Carte d’Or Cafe na poligonie

Carte d’Or Cafe można otworzyć w jednym z trzech formatów powierzchniowych: do 60 m2, do 100 m2 i powyżej 100 m2. W zależności od wybranego modelu koszt inwestycji waha się od 50 tys. zł do 350 tys. zł.
Poniedziałek
13.04.2015
Lodziarnio-kawiarnia weszła do warszawskiego Centrum Handlowego Arkadia. Czy poradzi sobie z bardzo liczną konkurencją?
 

Cukiernie Sowa i A. Blikle, kawiarnie Costa Coffee i Vincent, pijalnia czekolady Wedla, a do tego Grycan pod trzema postaciami: lodziarni, kawiarni i wyspy. W takim otoczeniu przyjdzie walczyć o klientów nowej kawiarnio-lodziarni w warszawskim centrum handlowym Arkadia. Otwarta w kwietniu placówka to lokal własny, który powiększa stan posiadania należącej do Unilever marki do 36 lokali.

Nowy Carte d'Or Cafe to dziewiąty punkt własny sieci. Franczyzodawca zdecydował się na samodzielne otwarcie przede wszystkim ze względu na wysokie koszty najmu. W topowych stołecznych galeriach, jak Arkadia czy Galeria Mokotów, za metr kwadratowy trzeba co miesiąc płacić nawet 120-140 euro. To cena zaporowa dla wielu potencjalnych franczyzobiorców. Tym bardziej, że obecność w niektórych prestiżowych lokalizacjach nie jest kwestią rentowności, lecz samego wizerunku marki. A skoro w Arkadii tak silnie reprezentowany był jeden z najważniejszych konkurentów – Grycan, to Carte d'Or Cafe nie mogło tam zabraknąć.
 Jeszcze w tym roku planujemy otwarcia co najmniej ośmiu punktów. Nie wykluczamy, że do końca 2015 roku będzie ich więcej – zapowiada Artur Czoska, dyrektor ds. franczyzy CD Cafe, masterfranczyzobiorcy marki w Polsce.

Nie zdradza jednak, w jakich galeriach powstaną kolejne cukiernio-lodziarnie, tłumacząc, że nie chce w ten sposób uprzedzać konkurencji. Część z nowych placówek uruchomiona zostanie przez obecnych franczyzobiorców, pozostałe powstaną dzięki inwestycjom nowych partnerów.
 Być może rozwój w szybszym tempie byłby możliwy, ale my stawiamy nie na ilość, lecz na odpowiedni dobór lokalizacji. Chcemy, by franczyzobiorcy działali w odpowiednio zbadanych miejscach, które gwarantują szanse na szybki zwrot włożonych w biznes środków – dodaje Czoska.

Carte d'Or Cafe można otworzyć w jednym z trzech formatów powierzchniowych: do 60 m2, do 100 m2 i powyżej 100 m2. W zależności od wybranego modelu koszt inwestycji waha się od 50 tys. zł do 350 tys. zł. Kwota powinna zwrócić się między 7 a 20 miesiącem prowadzenia biznesu.

Według szacunków Euromonitor International w 2014 roku Polacy zjedli ponad 137 mln litrów lodów (ok. 3,5 l na osobę), z czego na gastronomię przypadło niecałe 10 mln. W tym roku prognozy mówią o wzroście na poziomie 3 mln litrów.