Partnerem ILS może zostać osoba prowadząca działalność gospodarczą lub firma czy spółka świadcząca usługi dla klientów.
Piątek
08.05.2015
Agencja Tłumaczeń ILS jako jedyna w Polsce ma certyfikat, pozwalający wykonywać tłumaczenia dla NATO. Mogą na tym skorzystać także jej sieciowi partnerzy.
 

– Administracja Paktu Północnoatlantyckiego utworzyła bazę producentów i dostawców usług, którzy pomyślnie przeszli audyt wewnętrzny i dostali certyfikację na obsługę i świadczenie usług dla NATO – mówi Robert Fiutak, country manager w ILS. – My poddaliśmy się audytowi przeprowadzanemu przez Wojskową Akademię Techniczną, która jako jedyna w Polsce ma do tego uprawnienia.

Kontrola dotyczyła głównie systemu zabezpieczeń, poufności informacji. Audyt wypadł pomyślnie i Agencja Tłumaczeń ILS otrzymała certyfikat, który zezwala jej robić tłumaczenia dla firm z branży zbrojeniowej, działających we wszystkich krajach NATO.

– Rząd polski zapowiada wzrost wydatków na zbrojenia. Część sprzętu na pewno będzie kupowana za granicą. Jeśli np. firma z USA będzie chciała podpisać kontrakt w Polsce, to nam może zlecić tłumaczenia. Nasi partnerzy także na tym skorzystają, bo mogą pozyskiwać nowych klientów – stwierdza Robert Fiutak.

Jak zarobisz w sieci?

W sieci ILS działa obecnie 21 partnerów na terenie całej Polski oraz dwóch, którzy prowadzą biura w Niemczech. Oddziały centralne Agencji mieszczą się w Łodzi i Warszawie.

Nie trzeba wcale być tłumaczem, żeby zostać partnerem Agencji Tłumaczeń ILS. Do zadań franczyzobiorcy należy bowiem tylko pozyskiwanie klientów. Tłumaczeniami zajmują się pracownicy w centrali firmy.
– Naszym partnerem może zostać osoba prowadząca działalność gospodarczą lub firma czy spółka świadcząca usługi dla klientów – informuje Robert Fiutak. – Najlepiej, aby była to działalność z zakresu prowadzenia różnego rodzaju biura: księgowego, podatkowego czy biura podróży, kancelarii prawnej itp. Chodzi o znajomość systemu obiegu dokumentów, zasad poufności.


Potencjalny partner ILS powinien być osobą komunikatywną, o wysokim poziomie kultury osobistej i dyskrecji. Nie może być też karany. Opłata licencyjna to wydatek 2 tys. zł, całość inwestycji franczyzodawca szacuje na maksymalnie 10 tys. zł. W zamian partner ma zapewnioną wyłączność na całe miasto, w którym będzie działać jego biuro.

Ile można zarobić prowadząc Agencję Tłumaczeń ILS?

– Za tłumaczenia zlecane współpracownikom centrali partner płaci według wewnętrznego cennika obowiązującego w naszej sieci. Klient za tłumaczenie płaci cenę powiększoną o marżę partnera. Jej wysokość jest uzależniona m.in. od regionu Polski, w którym działa biuro tłumaczeń, od lokalnej konkurencji. Niektórzy na współpracy z nami zarabiają tylko kilkaset złotych miesięcznie, ale są też i tacy, którzy zarabiają nawet kilkanaście tysięcy złotych – mówi Robert Fiutak.


POPULARNE NA FORUM

Biznes na spółkę z franczyzodawcą

Szanowni Państwo, osoby zainteresowane własnym biznesem w branży bankowej zachęcam do zapoznania się z informacjami w kwestii otwarcia placówki partnerskiej na zasadzie...

14 wypowiedzi
ostatnia 22.01.2019
Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

mój kuzyn założył firmę wypożyczania sprzętu budowlanego. Dźwigi albo podnośniki koszowe można wynająć u niego w dobrej cenie. A zysk dla niego? Jak najbardziej na...

17 wypowiedzi
ostatnia 22.01.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też przyklaskuję pomysłowi z wynajmem w selfstorage, dobrze pomyślane :)

14 wypowiedzi
ostatnia 20.01.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też korzystam z kryspinowskiego magazynu less mess, tzn korzystałem kilka miesięcy temu, bardzo dobra jakośc usługi, jak zajdzie potrzeba to mam sprawdzony magazyn, żeby...

14 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Dobry wieczór, czytam Państwa komentarze i skóra mi cierpnie jak pomyślę, że za parę miesięcy będę musiała oddać moją chorą na Alzheimera Mamę do domu seniora....

13 wypowiedzi
ostatnia 05.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Nie w każdym domu opieki dzieje się źle. Ja mam matkę w ZOLu Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim i tam nie można się do niczego przyczepić. Starsze osoby mają...

13 wypowiedzi
ostatnia 23.12.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

jakmieszkasz w krakowie i po drodze Ci do Kryspinowa to spróbuj Less Mess ;)

14 wypowiedzi
ostatnia 08.12.2018
Przychodnia Medyczna - franczyza

teraz to same apteki i przychodnie, spoleczenstwo sie starzeje

4 wypowiedzi
ostatnia 20.11.2018