W leasingu nie tylko samochód
Na czym polega leasing?
Leasing to jeden ze sposobów finansowania inwestycji firm. Jego istota polega na tym, że finansujący, czyli firma leasingowa, zobowiązuje się nabyć środek trwały od dostawcy i przekazać go w użytkowanie klientowi w zamian za określone raty leasingowe. Oznacza to, że w ciągu trwania umowy klient dysponuje powierzonym mu przedmiotem leasingu, nie będąc jego właścicielem. W zależności od ustaleń umowy, po zakończeniu współpracy można daną rzecz wykupić lub zwrócić firmie leasingowej.
Co można sfinansować przy pomocy leasingu?
Praktycznie każdy środek trwały potrzebny do prowadzenia działalności gospodarczej. Najpopularniejszy wśród klientów jest leasing samochodów osobowych i dostawczych. Coraz częściej korzysta się również z leasingu maszyn, urządzeń i mebli. Firmy leasingowe konsekwentnie rozwijają swoje oferty, dzięki czemu proponują wyspecjalizowane produkty dedykowane wybranym grupom klientów, na przykład rolnikom lub lekarzom. BZ WBK wprowadził do oferty produkt o nazwie Eko Leasing, który pozwala sfinansować budowę elektrowni wiatrowej. Od ubiegłego roku proponujemy także ofertę finansowania pojazdów napędzanych energią elektryczną. Zaletą leasingu jest stosunkowa łatwość jego pozyskania, w porównaniu do kredytu. Poza tym leasing daje możliwość korzystania z niezbędnego sprzętu bez angażowania środków własnych.
Rozmawiał (dw)
ZOBACZ W KATALOGU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Alior Bank rozszerza ofertę wsparcia dla franczyzobiorców. W ramach dwóch uzupełniających się programów mogą łącznie otrzymać do 100 tys. zł brutto.
Emilia Piesik weszła we franczyzowy biznes razem z mamą. Dziś sama ma dzieci i wciąż chwali sobie współpracę z franczyzodawcą.
Małgorzata Rodziewicz od 10 lat jest partnerem Santander Bank Polska. Jak ocenia współpracę z bankiem?
Joanna Ewert długo poznawała od podszewki Santander Bank Polska, aż wreszcie postanowiła zostać jego franczyzobiorczynią. Podczas zeszłorocznych Targów Franczyza została laureatką konkursu TOP Franczyzobiorca, w kategorii „Mistrz sociali”.
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Fabryka Pizzy zamieniła się we włoską restaurację, która serwuje różnorodne dania. Czy ten ruch się opłacał?
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.