Wczasy z przeglądarki
Polacy rozpoczynają poszukiwania ofert wyjazdów w internecie. Zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi coraz częściej korzystają z propozycji zawartych w przekazie reklamowym, jeśli są one dostosowane do ich indywidualnych preferencji.
– Dopasowanie reklamy pod kątem zainteresowań danej osoby, a także przyznanie dodatkowych benefitów (np. zniżki, promocje itp.) sprawiają, że aż 59 proc. badanych deklaruje większą chęć skorzystania z takiej oferty – mówi Maciej Wyszyński, dyrektor agencji reklamy internetowej Sociomantic Labs.
Dzięki reklamie osobistej liczba transakcji zawieranych za pośrednictwem internetowej porównywarki Travelplanet.pl wzrosła w pierwszym kwartale 2014 roku trzykrotnie. Dodatkowo, oferty przygotowane w oparciu o zaawansowaną analizę danych spowodowały zmniejszenie o 40 proc. kosztu pozyskania nowego klienta.
W sukurs przedsiębiorcom z branży turystycznej przychodzą też twórcy aplikacji internetowej Magello, umożliwiającej kontrolowanie i planowanie imprez turystycznych. Dzięki niej mniejsi touroperatorzy mogą konkurować z największymi bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów na pisane na zamówienie programy. Użytkownicy Magello mogą za pośrednictwem aplikacji dodawać i opisywać swoje imprezy, a także kontrolować płatności dokonywane przez klientów.
– Od początku stawialiśmy na to, żeby serwis był intuicyjny, ale jednocześnie stanowił kompleksowe narzędzie – mówi Michał Piórkowski, pomysłodawca i autor serwisu. – Narzędzie, które pozwoli również na możliwie najszersze umożliwienie klientowi biura skorzystania ze wszystkich opcji dostępnych przy wyborze oferty. Podczas naszych prac operatorzy turystyczni często skarżyli się na opóźnienia w płatnościach. Ten problem również rozwiązaliśmy: klient może dokonać płatności lub przedpłacić zaliczkę, jeżeli uznamy, że to jest warunkiem przygotowania wyjazdu w takiej, czy innej formie.
Korzystanie z aplikacji nie wymaga zakupu specjalistycznego sprzętu – wystarczy komputer podłączony do internetu.
– Oprogramowanie działa dokładnie tak, jak e-mail. Czyli bez względu na to, gdzie jesteśmy, możemy z niego korzystać, jeżeli tylko mamy dostęp do internetu. Operator turystyczny ma zdalny dostęp do programu i możliwość wykorzystania pełnej funkcjonalności z każdego miejsca, w którym akurat się znajduje – mówi Michał Piórkowski. – Takie rozwiązania zwalniają z konieczności zatrudniania wąskiej grupy specjalistów, na co małych i średnich operatorów turystycznych po prostu nie było stać. Często odbijało się to na jakości imprez. Bo jak dopilnować wszystkiego, skoro organizacja wymagała notatek, teczek, arkuszy kalkulacyjnych – i jak na złość każdy związany z wyjazdem dokument leżał w innym miejscu? – tłumaczy Piórkowski.
Rozwiązania typu SaaS, czyli Software as a Service – oprogramowanie jako usługa, powoli zdobywają popularność na polskim rynku turystycznym. Dzięki nim przedsiębiorcy mogą pozwolić sobie na pochylenie się z większą troską nad kwestiami wzbogacania oferty, czy lepszej promocji swoich usług. Resztę załatwi za nich technologia.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Franczyzodawca Travelplanet.pl zapewnia, że najlepsze salony sieci generują sprzedaż na poziomie 10 mln zł rocznie.
Paulina Młynarska mieszka na stałe w Grecji, prowadzi autorskie warsztaty „Miejsce Mocy”, na których łączy jogę ze zwiedzaniem. W tym roku rusza z nowym projektem – Villą Tatrą na Krecie, która już niedługo przywita pierwszych turystów.
Do sieci Wakacje.pl mogą przystąpić zarówno właściciele nowo otwieranych salonów, jak i agenci działający już pod innym szyldem.
Sytuację branży nieco poprawiły wakacje, ale mimo to nadal panuje w niej duża niepewność. Właściciele hoteli obawiają się ponownego zamknięcia.
Chętnych na glamping, czyli luksusowy kemping, nie brakuje. Wciąż niewiele osób decyduje się jednak otworzyć taką działalność.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Fabryka Pizzy zamieniła się we włoską restaurację, która serwuje różnorodne dania. Czy ten ruch się opłacał?
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
POPULARNE NA FORUM
Wakacje.pl czy się opłaca
Zastanawiam się nad franczyzą z wakacji.pl Byłby to drugi punkt tej sieci w moim mieście (200 tys. mieszkańców), lokal zwykły (nie w galerii handlowej) ale przy kilku...
Własny ośrodek wypoczynkowy nad morzem :)
ej Forumowicze! Od paru lat z mężem zastanawialiśmy się nad zakupem bądź wybudowaniem własnego ośrodka wypoczynkowego nad morzem, nic wielkie taki mini pensjonat 20-30...
Czy warto zainwestować w pensjonat, apartamenty?
Pewnie, że tak. Własny apartament to bardzo fajna sprawa, gdyż o każdej porze roku pojechać sobie możemy do niego i odpocząć od codziennych obowiązków. Z drugiej...
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?
Wynająłem samochód na kilka dni za 360 zł przez internet. Na drugi dzień pojechałem po odbiór na drugi koniec miasta i dowiedziałem się, że rezerwacja została...
Kajaki, tratwy, namioty - podróżowanie
Możecie pochwalić się miejscami do których udajecie się na wypoczynek ?
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?
Witam, jestem kolejnym klientem oszukanym przez Global. Mechanizm juz opisany wczesniej przez innych na forum. Chetnie przystapie do pozwu zbiorowego lub zawiadomienia o...
Pensjonat - warto czy nie?
Największą rolę odgrywa miejsce. Jak jest miejsce turystyczne to zawsze ma sens.
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?
Firma Global Rent a Car to najwieksze oszustwo z jakim sie spotkalam w moim 34 letnium zycziu. Wypozyczam z mezem samochody pare razy jesli nie wiecej w roku w roznych krajach...