Przychody w naliczaniu sekundowym

W najnowszym numerze sprawdzamy, czy warto zainwestować w punkt bukmacherski, placówkę banku oraz sklep zoologiczny. Na przykładzie Ikea opisujemy, jak w ciągu kilkunastu lat stworzyć wielkie przedsiębiorstwo. O cechach dobrego biznesmena rozmawiamy z Jeremim Mordasewiczem - ekspertem Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”. Sprawdzamy jakie zmiany czekają rynek telefonii GSM oraz czy na salonach sprzedaży komórek można zarobić.
 

W lutowym numerze 2/2007 (24)

Temat numeru

Telekomunikacja: Przychody w naliczaniu sekundowym
Nowi operatorzy, usługi i technologie – to przyszłość telefonii komórkowej. Zyskają na tym użytkownicy i dilerzy sieci.

W przeglądzie rynku opisane są: Era, Orange, Germanos, mPunkt, Liberty, Eurotel, Prado, teletorium.

Komis, czyli sklep na marginesie
Na telefonach komórkowych zarabiają nie tylko autoryzowani przedstawiciele operatorów, ale i właściciele prywatnych komisów.

Telefon na całe zło
Za kilka lat przy pomocy telefonu komórkowego będziemy płacić rachunki i realizować transakcje bankowe, organizować wideorozmowy albo rozmawiać on-line, oglądać telewizję i słuchać radia – o przyszłości rynku telefonii komórkowej opowiada Jacek Kuźnieców, dyrektor ds. sprzedaży firmy Polkomtel.

Raport specjalny

Moja firma zarabia w Euro
Czterech na siedmiu Polaków żyje w stresie. Reszta w Londynie.

Moim zdaniem

Zarobić na owulacji
Nobilis Inwestycje sprzedaje urządzenia ułatwiające kobiecie rozpoznanie dni płodnych. Buduje też franczyzową sieć dystrybutorów tych urządzeń. Poprosiliśmy profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza o ocenę pomysłu na biznes.

Kiedy warto kupić cudzy pomysł na biznes
Argumentów za kupnem franczyzy jest tyle samo co przeciw – pisze w felietonie Arkadiusz Słodkowski, dyrektor PROFIT system.

Fakty trendy

Torreador rusza na prowincję
Najważniejszym celem nowej strategii Telepizzy jest otwieranie pizzerii w miastach liczących ok. 40 tys. mieszkańców. Placówki będą otwierane na nowych zasadach franczyzowych. Inwestycja zmniejszy się aż o 150 tys. zł.

Markowy toast
Międzynarodowa sieć sklepów odzieżowych Sela otworzyła pierwszy sklep franczyzowy w Lublinie.

Bielizna - reaktywacja
Po okresie stagnacji Wolford zamierza powrócić do gry na polskim rynku bielizny.

Jak rzucić profesjonalnie
Co trzeci polak pali. Terapeuci Allen Carr's Polska pomagają im zerwać z nałogiem.

Zanurzenie w kawie
Costa Coffee jedna z największych światowych sieci barów kawowych wchodzi do Polski. Dotychczasowy lider Coffeeheaven może czuć się zagrożony.

Bank bez kasy
W placówkach partnerskich ING Banku Śląskiego zlikwidowano kasy. Kasjerów zastąpił bankomat i wpłatomat.

Włoszczyzna w Łodzi
Właściciele sieci pizzerii Presto postanowili zarobić na zamiłowaniu Polaków do kuchni włoskiej.

Biznes na gwoździu
Sukces Zamocowania otwiera sklepy franczyzowe na południu Polski.

Odliczanie przed startem
Skórzany stanik Madonny, zamszowa kurtka Bono, naszyjnik Jima Morrisona - wszystkie te rzeczy już wkrótce będzie można obejrzeć w restauracji Hard Rock Cafe w warszawskich Złotych Tarasach.

Ubrania z ulicy, dochody z salonów
Sportowo-uliczny styl wszedł na salony.

Claudia Schiffer jedzie do Chin
Dzięki Claudii Schiffer Monnari ma stać się ulubioną marką kobiet ceniących luksus, zarówno Polek, jak i Chinek.

Jest sprawa

Sklonowany naleśnik
Naleśnikarnie i pierogarnie już po pół roku mogą przynieść zysk. Dlatego chętnych do kopiowania biznesu jest tak wielu. Podrabiane lokale to zmora małej gastronomii.

