Alior Bank tworzy Radę Partnerów
Bank zakończył już budowę punktów własnych i teraz stawia wyłącznie na rozwój oddziałów partnerskich. Sieć placówek bankowych prowadzonych przez partnerów liczy 130 punktów, a na otwarcie czeka kilkanaście kolejnych. Alior Bank podejmuje wiele działań mających na celu poprawę współpracy z partnerami. Jednym z nich jest Rada Partnerów, która daje partnerom możliwość zgłaszania sugestii i pomysłów mogących usprawnić współdziałanie.
- Rada Partnerów, to pierwszy przypadek, kiedy bank z własnej inicjatywy wychodzi do swoich franczyzobiorców i umożliwia im nie tylko wyrażanie swoich opinii o działaniu w sieci, ale daje im realny wpływ na to, w jakim kierunku ta sieć będzie zmierzać - wyjaśnia Marcin Tauber, dyrektor rozwoju sieci w Departamencie Sieci Zewnętrznych. - Pierwsze spotkania z przedstawicielami regionalnymi już się odbyły – dodaje.
Przyszły partner Alior Banku musi zainwestować w swoją placówkę 20-25 tys. zł, oczywiście do tego dochodzą jeszcze koszty remontu lub adaptacji lokalu. Bank nie pobiera żadnych opłat za przystąpienie do sieci, ani za funkcjonowanie w niej.
Partner Alior Banku może natomiast liczyć na zwrot wydatków poniesionych na marketing lokalny do 3 tys. zł na rok. Ma on również zapewniony tzw. pakiet startowy dla nowej placówki, obejmujący wizualizację i materiały marketingowe. Franczyzobiorca sam szuka najlepszej lokalizacji pod swój bank, bo to on najlepiej zna lokalny rynek. Standardowa powierzchnia placówki waha się między 35 m2 a 45 m2. Placówki partnerskie nie powstają w miejscowościach, w których działają już oddziały własne banku.
(mak)
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Zainspiruj się sukcesami i poznaj sprawdzone pomysły na biznes! Grudniowy numer „Własny Biznes FRANCHISING” pełen praktycznych porad i historii przedsiębiorców już w sprzedaży!
To, że poszedłeś pracować na etat, nie oznacza, że całe życie tak musi być. Kup listopadowy numer "Własny Biznes FRANCHISING", odważ się i zmień swoje życie zawodowe.
To już ostatnia okazja w tym roku, aby spotkać się z setką franczyzodawców pod jednym dachem! Przyjdź jeszcze dziś na Targi Franczyza do Pałacu Kultury i Nauki!
24-26 października w Pałacu Kultury i Nauki możesz poznać 100 sprawdzonych pomysłów na biznes we franczyzie. Przeczytaj relację z targów i przyjdź wybrać franczyzę dla siebie!
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.