Współpraca franczyzowa z AgencjaTłumaczeń.pl wiąże się z wydatkiem minimum 1,2 tys. zł.
Piątek
30.05.2014
AgencjaTłumaczeń.pl, oprócz usług translatorskich, pomaga przedsiębiorcom zarejestrować działalność na Cyprze.
 

AgencjaTłumaczeń.pl oraz PodatkiiZasiłki.pl to nie tylko adresy stron internetowych. Ich właściciel, firma K.P Trade świadczy usługi translatorskie, finansowe oraz prawne, zarówno na rzecz klientów korporacyjnych, jak i prywatnych.
- Oferujemy klientom usługi tłumaczeniowe we wszystkich możliwych językach – zarówno pisemne, jak i ustne, zwykłe i przysięgłe. W przeciwieństwie do innych biur tłumaczeń nie doliczamy dodatkowych opłat w przypadku tłumaczeń specjalistycznych, na przykład finansowych, technicznych czy prawnych. Blisko 80 proc. zleceń realizowanych przez nasze biuro to tłumaczenia specjalistyczne – mówi Katarzyna Wasiak, prezes spółki K.P Trade.

Migracja zarobkowa Polaków do krajów Unii Europejskiej spowodowała popyt na usługi polegające na reprezentowaniu klientów pracujących  lub prowadzących działalność gospodarczą za granicą. - W imieniu naszych klientów sporządzamy deklaracje podatkowe i składamy je w urzędach skarbowych za granicą, a także występujemy o wszelkie należne im benefity, na przykład zasiłki rodzinne. W ramach usług prawnych oraz finansowych rejestrujemy w imieniu naszych klientów spółki na Cyprze, który jest bardzo popularny ze względu na przychylną politykę władz względem podmiotów gospodarczych, a także preferencyjne stawki podatków i ubezpieczeń społecznych. W naszym cypryjskim biurze pracują konsultanci z Cypru i Polski, więc nowo otwarte firmy nie ponoszą kosztów dodatkowych tłumaczeń. Nasze biuro w Nikozji prowadzi bieżącą obsługę księgową, zajmuje się doradztwem gospodarczym i finansowym. Świadczymy także usługi związane z bieżącą działalnością spółki na Cyprze, m.in. zapewnienie adresu siedziby spółki, wyznaczenie zarejestrowanego pełnomocnika, usługi zarządzania, zapewnienie dyrektorów oraz udziałowców, przekazywanie korespondencji, przygotowywanie dokumentacji spółki, założenie konta bankowego, usługi sekretariatu - wyjaśnia ten profil działalności firmy jej właścicielka.

Franczyzowe biura AgencjaTłumaczeń.pl działają głównie w mniejszych miastach, takich jak Śrem (30 tys. mieszkańców), Radomsko (48 tys.), Ślesin (3,5 tys.), Turek (30 tys.). Nie brakuje jednak placówek w większych miastach, takich jak Jelenia Góra, Bydgoszcz i Gdańsk. Franczyzodawca planował otworzyć w 2013 roku 20 biur. W połowie tego roku sieć osiągnęła wynik w postaci 15 wszystkich punktów działających pod logo firmy.
(dw)