W sieci Perfect Clean działa obecnie 26 pralni własnych i 13 punktów franczyzowych. W tym roku możliwe jest jedno lub dwa otwarcia.
Środa
23.01.2013
Żadna lokalizacja nie gwarantuje pewnych zysków, są jednak miejsca, gdzie pralnie Perfect Clean radzą sobie lepiej od innych.
 

W dobie spowolnienia gospodarczego przedsiębiorcy szukają pomysłów na biznes odporny na wahania koniunktury. Intuicyjnie dochodzą do przekonania, że strzałem w dziesiątkę może okazać się inwestycja we własną pralnię. Przychody w pralniach nie są bowiem tak wrażliwe na kryzys – garniturów czy sukni wieczorowych nie sposób czyścić w domowej pralce.

- Tymczasem zarobki pralni podlegają takim samym wahaniom koniunktury, jak każdy inny biznes. Fakt, usługi pralni raczej trudno zastąpić domowymi metodami, dlatego nie obserwujemy spadku średniej wartości paragonu. Jeśli jednak ktoś w czasie recesji straci pracę, to po prostu przestanie prać służbowy garnitur w ogóle – mówi Bożena Tabor, wiceprezes zarządu Perfect Clean.

Przychody sieci Perfect Clean trzymają się na niezmienionym poziomie, jednak franczyzodawca przyznaje, że dzisiejszy rynek wymaga od przedsiębiorców większych wysiłków, by przyciągnąć klienta.
- Więcej inwestujemy w marketing i reklamę, stale poszerzamy ofertę usług. Przychody są stabilne, ale koszty rosną – przyznaje Tabor.

Jej zdaniem najbezpieczniejszą lokalizacją dla pralni jest centrum handlowe, gdzie placówka ma gwarancję stałego przepływu klientów. W sieci Perfect Clean działa obecnie 26 pralni własnych i 13 punktów franczyzowych.
- W ubiegłym roku otworzyliśmy dwie nowe placówki w centrach handlowych w Szczecinie i Bełchatowie. W 2013 chcielibyśmy otworzyć jedną, może dwie kolejne – zapowiada Bożena Tabor.

Koszt inwestycji we własny biznes spod znaku Perfect Clean waha się od 200 do 400 tys. zł, w zależności od typu pralni i wyposażenia. Franczyzodawca przekazuje partnerom know-how, nadzór oraz pomoc w naborze i szkoleniu kadry. Zapewnia też serwis maszyn i urządzeń.

(gum)