Warzywnik będzie stanowił uzupełnienie niemal wszystkich pasaży handlowych Czerwona Torebka. Wszystkie sklepy będą posiadały powierzchnię 60 m2. Ich charakterystyczną cechą będzie jednolity wystrój wnętrza utrzymany w przyjaznej kolorystyce opartej na soczystej zieleni oraz naturalnym kolorze drewna.
Piątek
28.09.2012
Właściciel pasaży handlowych Czerwona Torebka uruchamia nowy koncept pod nazwą Warzywnik. Pierwszy sklep ruszy w listopadzie.
 

Czerwona Torebka rozpoczęła działalność w 2009 roku. Dwa lata później spółka zarządzała już 12 pasażami handlowymi, w realizacji znajduje się kolejne 70. W ciągu dekady ma powstać łącznie 2000 obiektów, głównie w małych i średnich miejscowościach. Docelowo ma ich być 4500 w całej Polsce. Firma rozwija swoją sieć w lokalizacjach o wysokim potencjale handlowym. W jednokondygnacyjnych pasażach znajdują się punkty handlowe i usługowe, które zaspokajają potrzeby mieszkańców, takie jak sklep spożywczy, mięsny, rybny, drogeria, bank, piekarnia z cukiernią, salon meblowy, sklep zoologiczny, sklep odzieżowy i obuwniczy. Uzupełnieniem tej oferty jest Warzywnik, sklep ze świeżymi owocami i warzywami.

- Dostrzegliśmy lukę na rynku oraz rosnące zapotrzebowanie na zdrową i świeżą żywność. W związku z tym postanowiliśmy stworzyć własny projekt – informuje Ireneusz Kazimierczyk, prezes zarządu spółki Czerwona Torebka. - Decyzję o stworzeniu Warzywników poprzedziliśmy badaniami rynku, na podstawie których określiliśmy profil naszego projektu. Jego podstawową wartość, czyli świeże owoce i warzywa, chcemy oprzeć na współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy najlepiej znają oczekiwania klientów. Potencjalnym partnerom oferujemy nowy lokal z kompletnym wyposażeniem w doskonałych miejscach handlowych.Wierzymy, że nowatorska koncepcja sklepów owocowo-warzywnych stanie się wkrótce nieodłącznym wyróżnikiem naszych pasaży handlowych.

Celem projektu jest umożliwienie regionalnym przedsiębiorcom, posiadającym doświadczenie w handlu towarami FMCG, realizacji własnego biznesu w ramach sieci handlowej Czerwona Torebka. Sklepy będą funkcjonowały na zasadzie franczyzy. Współpraca odbywa się na prostych i przejrzystych zasadach. Spółka nie zakłada opłat franczyzowych i marketingowych. Czerwona Torebka finalizuje rozmowy z franczyzobiorcami na pierwsze, pilotażowe Warzywniki, których otwarcie jest planowane na początek listopada.

Asortyment dostępny w Warzywnikach będzie obfitował w świeże owoce i warzywa, ale także wszelkie ich przetwory tj. mrożonki, surówki, susze z owoców, bakalie, weki, produkty ekologiczne oraz zioła i przyprawy. Dodatkowym wyróżnikiem sieci będą dostępne na miejscu wyciskarki, dzięki którym będzie można samemu przygotować świeży sok z owoców cytrusowych.

(dw)


/1/
ZOBACZ WIĘCEJ