Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.
 

W grudniowym wydaniu 12/2017 (154)

RAPORT SPECJALNY

Jaki biznes się opłaci w 2018 roku?
Gospodarczy klimat sprzyja zakładaniu firmy i jak na razie nic nie zapowiada, by pogoda dla biznesu miała się popsuć. Sprawdziliśmy, na które branże opłaca się postawić w nadchodzących miesiącach.

STAŁO SIĘ

Komu wzrosło, komu spadło?
Grudzień to czas podsumowań, ale i planów. A plan, jak mawiał Julian Tuwim, to coś, co potem wygląda zupełnie inaczej.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Jak pączek w maśle
Czy na sprzedaży wyłącznie pączków można zarobić? Stara Pączkarnia udowadnia, że tak i stawia na franczyzę.

Koronkowy interes
Różnorodny asortyment, wśród personelu przeszkolone braffiterki i niestandardowe rozmiary biustonoszy to klucz do powodzenia sklepu z bielizną.

Spokojny sen wart każdych pieniędzy
Płaczące po nocach niemowlaki niejednemu rodzicowi nie pozwalają spać. Certyfikowany trener snu to remedium na ich problemy i jednocześnie nowa profesja, która niedawno zawitała do Polski.

Otwieramy spaghetterię
Wiele przepisów na pastę daje w sumie jeden przepis na sukces. A przynajmniej czyni go bardziej prawdopodobnym.

Zarabiaj na prezentach
Uniwersalny, estetyczny i smaczny – na takie prezenty zawsze znajdą się chętni. Popyt na kosze prezentowe stale rośnie, ale nie jest to sposób na łatwy zysk.

Trampolina do bogactwa
Parków trampolin jest na razie w naszym kraju niewiele. Franczyzodawca Jump World twierdzi, że jest miejsce na co najmniej sto. Kto pierwszy, ten lepszy…

E-FIRMA

Mikołaj na wynajem
Mikołaj przyniesie prezenty, rozbawi dzieci i oszczędzi rodzicom świątecznych przebieranek. Ile można zarobić na wynajmie św. Mikołajów?

SUPERTEMAT

Firma do usług
Bogactwo pomysłów na biznes w branży usługowej pozwala przedsiębiorcy wybrać franczyzę za kilka lub kilkaset tysięcy złotych. Które z nich cieszą się największą popularnością?

Jak zarabiać, to w usługach
Agencja tłumaczeń, salon auto detailingu albo punkt kurierski – takie biznesowe możliwości stoją przed potencjalnymi biorcami licencji.

W artykule opisane są warunki przystapienia do: Agencji Tłumaczeń ILS, DetailKing, GTLux, Kobieta i rozwód, Ship Center, ParcelShop GLS, 5 a Sec.

WŁASNY BIZNES

Biznes wymaga działań
– Chyba nie ma branż, w których nie ma dziś okazji inwestycyjnych. Są trudniejsze i takie o większych barierach wejścia. Mają różne wymogi co do kompetencji, skali czy zaangażowania kapitałowego. Ale we wszystkich można odnieść sukces – przekonuje Michał Łotoszyński, prezes wypożyczalni samochodów 99rent.

OD ZERA DO MILIONERA

Maszynka do biznesu
Polecieli z NASA w kosmos, walczyli ze śmiertelnymi chorobami, stworzyli pierwszy komputer, który wygrał z człowiekiem w szachy. Jak zmienił się IBM w czasie swojej ponad 100-letniej historii?

STEKI MENEDŻERA

Polska oknem na Europę
Ziebart, światowy gracz na rynku auto detailingu, ochrony i pielęgnacji samochodów, planuje w ciągu 10 lat otwarcie 40 salonów w Polsce. Jak twierdzi prezes Ziebart International, Thomas E. Wolf, Polska to ważny kraj w rozwoju firmy. Sukces nad Wisłą otworzy jej drogę do rozwoju w całej Europie.

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

367 pomysłów na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FIRMY

Uwaga remanent!

Remanent to nieodłączny element zamknięcia roku podatkowego przez przedsiębiorców. Jednak dla wielu
to twardy orzech do zgryzienia..

ABC FRANCZYZY

Gdy franczyzodawca idzie z torbami
Franczyzodawca bankrutuje, a wraz z nim franczyzobiorca traci znaną marką, źródła dostaw i zaplecze marketingowe. Czy plajta dawcy oznacza wyrok również dla jego partnerów?

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch a także w sklepie Publio.pl.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w: