Śląski interes Bricomarché
Nowy supermarket budowlany Bricomarché w górnośląskich Świętochłowicach powstał w lokalu, w którym do niedawna działał sklep sieci Nomi. Od listopada nad drzwiami wisi szyld należący do Grupy Muszkieterów. Nowi właściciele, Iga i Marek Gawlińscy, zatrudnili w nim część pracowników dotychczasowego najemcy.
- Cieszymy się, bo dzięki temu nie stracą oni pracy – mówią franczyzobiorcy.
Świętochłowicki market to debiut Gawlińskich w branży dom i ogród. Wierzą jednak, że doświadczony franczyzodawca pomoże im rozkręcić biznes. - Mamy poczucie komfortu, bo Grupa Muszkieterów zapewnia nam ogromne doświadczenie, z którego możemy korzystać – przyznają.
Do grona Muszkieterów przystąpili, bo filozofia działania firmy wywarła na nich pozytywne wrażenie. Każdy z franczyzobiorców Bricomarché i Intermarché oprócz prowadzenia własnego biznesu pełni też funkcję w centrali sieci. - Możemy aktywnie zarządzać siecią poprzez działanie w jej strukturach centralnych. Dodatkowo Muszkieterowie przykładają dużą uwagę do potrzeb lokalnych społeczności. Grupa regularnie przeprowadza akcje społeczne, jak np. Zbieramy Krew dla Polski czy Muszkieterowie dla Polek – wyliczają Gawlińscy.
Nowy punkt sprzedaży Bricomarché znajduje się przy centrum handlowym Atrium. Na przekraczającej 3 tys. m2 powierzchni sprzedaży dostępnych będzie około 30 tys. artykułów i materiałów w czterech głównych działach: budowanie, dekoracja, majsterkowanie oraz ogród. W miesiącach wiosenno-letnich przy sklepie uruchomiony zostanie ogród zewnętrzny. Oprócz tradycyjnego asortymentu sklep oferować będzie też usługi takie jak pomoc w załadunku i transporcie zakupionego towaru, cięcie drewna czy zakupy na raty. Klienci sklepu skorzystają również z usług remontowych i dekoratorskich.
W sieci Bricomarché działa obecnie 101 supermarketów, koncept Intermarché liczy zaś 209 punktów. Zgodnie z przyjętą przez Grupę Muszkieterów strategią do końca dekady liczba supermarketów Bricomarché i spożywczych Intermarché ma wzrosnąć do 500, a zatrudnienie w nich do 7,5 tys. Franczyzodawca chcą w tym celu zainwestować łącznie 6 mld zł.
- Naszą ambicją nie jest bowiem jedynie utrzymanie aktualnego stanu posiadania punktów sprzedaży, a intensywny rozwój w kolejnych latach. Ta ważna inwestycja umocni jeszcze bardziej naszą pozycję na polskim rynku DIY – podkreśla Patrick Renault, prezes Grupy Muszkieterów w Polsce. (gum)
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
To już ostatnia okazja w tym roku, aby spotkać się z setką franczyzodawców pod jednym dachem! Przyjdź jeszcze dziś na Targi Franczyza do Pałacu Kultury i Nauki!
24-26 października w Pałacu Kultury i Nauki możesz poznać 100 sprawdzonych pomysłów na biznes we franczyzie. Przeczytaj relację z targów i przyjdź wybrać franczyzę dla siebie!
Od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki można poznać 100 najciekawszych franczyz w Polsce. Przyjdź i wybierz biznes dla siebie. Śledź relację z targów na żywo.
Już w czwartek zaczynają się jesienne Targi Franczyza! Przyjdź i wybierz biznes dla siebie! Franczyzodawcy czekają od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki.
Już w najbliższy czwartek rozpoczynają się Targi Franczyza 2024. Od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki przedstawiciele 100 marek franczyzowych będą dzielić się swoimi sprawdzonymi pomysłami na firmę.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
POPULARNE NA FORUM
Ubrania robocze
Zazwyczaj za odzież roboczą odpowiada firma, która zatrudnia pracowników. Pracodawca może jednak poprosić osobę zatrudnioną o pokrycie kosztów zakupu odzieży lub...
Ubrania robocze
Na jakich stanowiskach wymagane jest kupienie pracownikowi odziezy roboczej? Czy jest to obowiązek pracodawcy ?
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?
Trudno powiedzieć, która opcja będzie najlepsza. Teraz wiele opcji, a deweloperzy są najbardziej ukierunkowane na nabywców.
Ekologiczne zyski
Potwierdzam, fotowoltaika to przyszłość, sam z niej korzystam i już po paru miesiącach widzę oszczędności energetyczne.
Biznes na wsi
Agroturystyka to świetny pomysł, ale trzeba mieć warunki.
Ogród
Skąd kupowaliście artykuły do ogrodu? Widziałam, że na Dajar.pl jest interesujący wybór
Skład opałowo-węglowy
Jeżeli chodzi o węgiel najlepiej wybrać sprawdzony skład węgla w którym można kupić węgiel najwyższej jakości a nie węgiel z którym są problemy i my również je...
Jaki sklep meblowy?
Jak chcesz mieć meble na lata, to nie kupuj w Jysk czy innych marketach. Wybieraj tylko sprawdzone marki.