Sklep szuka logo
Franczyzobiorcy Leader Price stracili możliwość posługiwania się logo, a sklepy wielu z nich przeszły na własność Tesco. Pozostali zadają sobie pytania: co dalej?

Prawda czy fałsz

Mój prestiż ma sto lat
Nadprezes Ferdynand Bocian opracowuje materiały marketingowe dla swojej firmy.

Własny Biznes

Przedsiębiorca musi być liderem
O ile wskaźnik zaufania Norwegów do rodaków wynosi aż 70 proc., to Polacy są najbardziej nieufnym narodem spośród Europejczyków. 90 proc. z nas zakłada już na wstępie, że może zostać oszukana. Ta podejrzliwość ogranicza rozwój biznesu i powoduje wysokie koszty transakcyjne - z Jeremim Mordasewiczem, ekspertem Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan” rozmawiają Michał Wiśniewski i Michał Bogurat.

Moja firma

Postaw się, a załóż się
Kiedy umrze Fidel Castro i kto wygra Ligę Mistrzów – typują amatorzy zakładów bukmacherskich. Czasami wygrywają, ale prawdziwymi zwycięzcami są bukmacherzy.

Krem na zmarszczki i niedostatek
Irena Eris zaczynała od produkcji jednego rodzaju kremu w malutkim laboratorium. Obecnie marka Eris jest kojarzona już nie tylko z kosmetykami, ale także siecią laboratoriów kosmetycznych oraz hotelami SPA.

Jazda po zyski
Wystarczy jeden samochód oraz sala do prowadzenia wykładów i już można prowadzić auto-szkołę. O renomie szkoły decydują zdane egzaminy na prawo jazdy poprzednich kursantów.

Dłużnik zawsze jest winny
Metody stosowane przez firmy windykacyjne to mieszanka różnych form negocjacyjnych, nacisku prawnego i psychicznego. O różnym natężeniu subtelności.

Ryby nie mają głosu i zysku
Z badań przeprowadzonych przez CBOS wynika, że 52 proc. Polaków posiada zwierzęta domowe. Wydaje się więc, że sklep zoologiczny to dobry pomysł na biznes. Wydaje się.

IKEA. Złóż sobie sklep meblowy
Ikea wyrosła z biznesu akwizycyjnego. Handlowała nasionami i prasą, i przez pierwsze 10 lat była niedużą firmą.

Kapitał na dwóch kółkach
Dwa kółka stały się równie modne, co cztery. Korzystają na tym właściciele sklepów rowerowych zarówno w realu, jak i w internecie. Niestety, tylko sezonowo.

Dobre rady

Moje auto świadczy o firmie
Z silnikiem benzyznowym czy diesla? Japoński czy niemiecki? Podobne rozterki ma wielu przedsiębiorców kupujących auto dla firmy. Podpowiadamy co zrobić, by wybrać najlepszy pojazd dla firmy?

Używane bardziej atrakcyjne
W branży motoryzacyjnej sprzedaż nowych aut osiągnęła mały plusik. Najszybciej rósł popyt na auta luksusowe.

Minimum prawne przedsiębiorcy
Potencjalny właściciel firmy jeszcze przed rozpoczęciem działalności musi podjąć szereg bardzo ważnych decyzji, których konsekwencje mają wymiar prawny. Dlatego każdy kandydat na biznesmena powinien opanować minimum reguł z zakresu prawa.

Nie myszka piszczy w komputerze
Komputer wygląda na urządzenie oswojone. Tymczasem zaawansowana obsługa wymaga często przeszkolenia.

Wzrośnie spadnie

Ziemia coraz cenniejsza
Hektar ziemi rolnej w 2006 roku zdrożał średnio aż o 40 procent. Czy w tym roku inwestorzy mogą spodziewać się podobnych zysków? Analitycy uważają, że impet na rynku mieszkaniowych nieco osłabnie, a duży wzrost cen ziemi może się utrzymać.

Dr Miedź straszy giełdę
Uważa się, że miedź ma doktorat z ekonomii, bo z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem notowania tego kruszcu przewidują rozwój koniunktury w gospodarce. Spadek na rynku miedzi trwa już kilka miesięcy, tymczasem akcje rosną jak dzieci w podstawówce, które o ekonomii jeszcze nie słyszały ani słowa.

Redukujemy straty
Sukces na giełdzie trzeba szukać w książkach i w doświadczeniu. Nie da się wygrać bez wiedzy, nie da się wygrać trenując tylko na sucho. Trzeba zainwestować realne pieniądze i poczuć adrenalinę, chciwość i strach przed stratą.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748