Delta Okna i Drzwi wchodzi do Wrocławia

Aby zostać partnerem Delty należy dysponować lokalem handlowym o powierzchni 20-30 m2. Kwota inwestycji mieści się w granicach 10 tys. zł.
Środa
16.03.2011
Nowy sklep to siódma placówka franczyzowa sieci, na okres „żniw” branża poczeka jednak do lata.
 

Istniejąca od 1991 roku firma Delta jest producentem stolarki okiennej i drzwiowej z PCV oraz aluminium. Jak dotąd otworzyła 11 własnych biur sprzedaży oraz siedem punktów franczyzowych. Ostatni powstał we Wrocławiu, ale właściciele deklarują, że to dopiero pierwszy krok w stronę rozbudowy sieci w 2011.

- W bieżącym roku planujemy w dalszym ciągu rozwijać sieć franczyzową i otwierać kolejne placówki – mówi Katarzyna Siedlecka, kierownik działu marketingu w sieci Delta Okna i Drzwi. - Mówi się, że w Polsce rynek okien i drzwi nie rośnie, ale my obserwujemy systematyczny wzrost sprzedaży na poziomie 10-15 proc.

Prawdziwy okres „żniw” nadejdzie jednak dopiero latem.

- W czasie letnich i jesiennych miesięcy można osiągnąć zyski pozwalające spokojnie przeżyć okres słabszej koniunktury w okresie zimowym. Jednak to właśnie w zimie pracuje się nad kontraktami realizowanymi na wiosnę i w lecie, więc w żadnym stopniu nie należy lekceważyć okresu zimowego – tłumaczy Siedlecka.

Jej zdaniem kryzys nie miał zbyt wielkiego wpływu na branżę budowlaną.

- Ludzie zawsze budowali i remontowali domy, a to się nie zmieni – mówi Katarzyna Siedlecka. - Po wejściu Polski do Unii Europejskiej, w związku ze wzrostem zamożności społeczeństwa, nastąpił znaczny rozkwit branży remontowo-budowlanej. W krajach rozwiniętych sektor budowlany daje trwałe zatrudnienie wielu ludziom i stanowi jeden ze stabilniejszych filarów gospodarki.

Aby zostać partnerem Delty należy dysponować lokalem handlowym o powierzchni 20-30 m2. Kwota inwestycji mieści się w granicach 10 tys. zł.

- Franczyzobiorcy muszą też odbyć przynajmniej dwutygodniowe szkolenie w siedzibie firmy Delta w Augustowie, a także odznaczać się kreatywnością i mieć silne osobiste zaangażowanie w prowadzoną działalność – dodaje Siedlecka.

(gum)