Do 2020 roku Muszkieterowie chcą otworzyć 180 nowych supermarketów Bricomarché.
Niedziala
17.01.2016
Coraz więcej kobiet lubi majsterkować. Panie coraz odważniej wykonują prace, które wcześniej były domeną mężczyzn. Nowy trend korzystnie wpływa na obroty rynku i rozwój sieci Bricomarché.
 

Według raportu przeprowadzonego przez Millward Brown na zlecenie Bricomarché, ponad 1/3 ankietowanych pań deklaruje większe zaangażowanie w prace remontowe i dekoracyjne niż pięć lat temu. Ponad 3/4 respondentek potrafi nie tylko wymienić żarówkę czy przesadzić kwiaty, ale także udrożnić zatkany zlew, czy pomalować ściany. Sklepy z wyposażeniem wnętrz i artykułami remontowymi zyskują nową grupę klientów, co przekłada się na obroty.

– Z naszego badania wynika, że trendy w Polsce się zmieniają i przekonanie o tym, że prace i tematyka remontowa nie są domeną kobiet, jest coraz bardziej mylne. Dotyczy to szczególnie młodych pań – komentuje Michał Biskup, koordynator badania z Millward Brown.

Zdaniem Elizy Orepiuk-Szymura, kierownika dyrekcji komunikacji i informacji Grupy Muszkieterów, panuje ogólnie dobra koniunktura w branży wyposażenia wnętrz. W aglomeracjach ożył rynek deweloperski przez co przybywa nowych lokali. A ci, którzy kupili mieszkania 10 lat temu, w okresie boomu, teraz przymierzają się do ich remontu.

Muszkieterowie obserwują również rozwój branży w mniejszych miastach od 30 tys. mieszkańców, gdzie dostęp do artykułów budowlanych, wyposażenia wnętrz i urządzania ogrodów jest wciąż ograniczony.

Chcemy skorzystać z niszy, zwłaszcza że rynek ma ogromny potencjał. Liczba małych miast w Polsce jest o wiele większa w stosunku do dużych miejscowości. Jest więc o co walczyć – mówi Eliza Orepiuk-Szymura. Do 2020 roku Muszkieterowie chcą otworzyć 180 nowych supermarketów Bricomarché. Aktualnie w Polsce działa 122 sklepów.

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 270 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu dom i ogród Bricomarché.


doradca we franczyzie
/7/
ZOBACZ WIĘCEJ