Franczyza ujeżdża Jelenia
Mydło Biały Jeleń znane jest chyba każdemu Polakowi. Szczyt popularności przeżywało w okresie PRL-u, ale jego historia sięga lat 20. ubiegłego wieku, kiedy rozpoczęła się produkcja. Dziś Biały Jeleń to seria hipoalergicznych kosmetyków i środków czystości, które ciągle jednak opierają się głównie na szarym mydle. Od 2014 roku budową sieci sprzedaży produktów Biały Jeleń (marka należy do Polleny Ostrzeszów) zajmuje się firma Health Care Cosmetics.
– W ubiegłym roku przejęliśmy od Polleny Ostrzeszów działające punkty handlowe w Poznaniu (Galeria Malta) i Łodzi (Manufaktura) i otworzyliśmy też dwie nowe placówki – własną w gdańskiej Galerii Bałtyckiej oraz franczyzową w Galerii Echo w Kielcach, jesteśmy również obecni w stolicy (Blue City) – mówi Anna Sztolcman, prezes zarządu i współwłaścicielka. – Liczymy na to, że w ciągu najbliższych 3-5 lat nasza sieć rozrośnie się do kilkudziesięciu sklepów, głównie partnerskich. Na początek chcielibyśmy pojawiać się w najbardziej znanych galeriach handlowych w Polsce.
Firmowe punkty sprzedaży Biały Jeleń powstają wyłącznie w galeriach handlowych. Są to zarówno wyspy handlowe, docelowo mają być to pełnowymiarowe sklepy z kosmetykami.
– Wielkość wyspy handlowej zależy od indywidualnych ustaleń z przedstawicielami galerii handlowej. Z reguły są to tzw. wyspy zamknięte o wymiarach 2,5 m na 3,5m i wysokości nie przekraczającej 1,5 m. Powierzchnia półek wynosi ok. 10 m2 i w zupełności wystarczy do prowadzenia efektywnej sprzedaży. Powierzchnia sklepu nie powinna przekraczać 30 m2 – tłumaczy Przemysław Karwacki, wiceprezes zarządu i współwłaściciel. – Zachęcamy franczyzobiorców do wynajmu magazynów powstających dla potrzeb punktów handlowych. Takie działania obniżają koszty logistyki i zapewniają regularną dostępność produktów dla klientów.
Wysokość inwestycji we franczyzę Białego Jelenia zależy m.in. od formy współpracy (wyspa handlowa czy sklep) i warunków najmu w galerii handlowej. Własne stoisko można otworzyć za ok 40 tys. zł netto. Opłaty za przystąpienie do sieci są ustalane indywidualnie i zależą od zakresu wsparcia, jakiego potrzebuje franczyzobiorca. Partner zobowiązuje się też w umowie wnosić opłatę miesięczną, która kształtuje się na poziomie 5-7 proc. miesięcznych obrotów. Franczyzobiorca musi samodzielnie dostosować sklep lub wyspę do wymogów centrali. Franczyzobiorcy mogą liczyć na atrakcyjne warunki zakupu produktów dostępne tylko dla partnerów sieci, przechodzą również szkolenia sprzedażowe, techniczne i produktowe.
Magdalena Krocz
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Adopt Parfums, francuska marka perfum i kosmetyków do pielęgnacji ciała i twarzy z ponad 30-letnią tradycją, rozpoczyna rozwój swoich sklepów w Polsce. Obecna w 80 krajach na całym świecie marka co dwie sekundy sprzedaje flakon perfum o pojemności 30 ml.
Hiszpański marka Aromas Artesanales chce zbudować w Polsce sieć sprzedaży. Proponuje zarobek na rozlewanych perfumach.
– Działamy od 30 lat, jesteśmy w 48 krajach i co dwie sekundy sprzedajemy dwa flakony perfum o pojemności 30 ml – mówi Nicolas Pellegrini, dyrektor ds. rozwoju franczyzy Adopt Parfums.
Adopt Parfums, francuska marka perfum i kosmetyków do pielęgnacji ciała i twarzy z ponad 30-letnią tradycją, rozpoczyna rozwój swoich sklepów w Polsce.
– Wielu klientów musi ograniczać wydatki i rezygnować z drogich, oryginalnych perfum. Dzięki temu zyskują marki takie, jak nasza – mówi Anna Doliwa-Wiśniewska, franchise manager Sorvella.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
POPULARNE NA FORUM
Sposoby na zwiększenie sprzedaży?
Nawet jeśli nie prowadzisz sprzedaży w internecie, to właśnie tam zaczyna się wiele kwestii. Jak choćby świadomość istnienia marki, więc jeśli chcesz rozkręcić...
Sposoby na zwiększenie sprzedaży?
Wybierz grupe docelową dla kogo to ma być dokładnie, następnie wejdz w jego buty i pomyśl jak by to miało wyglądać zebyś się tym zainteresował, a jak masz sklep w...
FM Group - czy to ma waszym zdaniem sens?
W tym to już nie da sie zadnych pieniedzy zrobić, ludzie do tej marki stracili zaufanie.
Perfumy na mililitry
Witam, widzę, że już dobre kilkanaście lat ciągnie się ta dyskujsja i firma Refan jest ciągle obecna. Zastawiam się nad otwarciem stoiska. Czy jest tu może ktoś kto...
Polacy lubią prezenty
Każdy lubi prezenty ;)
Paznokcie w natarciu
jeśli kosmetyki to tylko naturalne, ja miałem problem z suchą skórą, dużo jeżdżę na rowerze i miałem wiecznie suchą skórę na twarzy i dłoniach. Dzięki kosmetykom...
Inwestycja w srebro - czy warto?
Zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami, inwestycja w srebro jest mało opłacalna. Jeśli już naprawdę chcesz inwestować w jakiś kruszec, to zdecydowanie złoto....
Inwestycja w srebro - czy warto?
Chyba najlepiej inwestować w nieruchomości... Inwestycji głównie czynię pod okiem doświadczonych ludzi (więcej tu), z którymi współpracuję, jednak chciałabym w...