Olga Karner, reprezentant generalny Wolford na Polskę
Poniedziałek
02.11.2009
O zbliżającym się jubileuszu i planach marki Wolford w Polsce mówi Olga Karner, reprezentant generalny Wolford na Polskę.
 

Jakie plany ma Wolford na końcówkę bieżącego roku i jak ocenia ostatni rok?
Do końca 2009 r. mają powstać jeszcze dwa sklepy w Poznaniu i Łodzi – oba prowadzone będą przez franczyzobiorców. Stale poszukujemy także chętnych do otwarcia kolejnych salonów z austriacką bielizną, rajstopami i odzieżą damską Wolford. Rynek w Polsce ma duży potencjał, na pewno musimy jeszcze dotrzeć do wielu potencjalnych klientów. Czy i w jaki sposób kryzys wpłynął na naszą działalność, dopiero się okaże. Najlepszym sezonem w naszej branży jest sezon jesienno-zimowy, a on dopiero się zaczął.

Z czego słynie na świecie marka Wolford?
Wolford, który w przyszłym roku obchodzi 60. urodziny, wprowadził na rynek w latach 60. samonośne pończochy z silikonową taśmą podtrzymującą. Od kilku lat produkujemy pełne kolekcje damskie. Nie jesteśmy już tylko firmą bieliźniarską, z czego nadal słyniemy na całym świecie. Obecnie rozwijamy się coraz bardziej jako firma modowa. W większości produkcja odbywa się w fabryce w Bregenz nad Jeziorem Bodeńskim. W dużej mierze wyroby firmowe produkowane są na maszynach tkackich do odzieży bezszwowej. Nazwa firmy pochodzi od nazwiska przemysłowca Reinholda Wolffa i miasta, w którym została założona firma – Oxford. Marka obecna jest w prawie dwustu butikach na całym świecie, w tym 87 własnych i 112 partnerskich. Na polskim rynku Wolford istnieje 10 lat. Obecnie w Polsce funkcjonuje sześć punktów sprzedaży na zasadach partnerskich.

rozmawiała (agaka)


POPULARNE NA FORUM

Sklep Z odzieżą używaną

Dzień dobry. Chodzi mi po głowie otwarcie sklepu z odzieżą używaną o powierzchni około 500 metrów kwadratowych. Czynsz wydaje się niewygórowany, około 13 tys zł...

1 wypowiedzi
ostatnia 12.12.2021
Greenpoint we franczyzie- jak to działa naprawdę?

Czy masz sklep na warunkach Greenpoint? Jak wygląda współpraca? Podobno ta marka się dobrze rozwija. Może znacie więcej szczegółów współpracy poza tymi ogólnymi,...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Myślę, że jest to dobry pomysł na biznes, ale trzeba się czymś wyróżnić. Nie ma sensu sprzedawać ciuchów takich, jakie są w każdym innym sklepie.

37 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

A chciałabyś sprowadzać odzież czy raczej coś swojego produkować?

37 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Ja myślę, że warto :)

37 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Jeśli czujesz się w tym dobrze, masz sprecyzowany plan i wiesz, jak to zrobić — dlaczego nie! Jeśli natomiast nie do końca wiesz, a z pytań wnioskuję, że chyba tak...

37 wypowiedzi
ostatnia 27.07.2020
Sklep Medicine oraz ich okropne zachowanie względem klienta

Nie spotkałam się nigdy z takim postępowaniem. Co konkretnie było przyczyną odmowy?

4 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2020
Cropp Town w katalogu franczyz i systemów partnerskich

Podbijam pytanie i czy to dobry moment zeby wchodzic w taki biznes czy lepiej w gastronimie na przyklad, bo ludzie czescie jedza niz ciuchy kupują?

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020