Biznesowy kontrakt równych partnerów

Grupa Muszkieterów daje każdemu możliwość realizacji marzenia o własnej firmie. Pomoc Grupy Muszkieterów obejmuje wszystkie etapy prowadzące do otwarcia sklepu oraz wsparcie w bieżącej działalności.
 

Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem niezależnych właścicieli supermarketów. To jedyny tego typu model franczyzowy w Polsce. W Grupie Muszkieterów nie istnieje, tak jak w innych sieciach franczyzowych, podległość na linii franczyzodawca (centrala) – franczyzobiorca. Każdy członek Grupy wypełnia podwójną funkcję kierowniczą: z jednej strony jest szefem przedsiębiorstwa, które sam stworzył, z drugiej - pełni funkcję zarządczą w ramach Grupy. Dzięki temu współdecyduje o polityce rozwoju całej firmy.

Zasady umowy gwarantują franczyzobiorcy 10 letnią współpracę z możliwością jej przedłużenia. Przez cały okres obowiązywania umowy franczyzowej Muszkieterowie przekazują partnerowi „know-how”, czyli wiedzę potrzebną do coraz lepszego prowadzenia sklepu. Z kolei partner utrzymuje wysoki standard handlu i obsługi w supermarkecie.

Grupa Muszkieterów zrzesza obecnie kilka tysięcy przedsiębiorców w 6 krajach, m.in. w Polsce, Francji, Belgii i Portugalii. Początek międzynarodowej ekspansji Muszkieterów przypada na 1988 rok. Przychody całej Grupy przekraczają regularnie 40 mld euro rocznie. Pierwszy polski sklep otwarty został w 1997 roku. Obecnie Muszkieterowie zrzeszają w Polsce ponad 300 placówek. Marki Intermarché i Bricomarché pod względem obrotów są największymi franczyzowymi sieciami supermarketów działającymi na rynku artykułów spożywczych oraz w branży "dom i ogród".

Każdy sklep Bricomarché i Intermarché to osobna spółka, którą zarządza niezależny przedsiębiorca. Wymagana inwestycja na otwarcie supermarketu Bricomarché wynosi 400 tys. zł. Nie jest to wpłata na rzecz centrali Grupy Muszkieterów, ale kapitał zasilający spółkę franczyzobiorcy, który zarządza supermarketem. W Grupie Muszkieterów nie istnieje podległość na linii franczyzodawca (centrala) – franczyzobiorca. Każdy partner wypełnia podwójną funkcję: z jednej strony jest szefem przedsiębiorstwa, które sam stworzył, z drugiej – pełniąc różne funkcje w ramach Grupy, współdecyduje o polityce handlowej i o rozwoju całej firmy.

Każdy Muszkieter pełni funkcję w centrali adekwatną do swoich umiejętności i doświadczenia.

Firma cały czas rekrutuje franczyzobiorców do obu sieci. Zgłoś się mailowo franczyza@muszkieterowie.pl lub zadzwoń 61 6651127

Dowiedz się więcej