Franczyzobiorcy Detail King zaczynają od autodetailingu, czyli kosmetyki, a dopiero potem, stopniowo, wchodzą także w usługi smart repair, czyli drobne naprawy.
Środa
05.08.2015
Właściciele Ecomyjni rozwijają koncept samochodowego SPA. Branża wciąż jest niszowa, ale chętnych przybywa.
 

Ecomyjnia ma już ok. 100 placówek, z czego co dziesiątą prowadzą franczyzobiorcy. Od początku 2014 roku jej franczyzodawca rozwija też inny koncept, również dedykowany właścicielom samochodów.
- To auto detailing i smart repair, czyli SPA dla samochodów, gdzie zapewniamy pielęgnację aut i korektę drobnych niedoskonałości – mówi Marek Karafioł, właściciel DetailKing Group.

Jego zdaniem branża auto detailingu w Polsce jest niszowa, pomimo, że prawie każda myjnia stara się zapewnić również usługi pielęgnacji auta. Prawdziwy pasjonat potrafi odróżnić podobnych usługodawców od tych, którzy profesjonalnie zadbają o jego samochód.
- Firmy, które zajmują się auto detailingiem na poważnie można w Polsce policzyć na palcach dwóch rąk – tłumaczy franczyzodawca.

Przy tym chętnych na taką nietypową franczyzę nie brakuje – na rynku funkcjonuje już 12 punktów franczyzowych pod marką DetailKing. Żaden z nich nie narzeka na brak rentowności, choć oferowane przez nich usługi skierowane są raczej do wąskiego grona klientów z zasobnym portfelem.

Inwestycja w punkt DetailKing wiąże się z wyższym kosztem niż w przypadku mobilnej czy nawet stacjonarnej Ecomyjni (do których otwarcia wystarczy wkład własny w granicach 3-5 tys. zł).
- Miejsce, w którym świadczone będą usługi, oraz pracownicy takiego punktu, muszą prezentować spełniać wysokie standardy jakości. Dotyczy to zarówno obsługi, jak i samego wyglądu lokalu – mówi Marek Karafioł.

Samo wyposażenie lokalu to koszt rzędu 40-70 tys. zł. Do tego trzeba dodać koszty jego aranżacji i przystosowania do prowadzenia działalności. Minimalna powierzchnia lokalu to 30 m2 na jedno stanowisko.
- Wszystkie, które do tej pory otwieraliśmy, liczą sobie co najmniej 100 m2 mówi przedsiębiorca.

Zaznacza przy tym, że lokalizacja to w przypadku tego biznesu rzecz wtórna.
- Do specjalisty klient trafi nawet, jeżeli będzie musiał skręcić w boczną uliczkę. Grunt, żeby sam lokal był prowadzony na odpowiednim poziomie – mówi Marek Karafioł.

Oprócz kosztów inwestycji franczyzobiorca odprowadza też miesięczne opłaty franczyzowe w wysokości 300 zł. Franczyzodawca zapewnia marketing, szkolenia i wyłączność terytorialną. Jej zakres zależy od indywidualnych ustaleń, ale generalnie w miejscowości do 200 tys. mieszkańców nie powinien pojawić się więcej niż jeden punkt. A w Warszawie powstaną maksymalnie 3.
- Dobrze, jeśli potencjalni franczyzobiorcy mają doświadczenie w autodetailingu, ale jego brak nie jest przeszkodą -  wszystkiego ich nauczymy – zapewnia Karafioł.


Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Opłacalność franczyzy PKN Orlen

jeśli myślisz o wejściu w biznes z franczyzą Orlenu, to pewnie warto zacząć od jakiegoś researchu. Spróbuj skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielami Orlenu,...

2 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2024
Ankieta dla posiadaczy stacji franczyzowej PKN Orlen SA

Dzień dobry, uprzejmie proszę o pomoc i wypełnienie ankiety dotyczącej opłacalności franczyzy stacji paliw PKN Orlen SA. Z góry dziękuję za poświęcony czas...

1 wypowiedzi
ostatnia 04.12.2021
Opłacalność franczyzy PKN Orlen

Czy jest ktoś właścicielem franczyzy Orlenu i byłby w stanie mniej więcej podać jakich zysków można się spodziewać? Albo może ktoś posiada takie informacje?

2 wypowiedzi
ostatnia 28.10.2021
Pieniądze z moto-sklepu

Rzeczywiście jest to forma biznesu która może zaciekawić wiele osób, a szczególnie warto połączyć ją np. jak ktoś ma z warsztatem samochodowym gdzie klienci na pewno...

8 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2019
Pieniądze z moto-sklepu

Zgadzam się, że dobrze działający biznes w branży motoryzacyjnej to LucArt który moim zdaniem jest świetną alternatywą dla osób które się tym interesują. Dają...

8 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2019
Pieniądze z moto-sklepu

Warto pójść w stronę franczyzy. W branży motoryzacyjnej najkorzystniejsza jest franczyza z Lucart Automotive. Wiem z doświadczenia :)

8 wypowiedzi
ostatnia 13.03.2019
Pieniądze z moto-sklepu

To prawda wygląda bardzo obiecująco też sobie sprawdzę jak ta sieć się rozwija i jak klienci też są zadowoleni to będę miał trudne przemyślenia czy nie pójść...

8 wypowiedzi
ostatnia 01.03.2019
Pieniądze z moto-sklepu

Chyba będę musiał sam się co do nich przekonać i sprawdzić jak to dokładnie wszystko działa i co najważniejsze czy ceny są rzeczywiście tak konkurencyjne względem...

8 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2019