Butik sprawdza rentowność lokali

W ramach sieci Butik poza Polską działają dwa lokale - oba w Czechach.
Czwartek
21.11.2013
Odzieżowa marka ma już ponad 160 sklepów. Ostatnio zawitała do galerii handlowej w Zielonej Górze.
 

Butik Your New Style to marka odzieży sportowej i casualowej skierowana do dziewczyn i młodych kobiet. Na polskim rynku działa od 2001 roku, a przez ponad dekadę rozwinęła sieć sprzedaży do ponad 160 sklepów. Ostatnie otwarcie miało miejsce w Zielonej Górze, w galerii handlowej Focus Mall na powierzchni 90 m2. W sąsiedztwie działają takie marki jak Deichmann, Fratelli, Coccodrillo, Tchibo, Gatta oraz Unisono. – W ofercie Butików znajdują się młodzieżowe ubrania i akcesoria w przyjaznych cenach. Otwarcie tego sklepu dało kobietom dodatkowy wybór zakupów w naszej galerii - mówi Marta Radziwoń, dyrektor galerii Focus Mall Zielona Góra.

Oprócz otwarć, franczyzodawcy na bieżąco oceniają też rentowność działających placówek i dokonują potrzebnych korekt. - Od trzech lat kontynuujemy proces zamykania sklepów znajdujących się w lokalizacjach, które z racji swojego położenia nie są już atrakcyjne dla klientek – tłumaczy Agnieszka Falińska-Adamkiewicz, kierownik ds. rozwoju sieci. – Rynek nieruchomości cały czas się rozwija, dlatego sklepy otwarte na przykład 10 lat temu muszą zostać przeniesione w inne miejsca.

Znaczna większość sklepów Butik należy do franczyzobiorców. Powstają one w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców, a szacunkowy koszt wykończenia lokalu to ok. 700 zł netto za 1 m2 powierzchni. Franczyzodawca nie pobiera opłat licencyjnych za przystąpienie do sieci.

(gum)


Grzegorz Morawski
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Cropp Town w katalogu franczyz i systemów partnerskich

Podbijam pytanie i czy to dobry moment zeby wchodzic w taki biznes czy lepiej w gastronimie na przyklad, bo ludzie czescie jedza niz ciuchy kupują?

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Moodo - czy warto inwestować?

Co mysliucie o tym w miescie 65 tyś mieszkancow? Mysle nad tym, bo to w miare proste lub mysle o jakiejs prostej gastronmii. Co polecacie?

88 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Jak założyć stronę Online z luksusową odzieżą?

Po co jest to forum? Czlowiek zadaje normalne pytanie, a tu Pan Barabasz jakis samozwacznczy szeryf mody luksusowej po jednym wpisie stwierdza "nie masz zielonego pojecia" i w...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Okazja - outlet odzieżowy

Ostatni wpis z 2013, a data z tego roku? oc co tutaj chodzi? Ktos usunal ostatni wpis z: 29.05.2020 WTF?

43 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Moodo- czy warto ?

Czy opłaca się współpraca na zasadzie franczyzy z moodo? Czy ktoś współpracuje i mógł by się podzielić opinią czy warto inwestować?

1 wypowiedzi
ostatnia 06.04.2020
Moodo - czy warto inwestować?

Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć kto współpracuje z moodo na zasadach franczyzy ? Jaki jest koszt inwestycji, jak układa się współpraca i czy się opłaca

88 wypowiedzi
ostatnia 06.04.2020
Jak założyć stronę Online z luksusową odzieżą?

wybacz ale nie masz zielonego pojęcia i mam pytanie co chcesz zaproponować dostawcom aby uzyskać możliwość sprzedaży ich produktów ?

3 wypowiedzi
ostatnia 10.03.2020
Jak założyć stronę Online z luksusową odzieżą?

Witajcie, myślę nad założeniem strony internetowej online z luksusowymi markami odzieżowymi. Coś typu np. Vitkac bądź Farfetch. Miał ktoś kiedyś do czynienia z...

3 wypowiedzi
ostatnia 20.02.2020