Punkt Podologia.pl powinien zacząć zarabiać na koszty po sześciu miesiącach od rozpoczęcia działalności.
Środa
29.01.2014
Podologia.pl, po niespełna roku od przygotowania oferty franczyzowej, pozyskała kilkudziesięciu partnerów.
 

Podologia.pl, oferująca kompleksowe usługi w zakresie diagnostyki chorób stóp i kończyn dolnych, ma za sobą dobry rok. Sprzedaż licencji na prowadzenie gabinetów pod logo firmy rozpoczęła wiosną 2013, dziś franczyzobiorców liczy w dziesiątkach.
- Współpracujemy z kilkudziesięcioma podmiotami na terenie całego kraju. Oprócz tego obsługujemy sześć własnych gabinetów w województwie zachodniopomorskim – mówi Marcelina Bitenc, dyrektor ds. rozwoju sieci. - Mając na względzie doświadczenie z gabinetów własnych wiemy, że rynek podologiczny może się jeszcze bardzo rozwijać. Jesteśmy przygotowani na otwarcie jeszcze kilkudziesięciu gabinetów w Polsce. Aktualnie prowadzimy kilkanaście rozmów z potencjalnymi partnerami.

Podologia.pl proponuje swoim klientom współpracę w zakresie otwierania gabinetów podologicznych i diagnostyki komputerowej wraz pełną ofertą wkładek ortopedycznych.
- W tym zakresie mamy kompletny system – od szkolenia, aż do momentu gdy nasz partner jest gotów na przyjęcie pierwszych pacjentów. Naszym celem jest nie tylko rozwijanie sieci poprzez otwieranie nowych gabinetów, ale również działania mające na celu wspieranie gabinetów już istniejących – wyjaśnia Marcelina Bitenc.

Przedstawicielka sieci spodziewa się, że nadchodzące miesiące będą dla jej firmy nie mniej owocne, niż poprzednie.
- Obserwujemy ciągły wzrost zainteresowania podologią, jako dziedziną medycyny. Ponadto liczymy, że po światowym kryzysie w nadchodzącym roku nastąpi dalsza stabilizacja rynku, a co za tym idzie poprawa sytuacji wielu firm i podmiotów – zarówno pod kątem organizacyjnym, jak i finansowym – przewiduje.

Koncept franczyzowy Podologia.pl został opracowany w dwóch formatach różniących się kwotą inwestycji oraz zakresem świadczonych usług.
- Tańszy z nich dotyczy gabinetu, w którym partner zajmuje się jedynie diagnostyką komputerową oraz sprzedażą produktów komplementarnych: wkładek indywidualnych, obuwia profilaktycznego oraz kosmetyków do stóp. W tym wypadku kwota inwestycji zamknie się w 19 tys. zł – tłumaczy Bitenc. – Kompleksowe centrum podologii to natomiast koszt sięgający 85 tys. zł.

(gum)


Grzegorz Morawski
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM