Osoba, która chciałaby otworzyć placówkę w naszej sieci powinna posiadać 50-100 tys. zł na inwestycję. Opłata wstępna wynosi 5 tys. zł. W trakcie współpracy dzielimy się z ajentem wypracowanym zyskiem.
Paweł Jarmużek, prezes Przedsiębiorstwa Handlowego A-T
Niedziala
10.07.2016
O tym, czy warto inwestować w sklepy z oświetleniem opowiada Paweł Jarmużek, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Handlowego A-T.
 

Czy to dobry czas na inwestycję w sklep z oświetleniem?
Biorąc pod uwagę perspektywy rozwoju budownictwa mieszkaniowego oraz planowany rozwój inwestycji budowlanych w branżach komercyjnych, spodziewam się, że branża oświetleniowa ma nomen omen „świetlaną” przyszłość. To właśnie z tego względu planujemy mocno inwestować w rozwój geograficzny naszej sieci sklepów (docelowo 250 placówek w kraju) oraz w rozbudowę innych kanałów sprzedaży, np. e-commerce i HoReCa. Ważnym czynnikiem spodziewanego wzrostu sprzedaży jest coraz większa popularność nowych technologii spełniających wymagania unijne w zakresie energooszczędności (np. technologia LED). To będzie powodowało coraz większe zainteresowanie w realizacji inwestycji zarówno prywatnych, jak i industrialnych. Ludzie mają coraz większą świadomość, że za prąd można płacić mniej, a więc trzeba dokonać wymiany używanego dotychczas oświetlenia.

Na czym polega biznes pod logo P.H. A-T?
Przedsiębiorstwo Handlowe A-T z siedzibą w Krotoszynie działa od 1990 roku. Zajmujemy się sprzedażą detaliczną i hurtową artykułów elektrycznych oraz hurtową chemicznych i farmaceutycznych. W systemie ajencyjnym uruchamiamy sklepy z oświetleniem i artykułami elektrycznymi oraz hurtownie elektryczne. Spółka inwestuje w wyposażenie oraz elementy wizualizacji wewnętrznej i zewnętrznej sklepu. Powierzamy ajentowi towar  w kwocie do 1 mln zł w swoich cenach zakupu, umożliwiając rozwój biznesu na lokalnym rynku.

Ile trzeba mieć pieniędzy, żeby otworzyć placówkę  A-T?
Osoba, która chciałaby otworzyć placówkę w naszej sieci powinna posiadać 50-100 tys. zł na inwestycję. Opłata wstępna wynosi 5 tys. zł. W trakcie współpracy dzielimy się z ajentem wypracowanym zyskiem. Nie pobieramy opłaty marketingowej. Zazwyczaj biznes jest rentowny po 6-12 miesiącach od otwarcia, a inwestycja zwraca się najpóźniej po dwóch latach. Ale na to duży wpływ ma zaangażowanie ajenta w prowadzony interes.

Jakie jeszcze warunki musi spełnić potencjalny ajent?
Powinien przedstawić nam do akceptacji lokal o powierzchni co najmniej 250 m2 na parterze z witrynami od ulicy, w którym jest możliwość podłączenia prądu, co najmniej 16 kW. Ważne, żeby w pobliżu lokalu można było łatwo zaparkować. Dobrze, aby znajdował się on na obszarze, gdzie występuje skupisko sklepów z wyposażeniem wnętrz. Ajent powinien posiadać doświadczenie w prowadzeniu własnej firmy. Musi być osobiście zaangażowany w prowadzenie placówki oraz uczestniczyć we wszystkich akcjach promocyjnych i marketingowych.

Rozmawiała Anna Smolińska


POPULARNE NA FORUM

Jaki sklep meblowy?

Osobiście polecam salony VOX, niezależnie kiedy i w jakim mieście odwiedzam centra handlowe, ich salony zawsze zdumiewają mnie swoim podejściem do klienta i jakością....

91 wypowiedzi
ostatnia 25.02.2020
Ogród

Skąd kupowaliście artykuły do ogrodu? Widziałam, że na Dajar.pl jest interesujący wybór

3 wypowiedzi
ostatnia 06.11.2019
Skład opałowo-węglowy

Jeżeli chodzi o węgiel najlepiej wybrać sprawdzony skład węgla w którym można kupić węgiel najwyższej jakości a nie węgiel z którym są problemy i my również je...

8 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2019
Jaki sklep meblowy?

Jak chcesz mieć meble na lata, to nie kupuj w Jysk czy innych marketach. Wybieraj tylko sprawdzone marki.

91 wypowiedzi
ostatnia 29.07.2019
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Nie ma jednego idealnego wzoru na to gdzie zainwestować w mieszkanie. Zasada 1) okazja cenowa, czyli inwestycja ma stope zwrotu co najmniej 10% 2) lokalizacja względem...

152 wypowiedzi
ostatnia 28.06.2019
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam czy ktoś podjał już wspólprace z tą firma?

9 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2019
Jaki sklep meblowy?

Sklep meblowy częstochowa to jedyny salon meblowy który spełnił moje wymagania. Bardzo dobrej jakości meble, świetny design oraz bardzo miła i pomocna obsługa.

91 wypowiedzi
ostatnia 28.01.2019
Ogród

Aranżacje ogrodu zleciłam doświadczonej firmie. Sama jednak wkopałam do ogrodu tuje lublin . Efekt bardzo mi się podoba, dzięki krzewom zachowałam upragnioną prywatność.

3 wypowiedzi
ostatnia 11.01.2019