Obecnie w sieci Alior Bank działa 160 placówek własnych i 65 franczyzowych.
Poniedziałek
24.05.2010
Alior Bank chce zbudować w Polsce sieć liczącą 400 placówek partnerskich.
 

Alior Bank dopiero od kilku miesięcy buduje sieć partnerską, dlatego jedynymi miejscami, w których franczyzodawca nie chce na razie otwierać placówek partnerskich są miasta, gdzie działają już własne oddziały banku. Obecnie w sieci jest 160 placówek własnych i 65 franczyzowych. Docelowo w Polsce ma być 400 placówek partnerskich Alior Banku.

- Normowanie się sytuacji na rynku sprawia, że banki muszą wrócić do budowy swoich sieci sprzedaży. Żaden bank nie jest w stanie zbudować wystarczającej liczby placówek własnych, gdyż realizacja takiego projektu wiąże się z ogromnymi kosztami. Outsorcing z wykorzystaniem placówek partnerskich jest dla banków tańszą formą zapewnienia sobie sprzedaży własnych usług i produktów. Jest to również wyraz zaufania składanego właścicielom placówek partnerskich. Partnerzy działają z pełnomocnictwa banku oraz na jego rzecz. W tym niewątpliwie widzimy perspektywy rozwoju - mówi Mariusz Bielaszewski, dyrektor departamentu sieci zewnętrznych Alior Bank.

Przedstawiciele banku nie ukrywają, że na franczyzobiorców najchętniej wybierają osoby, które mają doświadczenie w sprzedaży produktów bankowych. Partner banku musi również być niekarany.

(smoli)