We współpracę z Xtreme Fitness Gyms franczyzobiorcy muszą zainwestować ok. 400-500 tys. Inwestycja powinna się zwrócić w ciągu maksymalnie dwóch lat.
Czwartek
11.05.2017
Xtreme Fitness Gyms chce się rozwijać we franczyzie. W tym i przyszłym roku zamierza otworzyć przynajmniej po osiem klubów.
 

Wadowice, Skawina i Sosnowiec tam już funkcjonują franczyzowe kluby sieci Xtreme Fitness Gyms. Do końca roku nawiążemy współpracę z nowymi ośmioma franczyzobiorcami, a w przyszłym roku planujemy otwarcie kolejnych ośmiu klubów franczyzowych mówi Łukasz Dojka, założyciel oraz prezes sieci klubów Xtreme Fitness Gyms. Zapewnia on, że inwestycja w klub fitness, to dzisiaj jedna z lepszych inwestycji, pomimo coraz większej konkurencji na tym rynku. – Na otwarcie klubu fitness każdy moment jest dobry – to branża, która dzisiaj bardzo szybko się rozwija. Według danych z raportu „The European Health&Fitness Market 2015”, liczba klubów TOP 10 podmiotów sieciowych fitness wzrosła z 55 w 2010 roku do 150 w roku 2015, a estymacja na bazie trendów europejskich przewiduje dalszy wzrost do 350-400 w 2020 roku. Podobnie jest z liczbą klientów klubów – w 2010 było to około 30 tys. natomiast w 2015 roku to już 230 tys. A zgodnie z szacunkami do 2020 roku liczba ta wzrośnie do około 600-700 tys. informuje Łukasz Dojka.

We współpracę z Xtreme Fitness Gyms franczyzobiorcy muszą zainwestować ok. 400-500 tys. Inwestycja powinna się zwrócić w ciągu maksymalnie dwóch lat.

Będą oni zobowiązani do uiszczenia wstępnej opłaty franczyzowej w wysokości 30 tys. zł netto oraz miesięcznej opłaty w wysokości 1,5 tys. zł netto na fundusz marketingowy. Natomiast miesięczna opłata franczyzowa od momentu otwarcia klubu wynosi 5 zł od metra kwadratowego powierzchni lokalu oraz 5 proc. od wysokości sprzedaży netto.

Przy tym powierzchnie naszych klubów nie są duże, w zależności od potrzeb wynoszą od 350 m2 do 1 tys. m2. Pozwala to zachować bardzo dobry kontakt z naszymi klubowiczami oraz obsługę na poziomie premium zapewnia Łukasz Dojka. Dodaje, że kluby Xtreme Fitness Gyms charakteryzują się maksymalnym wykorzystaniem każdego metra kwadratowego powierzchni oraz odpowiednio dobranym sprzętem umożliwiającym klientom osiągnięcie ich sportowych celów.

To kluby z bardzo dobrą obsługą i sprzętem, za cenę karnetu w klubie samoobsługowym. Przy tym połączone są jednym systemem, co oznacza, że każdy klubowicz ma możliwość korzystania ze wszystkich klubów Xtreme Fitness Gyms w całej Polsce podsumowuje Łukasz Dojka.

Potencjalni franczyzobiorcy przede wszystkim muszą wykazywać pełne zaangażowanie w biznes, biorąc pod uwagę że kluby są otwarte do godziny 23:00.

Bardzo istotne jest również, aby potencjalny franczyzobiorca posiadał zdolności zarządzania, które już od samego początku będzie wdrażał podczas pracy nad swoim zespołem. Dobrze, jeżeli jest to osoba aktywnie trenująca, zorientowana w świecie fitness, ponieważ najlepiej jest łączyć przyjemne z pożytecznym mówi Łukasz Dojka.