Franczyzodawczyni sieci Kobieta i Rozwód przekonuje, że biura stają się rentowne po 2-3 miesiącach od momentu rozpoczęcia działalności, a po roku można liczyć na zwrot zainwestowanej kwoty.
Wtorek
11.07.2017
Franczyzobiorcami marki Kobieta i Rozwód mogą być jedynie panie, które same przeszły przez rozwód. Inaczej nie będą potrafiły zrozumieć klientek.
 

Krystyna Rek firmę Kobieta i Rozwód założyła cztery lata temu. Z potrzeby.
– Dawno temu przeszłam bardzo burzliwy rozwód. Uderzyło mnie, że nie było wtedy nikogo, kto poprowadziłby mnie za rękę przez ten trudny i bardzo stresujący proces, podpowiedział rozwiązania, które pozwoliłyby mi uniknąć poważnych błędów – tłumaczy właścicielka firmy.

Wtedy postanowiła, że doświadczenie, z którym przyszło jej się zmierzyć oraz szkoła, którą z niego wyniosła, nie może pójść na marne.
– Założyłam firmę, która w sposób kompleksowy pomaga kobietom przejść proces rozwodowy, tak, żeby mogły wynieść z niego jak najwięcej korzyści, ale też czuły, że mają odpowiednie wsparcie i pomoc – opowiada Krystyna Rek.

Pomysł chwycił szybko. Do właścicielki zaczęły się zgłaszać kobiety z całej Polski z prośbą o pomoc.
– Wiele kobiet przyjeżdżało specjalnie do siedziby do Warszawy, żeby otrzymać nasze wsparcie. Coraz częściej zaczęły się pojawiać pytania, czy nie planujemy otwierać biur w innych miastach Polski. Ponadto zainteresowanie naszymi usługami wzrosło do tego stopnia, że klientki coraz dłużej musiały czekać na naszą pomoc. Dlatego zaczęliśmy rozwijać placówki w innych miastach – opowiada Krystyna Rek.

Pierwsza powstała w Gdańsku, gdzie funkcjonuje już dwa lata. Firma ma także swoje lokale w Łodzi, Kielcach, Białymstoku, Szczecinie, Wrocławiu i Krakowie. Lada chwila ruszą też biura w Bydgoszczy i Katowicach. Franczyzobiorcami Kobiety i Rozwodu mogą być jedynie kobiety, które same są po rozwodzie, albo przechodził przez ten proces ktoś z ich bliskiej rodziny.
– To jest bardzo ważne, ponieważ tylko doświadczenie w tym zakresie pozwala zrozumieć w pełni kobiety, które stoją przed tym wzywaniem – twierdzi Krystyna Rek. – Najczęstsze sprawy rozwodowe dotyczą sytuacji, kiedy mężczyzna, który osiągnął pewien poziom swobody finansowej, znajduje sobie dużo młodszą kobietę i występuje o rozwód z żoną, którą się już znudził.

Jej zdaniem w takiej sytuacji kobiecie należy się rozwód z orzeczeniem o winie, a pozostawiona sama sobie nie zawsze będzie w stanie osiągnąć ten celu.

Inwestycja we współpracę z Kobietą i Rozwodem to jednorazowy wydatek rzędu 39 tys. zł, plus 3,5 proc. miesięcznie liczone od przychodu oraz 700 zł stałej miesięcznej opłaty. Opłaty będą jednak pobierane dopiero po pół roku od rozpoczęcia działalności. Po stronie franczyzobiorczyni leży także wynajęcie i przystosowanie lokalu oraz zatrudnienie odpowiedniej kadry. Ponadto firma daje możliwość zostania masterfranczyzobiorcą. To oferta dla tych partnerek, które jako pierwsze otwierają biuro w większym mieście (powyżej 150 tys. mieszkańców). Zyskując status masterfranczyzobiorcy dostają one możliwość wyłączności w swoim regionie na otwieranie biur regionalnych, które będą podlegać głównemu. Franczyzobiorcy biur regionalnych będą zobowiązani do uiszczenia opłaty rzędu 28 tys. zł netto plus 7 proc. miesięcznie od dochodu oraz 700 zł stałej opłaty miesięcznej. W przypadku takich biur nie ma kryterium liczby mieszkańców, ale koniecznym warunkiem jest istnienie Sądu Okręgowego w pobliżu nowo otwierającej się placówki..

Krystyna Rek zapewnia, że w każdym przypadku inwestycja może się zwrócić bardzo szybko.
– Istniejąca biura są rentowne po 2-3 miesiącach od momentu rozpoczęcia działalności, a na zwrot z inwestycji trzeba poczekać średnio 9-12 miesięcy – mówi Krystyna Rek.


Dominika Pronarska
dziennikarz
/5/
ZOBACZ WIĘCEJ

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

ja poznałem histroie moich dwóch ostatnich paczek wysyłałem radio i mikroskop zapakowane w pudełka zmierzyłem wymiary wpisałem wyliczyło mi za jedna paczke 25zl za...

68 wypowiedzi
ostatnia 22.04.2020
Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

No właśnie podobnie jaki Nikola polecam dodatkowe sprzęty, takie jak odkurzacze, np. udoskonalenie w postaci możliwości płatności kartą.... takie niewielu z nas ma przy...

33 wypowiedzi
ostatnia 19.12.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też przyklaskuję pomysłowi z wynajmem w selfstorage, dobrze pomyślane :)

13 wypowiedzi
ostatnia 20.01.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też korzystam z kryspinowskiego magazynu less mess, tzn korzystałem kilka miesięcy temu, bardzo dobra jakośc usługi, jak zajdzie potrzeba to mam sprawdzony magazyn, żeby...

13 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Dobry wieczór, czytam Państwa komentarze i skóra mi cierpnie jak pomyślę, że za parę miesięcy będę musiała oddać moją chorą na Alzheimera Mamę do domu seniora....

13 wypowiedzi
ostatnia 05.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Nie w każdym domu opieki dzieje się źle. Ja mam matkę w ZOLu Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim i tam nie można się do niczego przyczepić. Starsze osoby mają...

13 wypowiedzi
ostatnia 23.12.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

jakmieszkasz w krakowie i po drodze Ci do Kryspinowa to spróbuj Less Mess ;)

13 wypowiedzi
ostatnia 08.12.2018
Przychodnia Medyczna - franczyza

teraz to same apteki i przychodnie, spoleczenstwo sie starzeje

4 wypowiedzi
ostatnia 20.11.2018