Poniedziałek
13.11.2006
O trendach w poligrafii mówi Beata Chlewicka z sieci Print Terminal
 

Umieszczanie własnego logo na różnego rodzaju gadżetach: cukierkach, smyczach, długopisach staje się coraz bardziej popularne. Czy takie spersonalizowane zamówienia są przejawem mody czy raczej wymogiem rynkowym?
Promowanie i umacnianie własnej marki staje się właściwie nieodzowne, również w przypadku małych lokalnych firm i przedsiębiorców. Wizytówka czy karta biznesowa stały się środkiem komunikacji biznesowej ale i międzyludzkiej. Producent bez logo, czy usługodawca bez wizytówki są praktycznie skazani na niebyt. Przypominanie klientom o swoim istnieniu przy pomocy gadżetów jest utartą metodą w dużych koncernach. a dzięki niższym nakładom i przystępnym cenom zaczyna być osiągalne również dla małej i średniej firmy.

Czy przedsiębiorcy to jedyni klienci Państwa punktów?
Z poligrafii zaczynają masowo korzystać także zwykli klienci indywidualni drukując wizytówki, albumy ze zdjęciami, zaproszenia, kalendarze rodzinne czy np. własnego projektu fototapety. Print Terminal jest właśnie miejscem, w którym obok wysokonakładowej poligrafii również takie usługi są standardem.

Jaka jest przyszłość poligrafii w Polsce? Jak się będzie dalej rozwijać?
Patrzymy z optymizmem na przyszłość poligrafii w Polsce, a tym samym na przyszłość naszej sieci. Poligrafia i reklama są dziedzinami, które bez względu na koniunkturę gospodarczą są zawsze niezbędne. W gorszych czasach - aby pozyskać klienta, w lepszych - aby go utrzymać.

rozmawiała aw

POPULARNE NA FORUM

Pierwszy biznes dla 20-latka

Szanowni Państwo, osoby zainteresowane własnym biznesem w branży bankowej zachęcam do zapoznania się z informacjami w kwestii otwarcia placówki partnerskiej na zasadzie...

23 wypowiedzi
ostatnia 22.01.2019
Agencja marketingowa - czy warto?

Skoro jest tu mowa o marketingu, jako o kompleksowym działaniu, to może warto pochylić się nad propozycją firmy Vsweb. Firma jest młoda ale ma świeże pomysły na...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.01.2019
Outsourcing to nie tylko oszczędności...

Przy prowadzeniu mojej raczej małej firmy dużo pomogli pod względem it ludzie z Omegi – itomega.pl. Mają fajne uczciwe warunki jeśli chodzi o koszty, poza tym...

6 wypowiedzi
ostatnia 21.01.2019
Drukarnia w Warszawie

a daj znać na czym chcesz drukować ten baner to będzie łatwiej doradzić :)

4 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2018
Drukarnia w Warszawie

przykro mi, ale baneru nigdy nie miałam okazje drukować... :(

4 wypowiedzi
ostatnia 16.12.2018
Drukarnia w Warszawie

no to pierwsza drukarnia jaka przychodzi mi na myśl to Polimax na Nowoursynowskiej. Skontaktuj się z nimi i poproś o wycenę - mają tam atrakcyjne ceny więc pewnie...

4 wypowiedzi
ostatnia 16.12.2018
Drukarnia w Warszawie

Szukam drukarni w Warszawie, która za przystępną cenę zajmie się wydrukiem baneru. Zalezy mi też na tym, aby przez cenę nie ucierpiała jakość tego wydruku. Pomocy :)

4 wypowiedzi
ostatnia 09.12.2018
Gdzie najtaniej zamówić banery reklamowe?

hej a może spróbuj z nimi, są bardzo elastyczni i swoje nadruki możesz dać i zaprojektować i wielkości różne i sposoby montażu :)

45 wypowiedzi
ostatnia 19.11.2018