Redan z nowym szefem

Zmiana na szczycie nie będzie dla franczyzobiorców jednoznaczna z wprowadzeniem nowego modelu współpracy. Stery firmy obejmie jej dotychczasowy wiceprezes, Bogusz Kruszyński.
Środa
23.07.2014
Dotychczasowy prezes zdradził, czy planuje sprzedaż akcji spółki zarządzającej franczyzowymi markami odzieżowymi Top Secret i Troll.
 

Radosław Wiśniewski, prezes i współtwórca spółki Redan, złożył rezygnację i od 18 lipca nie kieruje już sieciami Top Secret, Troll i Textilmarket. Zapewnia jednak, że jego decyzja pozostaje bez wpływu na dalsze działania grupy. Zwłaszcza, że stery w spółce przejmie jego dotychczasowy zastępca, Bogusz Kruszyński.
- W związku z tym, że proces restrukturyzacji Redan zbliża się do końca, a sytuacja finansowa Grupy jest ustabilizowana, oceniłem, że nie jest konieczny mój dalszy bezpośredni udział w zarządzaniu. Dlatego uznałem, że mogę opuścić Zarząd Redanu. Jednocześnie zapewniam, że nie mam zamiaru sprzedawać akcji Spółki. Nadal będę angażował się w zagadnienia strategiczne Grupy Redan, lecz teraz po stronie właścicielskiej – powiedział Radosław Wiśniewski, były prezes zarządu Redan SA i główny akcjonariusz Spółki.

Wiśniewski był jednym z przedsiębiorców, którzy powołali do życia Redan w 1995 roku. Funkcję prezesa w spółce sprawował w latach 1995-2004 i od 2012 do 2014 roku, w międzyczasie angażując się w prace rady nadzorczej firmy. Były już prezes ma większościowy pakiet akcji firmy. Na stanowisko nowego szefa rada powoła Bogusza Kruszyńskiego, który od 2012 roku zasiadał na fotelu wiceprezesa. Wydaje się więc, że dotychczasowy kurs spółki i model współpracy franczyzowej pozostanie w poszczególnych sieciach bez zmian.

- Współpraca z franczyzobiorcami i ajentami jest dla nas korzystniejsza. Obniżamy koszty centrali, gdyż koszty zatrudnienia pracowników pozostają po stronie partnera, a my zarabiamy na ustalonej prowizji. Oczywiście wszystko zależy od osoby przejmującej sklep i jego lokalizacji, ale dla placówki zmiany te najczęściej są korzystne. Niejednokrotnie franczyzobiorcy lepiej zarządzają kosztami i wydajniej pracują, co wpływa na podwyższenie jej rentowności – mówił Bogusz Kruszyński w wywiadzie dla Franchising.pl.

Zmiana w Zarządzie Redan związana jest z zakończeniem procesu restrukturyzacji finansowej Redan. Od strony organizacyjnej Grupa jest zorganizowana tak, że wszystkie operacje i aktywa części dyskontowej (czyli Textilmarket) wchodzą w skład spółki Adesso, zaś w części modowej – w skład spółki Top Secret i spółek zagranicznych. We wszystkich tych podmiotach Redan posiada 100 proc. udziałów. Każda z tych spółek ma swój niezależny zarząd, który odpowiada za wdrażanie strategii na rynku, na którym działa.
(gum)


POPULARNE NA FORUM

Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Ja otworzyłem sklep z gadzętami podobny do tego http://ideadoggy.com/

32 wypowiedzi
ostatnia 21.01.2019
Salon300+ miejscowość podwarszawska

Prowadzę sklep odzieżowy ponad 300 m2 + duży magazyn. Od kilkunastu lat franczyza znanej marki odzieżowej. Dostałem wypowiedzenie franczyzy. Najchętniej wpuściłbym...

1 wypowiedzi
ostatnia 10.01.2019
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Marek Markowski bardzo prosze o pilny kontakt. Do konca tygodnia musze podjac decyzje w sprawie franczyzy Esotiq. mtroch@op.pl fb marietta. troch

25 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Diverse - kto ma (miał) problemy z tą franczyzą ?

Proszę o kontakt osoby, które prowadziły sklep franczyzowy DIVERSE i napotkały problemy we współpracy. Np. były zmuszone prowadzić sklep pomimo jego nierentowności,...

1 wypowiedzi
ostatnia 29.12.2018
Top Secret

Jak dla mnie zadziałało także to że marka zaczęła z powrotem oferować ubrania w większych rozmiarach niż 40 bo nie oszukujmy się polki nie są najmniejszymi...

1 wypowiedzi
ostatnia 04.12.2018
Aromanti opinie-otworzyć?

Co takiego?

2 wypowiedzi
ostatnia 18.11.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Odzież to obecnie trudna branża, widzę ile znajome zamawiają a później oddają, jak te sklepy zarabiają sama nie wiem.

13 wypowiedzi
ostatnia 17.11.2018
Sklep z tanią odzieżą sportową

Wszelki outlety są dobre, jak szuka się odzieży sportowej. tutaj nie zmienia się szybko moda.

25 wypowiedzi
ostatnia 06.11.2018