Magdą Gessler!

– Gastronomia to jeden z najtrudniejszych biznesów – mówi Magda Gessler, restauratorka i ekspertka kulinarna, która właśnie wprowadza na rynek nowy koncept franczyzowy.

OD ZERA DO MILIONERA

Mroczne początki biznesu Bossa

Hugo Ferdinand Boss dorobił się na szyciu mundurów dla SS i dla Hitlerjugend. Jego współpraca z nazistami na zawsze położyła się cieniem na reputacji firmy. Jednak klienci – od czasów Hermanna Brunnera do dziś – chwalą sobie luksus marki, jakość materiałów i piękne kroje.

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

347 pomysłów na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FIRMY

Oszczędności niejedno mają imię

Oszczędności w firmie mogą oznaczać przynajmniej trzy rzeczy: albo proste zmniejszenie kosztów, albo takie wykazanie kosztów, żeby oszczędzić na podatkach, albo takie inwestycje, które trwale w przyszłości zmniejszą koszty np. zużycia energii.

ABC FRANCZYZY

Czy(m) grozi nam bankructwo franczyzodawcy?

Zewsząd straszą nas bankructwami firm, spowodowanymi kryzysem koronawirusowym. Jakie jest ryzyko upadku franczyzodawcy? I co wówczas z franczyzobiorcami?

 

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, a także w sklepie Publio.pl.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748