Medicine zamiast Reportera

Do końca wakacji zniknie 50 placówek Reportera. W ich miejsce wejdzie marka Medicine.
Środa
07.08.2013
Spółka Brandbq chce rozwijać nowy koncept kosztem innej znanej marki.
 

Krzysztof Bajołek, prezes spółki Brandbq, to jedna z najbardziej znaczących postaci na polskim rynku odzieżowym. To jemu zawdzięczamy powstanie takich marek jak House, Mohito czy Reporter. Dziś milioner rusza z kolejnym projektem – co roku chce otwierać 10 salonów pod szyldem Medicine. Grupa docelowa to kobiety i mężczyźni w przedziale wiekowym 25-30 lat, poszukujący wygodnych ubrań, zarówno do pracy, jak i do domu.

- Koncept odzieżowy Medicine powstał z potrzeby stworzenia czegoś, co pozwoli nam lepiej realizować kreatywne pomysły naszych projektantów oraz zapewni większe możliwości rozwoju. Chcemy mocno wyróżnić się na rynku i zainteresować klientów. Chcemy powołać do życia charakterystyczny brand na polskim rynku odzieżowym – wyjaśniał Krzysztof Bajołek w rozmowie z portalem Retailnet.

Szef Brandbq do tego stopnia wierzy w nowy koncept, że chce, by zastąpił on znaczną część istniejących dotąd punktów Reportera. Jeszcze do końca wakacji szyld zmieni aż 50 placówek tej sieci, tylko kilkanaście pozostanie pod logo Reportera. A przecież to właśnie markę Reporter w 2009 roku Bajołek wyciągnął znad krawędzi bankructwa, odkupując ją od syndyka jako część upadającej spółki i inwestując w jej rozwój.

Intensywnie rozwija się też inna sztandarowa marka stworzona przez Bajołka – platforma handlu internetowego Answear.com. Działająca od 2,5 roku spółka wielkimi krokami zbliża się do momentu osiągnięcia punktu rentowności, czyli chwili, gdy przychody ze sprzedaży zaczną pokrywać koszty jej utrzymania. Doczekała się też przekraczającej 0,5 mln liczby miesięcznych użytkowników. Niezłe wyniki Answear.com zainteresowały fundusz MCI Management, który postanowił zakupić udziały w spółce, z myślą o stworzeniu z niej giganta europejskiego e-commerce.

(gum)