We współpracę z Xtreme Fitness Gyms franczyzobiorcy muszą zainwestować ok. 400-500 tys. Inwestycja powinna się zwrócić w ciągu maksymalnie dwóch lat.
Czwartek
11.05.2017
Xtreme Fitness Gyms chce się rozwijać we franczyzie. W tym i przyszłym roku zamierza otworzyć przynajmniej po osiem klubów.
 

Wadowice, Skawina i Sosnowiec tam już funkcjonują franczyzowe kluby sieci Xtreme Fitness Gyms. Do końca roku nawiążemy współpracę z nowymi ośmioma franczyzobiorcami, a w przyszłym roku planujemy otwarcie kolejnych ośmiu klubów franczyzowych mówi Łukasz Dojka, założyciel oraz prezes sieci klubów Xtreme Fitness Gyms. Zapewnia on, że inwestycja w klub fitness, to dzisiaj jedna z lepszych inwestycji, pomimo coraz większej konkurencji na tym rynku. – Na otwarcie klubu fitness każdy moment jest dobry – to branża, która dzisiaj bardzo szybko się rozwija. Według danych z raportu „The European Health&Fitness Market 2015”, liczba klubów TOP 10 podmiotów sieciowych fitness wzrosła z 55 w 2010 roku do 150 w roku 2015, a estymacja na bazie trendów europejskich przewiduje dalszy wzrost do 350-400 w 2020 roku. Podobnie jest z liczbą klientów klubów – w 2010 było to około 30 tys. natomiast w 2015 roku to już 230 tys. A zgodnie z szacunkami do 2020 roku liczba ta wzrośnie do około 600-700 tys. informuje Łukasz Dojka.

We współpracę z Xtreme Fitness Gyms franczyzobiorcy muszą zainwestować ok. 400-500 tys. Inwestycja powinna się zwrócić w ciągu maksymalnie dwóch lat.

Będą oni zobowiązani do uiszczenia wstępnej opłaty franczyzowej w wysokości 30 tys. zł netto oraz miesięcznej opłaty w wysokości 1,5 tys. zł netto na fundusz marketingowy. Natomiast miesięczna opłata franczyzowa od momentu otwarcia klubu wynosi 5 zł od metra kwadratowego powierzchni lokalu oraz 5 proc. od wysokości sprzedaży netto.

Przy tym powierzchnie naszych klubów nie są duże, w zależności od potrzeb wynoszą od 350 m2 do 1 tys. m2. Pozwala to zachować bardzo dobry kontakt z naszymi klubowiczami oraz obsługę na poziomie premium zapewnia Łukasz Dojka. Dodaje, że kluby Xtreme Fitness Gyms charakteryzują się maksymalnym wykorzystaniem każdego metra kwadratowego powierzchni oraz odpowiednio dobranym sprzętem umożliwiającym klientom osiągnięcie ich sportowych celów.

To kluby z bardzo dobrą obsługą i sprzętem, za cenę karnetu w klubie samoobsługowym. Przy tym połączone są jednym systemem, co oznacza, że każdy klubowicz ma możliwość korzystania ze wszystkich klubów Xtreme Fitness Gyms w całej Polsce podsumowuje Łukasz Dojka.

Potencjalni franczyzobiorcy przede wszystkim muszą wykazywać pełne zaangażowanie w biznes, biorąc pod uwagę że kluby są otwarte do godziny 23:00.

Bardzo istotne jest również, aby potencjalny franczyzobiorca posiadał zdolności zarządzania, które już od samego początku będzie wdrażał podczas pracy nad swoim zespołem. Dobrze, jeżeli jest to osoba aktywnie trenująca, zorientowana w świecie fitness, ponieważ najlepiej jest łączyć przyjemne z pożytecznym mówi Łukasz Dojka.


POPULARNE NA FORUM

Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Manicure "pod ręką"

bez przesady

3 wypowiedzi
ostatnia 09.12.2018