Środa
09.11.2005
Subway, amerykańska sieć franczyzowa serwująca kanapki, otworzyła drugi lokal w Warszawie.
 

W Polsce Subway działa od 2000 roku. Sieć rozwija się powoli, prawdopodobnie barierą jest dość wysoka cena kanapek jak dla przeciętnego polskiego konsumenta. Przedstawiciele sieci twierdzą, że to raczej wina nieszczęśliwego zbiegu okoliczności. W Polsce zostały zamknięte dwie z pięciu otwartych restauracji Subwaya. Obecnie działają trzy franczyzowe lokale Subwaya - dwa w Warszawie (Galeria Mokotów oraz przy Alejach Jerozolimskich) i jeden w centrum handlowym Medison w Gdańsku.

Już ich nie ma

W Warszawie działała również restauracja Subwaya przy Placu Trzech Krzyży. Po reprywatyzacji budynku Subway musiał opuścić zajmowany lokal, gdyż nowy właściciel wyeksmitował wszystkich najemców. Dwa lata temu sieć otworzyła również swoją restaurację w Krakowie na Placu Dominikańskim. Po niespełna roku została zamknięta. Przedstawiciele sieci twierdzą, że restauarcja znajdowała się w niezbyt dobrym miejscu, a poza tym właściciel źle nią zarządzał.

Oferta franczyzowa nr 1 w USA

W Stanach łodzie podwodne jak nazywa z kanapki Subwaya są tak popularne jak hamburgery McDonald’s. Pierwsza restauracja Subway w Stanach powstała w 1965, a od trzydziestu lat sieć rozwija się w systemie franczyzy. Obecnie sieć tworzy 24400 restauracji w 82 krajach na całym świecie. W tym roku amerykańskie czasopismo Entrepreneur Magazine ("Magazyn Przedsiębiorcy") uznało, że Subway ma najlepszą ofertę franczyzową ze wszystkich systemów.

Źródło: Subway