Grand Cru w katalogu franczyz i systemów partnerskich

Piątek
16.06.2006
W katalogu franczyz i systemów partnerskich prezentujemy Grand Cru. Jest to sieć sklepów winiarskich importująca wina od producentów i europejskich pośredników.
 

Firma powstała prawie pięć lat temu. Zajmuje się dystrybucją starannie dobranych i wyselekcjonowanych przez własnych specjalistów win. Jak mówią przedstawiciele sieci – każde wino zanim trafi do punktu sprzedaży jest przez nas próbowane i oceniane pod względem jakości i przydatności handlowej. Ostatnio zostały otwarte 3 nowe sklepy Grand Cru w Gdyni, Aninie i Gdańsku. Na każdym z otwarć dla klientów przygotowano degustację różnych gatunków win.

Grand Cru posiada obecnie 4 sklepy własne i 6 franczyzowych. W ofercie punktów sprzedaży znajdują się również oliwy, octy itp. specjały. Firma poszukuje franczyzobiorców na terenie całej Polski, a w szczególności w miastach wojewódzkich. Do końca roku Grand Cru planuje otworzyć 3-5 sklepów, a w przyszłości 30-50. Za przystąpienie do sieci biorca licencji nie ponosi opłaty wstępnej. Franczyzodawca utrzymuje się z marży osiąganej ze sprzedaży.

Kwota inwestycji zależy od stanu lokalu posiadanego przez potencjalnego biorcę. Jest to ok. 25-35 tys. zł. Z czego na wyposażenie lokalu potrzebna jest kwota 10-15 tys. zł. Reszta kosztów ponoszonych przez franczyzobiorcę przeznaczona jest na adaptację lokalu. Koszty zatowarowania kształtują się w granicach 20-23 tys. zł, z czego na 10 tys. udzielana jest przez dawcę pożyczka, spłacana w ratach po 1 tys. zł od 6 do 17 miesiąca działalności.

Szacowany wg przedstawicieli firmy czas zwrotu inwestycji to 1 rok. W przypadku bardzo dobrze prosperujących sklepów może on nastąpić nawet po 3 miesiącach działalności. Lokal jakim musi dysponować franczyzobiorca, aby podjąć współpracę musi mieć minimum 25-50 m2. Firma oferuje również pomoc w znalezieniu pomieszczenia. Najbardziej dogodne dla franczyzobiorcy miejsce otwarcia punktu, to osiedle mieszkalne lub dość ruchliwe miejsce. Grand Cru unika drogich ze względu na czynsz lokalizacji tj. galerii handlowych.

Franczyzodawca w ramach pakietu franczyzowego przeprowadza dla swoich współpracowników szkolenie ze znajomości win i winiarstwa, z zasad sprzedaży i standardów obsługi oraz zasad pozyskiwania i utrzymywania klientów. Oferuje franczyzobiorcy również doradztwo w zakresie prowadzenia sprzedaży i zarządzania firmą oraz marketing i materiały reklamowe.

(agaka)


Agnieszka Turska

POPULARNE NA FORUM

Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator

Witam, Czy ktoś może zdecydował się na współpracę z zOdido w ramach Odido Elevator i może podzielić się doświadczeniami? Chodzi o twardszą franczyzę / wyposażenie...

1 wypowiedzi
ostatnia 30.09.2023
Nagrodzeni franczyzobiorcy

Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....

1 wypowiedzi
ostatnia 03.02.2023
sklepy spożywcze

Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.

6 wypowiedzi
ostatnia 29.03.2022
Jubileuszowy sklep

Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów

1 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Nowe warunki współpracy dla franczyzobiorców

Widzę ,że przestępczość zorganizowana od nowego roku w natarciu na Franchising.pl:)

1 wypowiedzi
ostatnia 27.01.2022
Franczyza, która daje niezależność

No no i tutaj polecę jutrzejszy program Anity Gargas. Redakcjo opamiętajcie się i przestańcie promować reklama i tekstami natywnymi przestępczość zorganizowana....

1 wypowiedzi
ostatnia 26.01.2022
Poznaj franczyzę Intermarché

Wow Szanowna Redakcja zdaję się kontynuować wspieranie przestępczości zorganizowanej. Polecam jutrzejszy program Anity Gargas. Jakie będzie stanowisko POF? Mydlenie oczu...

1 wypowiedzi
ostatnia 26.01.2022
Empik - jakieś doświadczenia?

Czy ktoś ma aktualną wiedzę w temacie prowadzenia salonu partnerskiego Empiku ?

14 wypowiedzi
ostatnia 02.12.2021