Szkoła zarabiania

Prezentujemy rynek szkół językowych działających na licencji, doradzamy również jak założyć przedszkole, prywatne gimnazjum i wyższą uczelnię. Krystyna Janda, aktorka i właścicielka Teatru Polonia opowiada o tym, jak zakłada się prywatny teatr. Rozmawiamy z franczyzobiorcą sieci McDonald’s i ekspertem do spraw merchandisingu w sklepach Smyk, wyspecjalizowanych w obsłudze dzieci i rodziców. Podpowiadamy, jak przy pomocy marketingu zapachowego można zwiększyć sprzedaż w placówkach handlowych.
 

W majowym numerze 5/2007 (27)

Temat numeru

Szkoła zarabiania
Przedsiębiorca, który myśli o inwestycji w edukację, ma duże pole manewru. Otworzyć może przedszkole, prywatne gimnazjum, szkołę językową, a nawet uniwersytet. Na wszystkim da się zarobić.

W przeglądzie licencji na biznes w branży edukacyjnej opisujemy sieć: Axon, Helen Doron Early English, Lingua Nova, Open School, British School, Leader School, Sita i Direct English.

Wyścig szczurów w przedszkolu
Zapracowani rodzice coraz chętniej posyłają swoje pociechy do prywatnych przedszkoli. Oczekują fachowej i troskliwej opieki. I są w stanie słono zapłacić.

W czasie deszczu dzieci się uczą
Walka rodziców o jak najlepsze wykształcenie dzieci doprowadziła do tego, że obecnie nawet zabawa musi mieć walor edukacyjny.

Ćwicz umysł prywatnie
Coraz częściej zdarza się, że publiczne szkoły przegrywają z prywatnymi walkę o uczniów. Absolwenci tych ostatnich mają coraz lepsze wyniki w nauce i łatwiej dostają się na studia.

Wyższe państwowe to brzmi dumnie
Dylemat, przed którym stoi maturzysta, to nie tylko wybór kierunku studiów, lecz także uczelni wyższej. Lepsza jest państwowa czy prywatna? W tej kwestii decydują pracodawcy, niezmiennie wyżej oceniając uczelnie państwowe.

Raport specjalny

Pani magister na każdym rogu
Prowadzenie apteki to trudny, ale zyskowny interes. W ciągu ostatnich dziesięciu lat liczba aptek wzrosła z 5 do ponad 12 tysięcy.

Moim zdaniem

Woda w płucach biznesmena
- Myślenie niesystemowe, a więc opierające się na intuicji nie popartej wiedzą i doświadczeniem prowadzi nas często do fałszywych rozwiązań. Dotyczy to zwykłego życia, ale też i biznesu. Wiele takich sytuacji spotykamy również w zarządzaniu – mówi Andrzej Blikle, prezes firmy cukierniczej A. Blikle.

Mamy biznes dla mamy
- Kto najczęściej otwiera przedszkola? Czyżby pedagodzy, nauczyciele z kwalifikacjami? Nie, najczęściej są to mamy kilkulatków chcące wychować dziecko po swojemu. Trzeba im życzyć, żeby miały przy tym choć odrobinę motywacji czysto biznesowej – mówi Arkadiusz Słodkowski, wydawca miesięcznika Własny Biznes FRANCHISING.

Fakty trendy

Kredyt z daleka od banku
Klienci, którzy chcą zaciągnąć kredyt, coraz częściej – zamiast do banków – udają się do firm zajmujących się pośrednictwem w sprzedaży produktów finansowych. Na każdy miliard pożyczony przez Polaków na cele mieszkaniowe blisko 200 mln zł pożyczają pośrednicy.

Pizza całodobowa
Pizza Dominium wstrzymała rekrutację franczyzobiorców. Nowa strategia firmy zakłada otwarcia tylko własnych lokali, za to także za granicą.

Agent w małym mieście
Eurobank rozpoczął budowę sieci agencyjnej. Placówki partnerskie będą powstawać głównie w małych miejscowościach.

Ponadto informacje o firmach: Agapes, EM&F, YES, Play, Unikupon, KFC, McDonald’s, Eko, Jeronimo Martins, Statoil, Polska Telefonia Cyfrowa, Razem i SELA.

Własny Biznes

Pieniędzy nie żałuję
Gdy zakładałam teatr, wielokrotnie miałam chwile zwątpienia. Zresztą mam je do dziś – o tym, że sztuka kosztuje mówi Krystyna Janda, aktorka i właścicielka Teatru Polonia.

Moja firma

Koronkowy biznes
Tylko przez ostatni rok przybyło kilka marek na rynku bielizny. Pojawiły się także nowe franczyzowe sieci bieliźniarskie. Dla klientek liczy się dobra jakość, znana marka oraz moda.

Marzenie o pozytywnej weryfikacji
Żeby zostać franczyzobiorcą McDonald's, trzeba zgromadzić ponad milion złotych oraz przejść roczne szkolenie. Nie wiadomo, co jest trudniejsze.

Czekolada u Wedla
Dzisiejszy Wedel to nowoczesna korporacja z blisko 30 procentowym udziałem w rynku czekolady. To ponad 150 lat historii biznesowej. Dziś, choć firma należy do koncernu Cadbury, i tak wszyscy mówią: kupiłem czekoladę u Wedla – jakby wyprodukował ją i sprzedał sam założyciel.

Biznes skrojony na miarę
Jeśli mężczyzna chce wyglądać dobrze i niepowtarzalnie, powinien mieć w szafie choć jeden garnitur uszyty na miarę.

Dziecko ciąży na paragonie
Dziecko jest bardzo dobrym klientem. Świetnie wydaje pieniądze dorosłych, wtrącając się do wyboru nawet tak mało atrakcyjnych dla niego produktów, jak płyn do mycia toalet. Jakimi zasadami należy się kierować układając zabawki w sklepie i co należy zrobić, aby zachęcić klientów do zakupu – radzi Agnieszka Zalewska, kierownik ds. visual merchandisingu w sklepach Smyk, wyspecjalizowanych w obsłudze dzieci i rodziców.

Dobre rady

Zysk ma zapach
Handlowcy znaleźli nową broń, dzięki której ustrzelą większą liczbę klientów, a w kasach zwiększą się utargi. Ta broń to marketing zapachowy.

Bar skrojony na miarę
Wystrój wnętrza ma decydujący wpływ na powodzenie biznesu gastronomicznego. Zaplecze kuchenne to tylko 1/3 sukcesu.

Ferdynand Bocian: Jak nie dałem się prześwietlić
Wiosna wróciła, więc wyszedłem do ludzi. A zwłaszcza do klientów, żeby poczuli prestiż moich porad.

Wzrośnie spadnie

Warto inwestować bez wkładu własnego
Mieszkania cały czas drożeją, więc coraz więcej pieniędzy pożyczamy na ich zakup. Średnia kwota kredytu udzielonego w lutym tego roku wynosi ok. 200 tys. zł, podczas gdy w lutym zeszłego roku było to niewiele ponad 100 tys. zł.

Na parkiecie 4 mld złotych więcej
Niedźwiedzie obudziły się w kwietniu tylko na chwilę. Potem na parkiecie dominowały byki.

Jak kupić, żeby sprzedać drożej
Gdyby Napoleon Bonaparte zainwestował na giełdzie pieniądze ze sprzedaży Luizjany i trzymał je tam do dziś, Francja byłaby dziś najbogatszym państwem świata.

Ponadto komentarze ekspertów z Domu Maklerskiego BZ WBK oraz SEB TFI.

Katalog franczyz i systemów partnerskich

206 pomysłów na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748